Doğru Kumaş Nasıl Seçilir.

parça kumaş alan parça kumaşa al spot kumaş alan parti kumaş alan

Doğru Kumaş Nasıl Seçilir.

Bir kaçınız bunu önerdikten sonra, sizinle kumaşlar hakkında daha fazla konuşmanın zamanı geldiğini düşündüm. Bu konuda biraz önce yaklaşık 5 yıl önce yazdım ve bu yazıyı güncellemenin zamanı geldiğini düşündüm. Hızlı ileri 5 yıl ve dürüst olalım, kumaş seçiminde geldiğim yerde önümde çizgiler var. Deneyim bana çok şey öğretti, stüdyodaki benimle çalışmış olan çok güzel kadınlar, benden çok daha iyi kumaş parçası alan seçim becerilerine sahip (Ve bir kere yazmaya başladığımda, aklımda ciddi bir bilgi akışı vardı … sanki bir süredir fikirleri saklıyorum! Bu yüzden sadece bir gönderi olmaktan ziyade, bu küçük kumaş sohbeti bir diziye dönüştü.

Önümüzdeki birkaç hafta boyunca, daha fazla paylaşacağım, bu yazıda, temel hakkında konuşuyoruz ve sonra, hangi projenin kumaşı için en iyi olduğu üzerine gideceğiz, sonra farklı türdeki kumaşların çeşitli özellikleri hakkında konuşacağız, ve en iyi kumaşları nereden alacağınızla ilgili ipuçlarıyla bitirin. Beğeneceğinizi umuyoruz!

PROJENI SEÇ

kumaş parçası parça kumaş kumaş alanYeni projeni seçmenin birçok yolu var kumaş alan ilham almak ve tasarımın en basit şekilde nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorum – bu genellikle bir deneme yanılma ve hata yaklaşımıdır ama benim için çalışır ( çoğu zaman!). Diğer seçenekler, burada bulacağınız veya bir desen kullananlar gibi eğiticiler kullanıyor. Ayrıca, beğendiğiniz bir mağazada veya zaten sahip olduğunuz bir öğeyi bulabilir ve bu fikri (veya asıl öğeyi) temel olarak kullanabilirsiniz.

ARAŞTIRMANI YAP

Kumaş mağazasına adım atmadan önce, yapmak istediğiniz giysi hakkında biraz araştırma yapmaya değer. Yapmayı gerçekten çok sevdiğim şey, vitrin alışverişine gitmek ve mağazalarda ne olduğunu ve hangi kumaşların kullanıldığını görmek. Kumaşın oynadığı parçayı anlamak için bir giysiye dokunmanın ve hissetmenin daha değerli bir şey yoktur ve bu şekilde, kumaşların trendleri hakkında bilgi sahibi olursunuz, projelerinizi biraz daha çağdaş hissettirirsiniz krep kumaş parçası.

ÖRTÜYÜ KONTROL ET

Kumaşı kendiniz aldığınızda, her zaman kumaşı birkaç metre açıp nasıl asılı olduğunu görün. Giysinin nasıl göründüğüne göre, kumaşın asılması veya ‘örülmesi’ önemli bir unsur olacaktır. Pırıltılar yumuşak bir şekilde asılı kaldıklarına dikkat edin; ketenler ise pilili veya toplandıklarında dışarı çıkma eğilimi ile daha ağırdırlar. Benim için kumaşın örtüsü, iyi görünen ve projeye uygun bir kumaş seçerken en önemli faktördür.

GENIŞLIĞI DEĞERLENDIR

parça kumaş alan parça kumaşa al spot kumaş alan parti kumaş alanKumaşlar genellikle iki veya üç farklı genişlikte gelir – 60 inç (150 cm) veya 45 inç (112,5 cm) en yaygın olanıdır ve kumaşınızın genişliği ne kadar satın almanız gerektiğini belirler.

RENGI KONTROL ET

Genellikle bir mağazadaki aydınlatma, doğal ışıkta nasıl göründüğüne farklı bir renk katabilir, bu nedenle her zaman kumaşı satın almadan önce doğal ışığa (veya pencerenin yanına) yerleştirin. Ayrıca, kendiniz için bir şeyler yapıyorsanız, size karşı nasıl göründüğünü kontrol etmek için kumaşı cildinize tuttuğunuzdan emin olun. Eğer parti kumaş cildinize çok yakın ise, giysiye dönüştürüldüğünde bazen çok fazla patlayamazsınız (bu zaten benim üzerimde olan şeydir).

STREÇ TESTI

Streç test etmek için kumaşı parmaklarınız arasında çekin. Çoğu kumaşın, özellikle haç (çekirdeğe karşı çapraz) çekildiğinde, bir streç elemanı olacaktır ve bu, anlaşılması yararlı olacaktır. Çok fazla gerilmeden kumaş seçmeyi tercih ederim, çünkü bunların daha doğal bir aşınma ve düşüşe sahip olduğunu düşünüyorum, ama bunların hepsi sizin yaptığınız şeye inecektir. Streç dikmeyi bilmiyorsanız, lycra veya jarse kumaş satın almadan önce iki kez düşünün – bu biraz daha zor olabilir.

PROJENIZI GÖRSELLEŞTIRIN

Verilen bir kumaşta projenin nasıl görüneceğini görselleştirmek için zaman ayırın. Rengi ve örtüleri düşünün – hafif bir ipek kumaşta iyi görünmek istediğiniz elbise mi yoksa ağır çamaşırlarda daha mı iyi olur? Kendi şeklinizi de düşünün – daha ağır kumaşlar, özellikle de sınırlı yapıya sahip basit dikiş projeleri söz konusu olduğunda, hafif ipekten ziyade şekil üzerinde daha fazla affedici olma eğilimindedir.

SATIN ALMAK

Kumaş deseni,online kumaş,online kumaş mağazaları,kumaş mağazaları,parça kumaş mağazaları,parça kumaş dükkanları,kumaş dükkanları,kumaş dükkanı,online kumaş satış,online kumaş satışı,online parça kumaş,parça kumaş satış dükkanları,parça kumaş dükkanı,parça kumaş dünkanı
Kumaş deseni,online kumaş,online kumaş mağazaları,kumaş mağazaları,parça kumaş mağazaları,parça kumaş dükkanları,kumaş dükkanları,kumaş dükkanı,online kumaş satış,online kumaş satışı,online parça kumaş,parça kumaş satış dükkanları,parça kumaş dükkanı,parça kumaş dünkanı

Son olarak kumaşını al. Öğeniz için yeterince satın aldığınızdan emin olun. Genelde, bir pazarda parça kot kumaş satın alıp bir kerede çok satın alırsam, genellikle ne yapacağımı bilmiyorsam, yaklaşık 2 – 3 m (yaklaşık 2,5 metre) kumaş alırım. Kurs fiyatı! Bu şekilde dikiş dikmek söz konusu olduğunda biraz esnekliğim var.

ÇALIŞMAYI SEVDIĞIM KUMAŞLAR

Benim için tercih ettiğim kumaş türleri, projenin kendisine, hangi kumaşların o zamana kadar trend olduğuna ve ne kadar kolay dikileceğine dayanıyor. Ayrıca bazı kumaşların sıralamak için en lüks hissi olduğunu, yani bunlardan basit bir şey yapsanız bile iyi görüneceklerini düşünüyorum. Kısayolları sevenler için harika (benim gibi!). Bunlar benim favorilerimden bazıları.

HAFIF PAMUK

Başlayan? Yakın bir örgü ile hafif pamuk, dikiş dikmek için genellikle kolay olduğundan ve genellikle üstler ve elbiseler gibi basit projeler için harika bir ışık düşüşüne sahip olduğu için başlamak için harika bir yerdir. Çok fazla sert olmadığından emin olmak için açık pamuklu kumaş üzerindeki örtüleri kontrol edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın