Mikrofiber Kumaş Satışı Mikrofiber Kumaş Firmaları

Mikrofiber kumaş satış yerleri, Mikrofiber kumaş firma adresleri,Mikrofiber kumaş satan, Mikrofiber kumaş satanlar, Mikrofiber kumaş satışı, Mikrofiber kumaş kilo fiyatı, Mikrofiber kumaş metre fiyatı, toptan Mikrofiber kumaş,ham Mikrofiber kumaş,

Mikrofiber kumaş satan firmalar ultra ince liflerden oluşan sentetik bir kumaştır. Bu lifler genellikle 10 mikrometreden daha küçük çaplara sahiptir ve denye ağırlıkları 0,7 D’nin altındadır. Nispeten, tek bir ipek ipliği yaklaşık 1 D’dir, bu da mikro lifi dünyanın en iyi tekstil lifi biçimlerinden biri yapar.

Temizlik ürünlerinde kullanımıyla popüler hale gelen mikrofiber, benzersiz bir yumuşaklığa sahiptir ve bu da mikrofiber giysi ve aksesuarların yükselişine yol açmıştır. Mikrofiber ayrıca oldukça dayanıklıdır ve hem makul ölçüde emici hem de su tutmaz.

MİKROFİBER KUMAŞ FİRMALARI

Mikrofiber kumaş firmaları,ucuz mikrofiber kumaş, mikrofiber kumaş satışı yapanlar, mikrofiber kumaş satanlar, mikrofiber kumaş satan firmalar,Zeytinburnu mikrofiber kumaş,merter mikrofiber kumaş,toptan mikrofiber kumaş,

Etkileyici elektrostatik nitelikleri nedeniyle, mikrofiber aynı zamanda bir filtreleme mekanizması olarak da öne çıkıyor ve bu kumaşın koruyucu bir yüz maskesi malzemesi olarak kullanılmasına olan ilginin son zamanlarda artmasına neden oldu.

Yıllar geçtikçe, tekstil üreticileri birkaç farklı mikrofiber kumaş türü geliştirdiler ve bu kumaş için çeşitli endüstrilerde yeni uygulamalar ortaya çıkmaya devam ediyor. Etkileyici faydalı özelliklerine rağmen, mikrofiberin çevre üzerinde belirgin bir olumsuz etkisi vardır.

MİKROFİBER KUMAŞ İMALATCILARI

Mikrofiber kumaşın tarihi

Tekstil üreticileri, 1950’lerin başından beri son derece düşük denye kumaş lifleriyle deneyler yapmışlardır. Ultra ince lifler üretmeye yönelik ilk girişimler büyük ölçüde başarılı olsa da, üretilen liflerin uzunluğunu kontrol etmek zordu ve bu yeni tekstil teknolojisinin potansiyel uygulamalarını önemli ölçüde sınırladı.

Kitlesel ölçekli mikrofiber üretiminde ilk büyük atılım, tekstil üreticilerinin diğer sentetik tekstiller için birincil üretim yöntemlerinden biri olan eriyik eğirme işleminden uzaklaşması ve çok sayıda tekstil plastiği içeren iki bileşenli polimerleri kullanmaya başlamasıyla gerçekleşti. Bu polimerlerin, tek bileşenli plastiklerden çok daha güçlü olduğu kanıtlandı ve son derece ince tekstil lifleri ekstrüde edilirken daha önce meydana gelen kırılmayı azalttı.

İSTANBUL TOPTAN MİKROFİBER KUMAŞ

Son zamanlarda, mikrofiber kirliliğini çevreleyen devam eden tartışmalar nedeniyle mikrofiberin popülaritesi önemli bir darbe aldı . Biraz yanıltıcı isimlendirmeye rağmen, mikrofiber kumaş mikrofiber kirliliğine en fazla katkıda bulunan şey değildir ve polyester ve suni ipek gibi yaygın kumaşlar aslında bu ekolojik felakete mikrofiber kumaştan çok daha fazla katkıda bulunur. Kısmen adından dolayı ve ayrıca mikrofiberin gerçekten de mikrofiber kirliliğine katkıda bulunması nedeniyle, bu kullanışlı ve ucuz kumaşa yönelik tüketici duyarlılığı daha da kötüleşmiştir.

TOPTAN MİKROFİBER KUMAŞ

Mikrofiber kumaş nasıl yapılır?

Çoğu mikrofiber kumaş, polyester ve poliamid (naylon) kombinasyonundan oluşur. Tekstil üreticileri bu iki elyafı ayrı ayrı üretir ve daha sonra ısı kullanarak bunları birleştirir.

Mikrofiberlerin yapısı

Nispeten yüksek gerilme mukavemeti nedeniyle, polyesteri çok çeşitli şekillerde oluşturmak mümkündür. Çoğu mikro lifin özleri polyesterdir ve bu polyester özler genellikle yıldız veya yıldız şeklindedir.

MİKROFİBER KUMAŞ FİYATI

Tekstil üreticileri daha sonra bu polyester elyafların “noktaları” arasındaki boşluklara poliamid yerleştirir. Poliamid, polyesterden önemli ölçüde daha az yoğundur ve daha az gerilme mukavemetine sahiptir. Bu nedenle, poliamidi karmaşık şekillerde yapmak zordur, ancak bu tekstil ideal bir dolgu maddesi görevi görür.

MİKROFİBER KUMAŞ SATIŞ YERLERİ

Polyester birlikte mikro liflerin yapısını oluşturur ve poliamid hacmi sağlar. Temizlik bezleri için kullanıldığında, polyester ovma işleminden sorumludur, poliamid ise emicilik sağlar ve kumaşın kalınlığını iyileştirir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!