Likralı Kumaş

Likralı Süprem
Likralı Süprem

Kumaşların fiziksel Özellikleri ve Özellikleri

Müşterinin, kumaşların özelliklerinin ve özelliklerinin bilincinde olduğundan kararlı olmalıyız. Fakat  uygulamalar için uygun parti kumaş seçmek tasarımcının sorumluluğundadır, ancak müşterilerin uygun parça kumaş seçimlerini yapmalarına yardımcı olmak için mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamak kumaş üreticisinin sorumluluğundadır. Fiziksel özellikler, stil özellikleri, dokunsal özellikler, kullanım özellikleri, dayanıklılık vb.
Likralı Kumaş
Likralı Kumaş

Fiziksel özellikler, kumaşın dinamik fizyolojik parametreleridir. Kumaşta dış kuvvetlerin uygulanmasından meydana gelen kumaştaki fiziksel değişimlerdir. Kumaş alanlar dayanıklılık ve faydalılık özelliklerinin çoğu özellik ve özellik değildir. Giyim üreticisini ilgilendiren dört ana kumaş özelliği kategorisi vardır.

Ürün üretim özellikleri genellikle dört tip özellik arasında korelasyonlar vardır. Kumaş satanlar uzaması gibi bir yardımcı özellik, germe olmadan dikiş şeklinde çalışan bir karakteristik ile ilişkili olacaktır.

Bir kumaşın stil özellikleri yoldam özellikleri, duygusal çekiciliği etkileyen değişimlerdir, kumaş tüketiciye ithalat yapar. Bu, bir tüketici bir parti kumaş alan işlediğinde ve sert, yumuşak, el, vb. Gibi sıfatlarla kumaşa başvurduğunda örneklenir. Stil özellikleri için üç temel kategori şunlardır:

El karakteristiği – kumaş düzleminde, kumaşçılar üzerinde gerilme, kalıplama veya destekleyici kuvvetler tatbik eden el manipülasyonları ile yapılan değişikliklerdir. El özellikleri, uzama, elastikiyet, esneklik vb. Gibi faydalı özelliklerin bazılarını içerir.

Dokunsal özellikler – yüzey yapısında ya da yüzey yapısına karşı uygulanan mekanik bir kuvvetten meydana gelen yüzey konturlarındaki değişikliklere bakın. Bu değişiklikler ucuz kumaş yüzeyinin değil, stok kumaş yüzeyinin yüzey çevri yönleri için geçerlidir. Yüzey konturu, dokunma basıncı altındaki boyutu değiştirir (basınç ne kadar minik olursa olsun), bu dokunsal bir özelliktir. Spot Kumaş, uyuklama ve yüzey iplik alanlar konturu dokunma basıncı ile değiştirilebilir herhangi bir kumaş, açık dokunsal özellikleri vardır. Tasarımcılar yumuşak, kaba, pürüzsüz yapışkan, yağlı ve yağlı şeklinde terimler ile dokunsal özellikleri belirtin.

Likralı Süprem
Likralı Süprem

Görsel özellikler – kumaş yada ışık hareket ettirildiğinde renk değerlerinde meydana gelen değişikliklerdir. Parti İplik Alanlar gölgelendirme, taraftan kenara gölgelendirme ve işaretleme, metamorfik kumaşlara ek olarak üç renk kalitesi problemidir.

Uçtan uca gölgeleme – uzunluk süresince gölgede değişikliklere işaret eder; Cıvatanın bir ucunun gölgesi başka bir ucun gölgesinden değişiktir. Metamorfik – kumaşlar, aydınlatıcıların spektral dağılımındaki (karakteristik) değişim ile renk farklılığı gösterirler.

Dayanıklılık özellikleri

Dayanıklılık özellikleri, aşınma esnasında seçimin ve kullanım özelliklerinin korunması için kumaşın kapasiteleridir. Kumaş alan kişiler ya da kumaşları istenilen strüktürü veya kullanım özelliğini tekrarlama kabiliyetini ortadan kaldıran stresin ölçüsüdür parça kumaşçılar. Dayanıklılık özellikleri şunlardır:

Aşınma dayanımı (sürtünme eyleminin ölçüsü) Patlama gücü (dikey basınç ölçüsü) Yırtılma mukavemeti. Güve direnci. Gerilme direnci radyasyon emilim gücü (radyasyon enerjisinin bir kumaşı parçaladığı yahut kullanım özelliklerini yok ettiği oran). Ateş direnci Aşındırıcılık (kimyasal tesir, asit veya alkalin ölçümü) Kuru temizleme dayanıklılığı (kuru temizleme performansı ölçüsü)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın