Overlok İğnesi

overlok iğnesi nasıl takılır,overlok iğnesi kaç numara olmalı

Overlok İğnesi

Ev tipi dikiş makinelerinin iğneleri evrenseldir ve tüm ev modelleri için uygundur (çoğu durumda). Overlok makinelerinde kullanılan iğneler, ev tipi dikiş makinelerinden farklı olarak sıklıkla farklılıklar gösterir.

Birincisi, farklı şekillerde bir iğne sapı olabilirler.

İkincisi: Overlok için tasarlanmış iğneler, farklı sap kalınlığına ve uzunluğuna sahip olabilir.

Overlok iğnelerinin başka özellikleri de vardır. Bu yazıda, overlok dikiş makinesine takmak için kullanılan iğneler hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.

Sürgünlerin bir veya iki iğnesi olabilir.

overlok iğnesi nasıl takılır,overlok iğnesi kaç numara olmalı

Overlok dikiş makinelerinde bir veya iki iğne bulunabilir. Eski modellerde genellikle sadece bir iğne bulunur.

Tüm modern ev tipi overlok cihazlarında iki iğne bulunur. Gerekirse, bir iğne çıkarılabilir veya sadece bir iğne ipliğini çekebilirsiniz. Her iki durumda da overlok makinesi üç diş ile çalışacaktır.

Overlok iğneleri kalınlık ve uzunluk olarak değişir. Parti kumaş alan

Herhangi bir overlok kılavuzunda, bu model için bir overlok makinesinin hangi tip iğnenin kullanılabileceği belirtilmiştir. Bu gereksinime kesinlikle uymalı ve üretici tarafından önerilen iğneleri kullanmalısınız.

Bazı overlokcularda yuvarlak saplı iğneler olduğunu bilmelisiniz. Çoğu modern ev tipi overlokçu, dikiş makinelerinin iğneleri gibi düz kenarlı iğnelere sahiptir.

Buna ek olarak overlok iğneleri farklı uzunluklara sahip olabilir. Bir cetvelle ölçmek çok basit.

Ve son fark, bir iğne sapının farklı kalınlık ve uzunlukta olabilmesidir. Bu özelliğin görsel olarak belirlenmesi zordur.

Bu nedenle, tip ve boyutta overlok mahfazasında işaretlenen (veya kılavuzda belirtilen) bir overlok dikiş makinesi iğnesinin değiştirilmesi gerekir.

Bir overlok iğnesinin değiştirilmesi gerektiğinde

overlok iğnesi nasıl takılır,overlok iğnesi kaç numara olmalı

Eski iğneyi çıkarmanız ve yenisini takmanız gerektiğinde bir anı nasıl belirleyebilirsiniz? En kolay işaret vardır – bir çalışma sırasında overlokçı bir gümbürtü sesi çıkarır. Bu, iğne ucunun köreldiği anlamına gelir. Bir büyüteç alın ve iğne ucuna bakın kumaş alan.

Periyodik olarak atlanmış dikişler veya iplik kopması görülürse üst iğne değiştirilmelidir.

Yeni bir iğnenin tutturulması güvenilir olmalıdır.

Kırık iğneyi değiştirdikten sonra, yeni iğnenin sıkılığını kontrol etmeniz gerekir. Güvenilir olmalı. Kötü sabit iğne dikiş sırasında yuvadan düşebilir. Looper’lara ve bir overlokun diğer parçalarına zarar verebilir.

Her iki iğnenin de bir overset ile takıldığını unutmayın. Stok Kumaş Alan.

Overloklayıcının düzenli olarak temizlenmesi ve yağlanması gerekir. Genel olarak 24 saat çalıştıktan sonra overlok cihazınızı temizlemenizi tavsiye ederim. Her gün overlok kullanıyorsanız, overlokun haftada bir yağlanması önerilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın