Vual Kumaş

Vual Kumaş
Vual Kumaş Satışı

Vual kumaş alırken, dayanıklılık için kontrol etmeniz önemlidir. Bunun için kumaşı tırnağınızdaki tırnağınızla çizin. Dokumadaki iplikler ayrılmaya başlarsa, kumaşın sıkıca dokunmadığını ve bir süre süresince iyi bir şekilde aşınmayacağını gösterir.

Kumaş Alanlar.

Vual Kumaş
Vual Kumaş

Vual, genellikle pamuk ipliklerini yada polyester veya keten şeklinde harmanlarını bir araya getirerek yapılan yumuşak, ipeksi ve şeffaf bir kumaş türüdür. Vual, esas fakatç ve niteliğini belirten peçe için Fransızca terimidir. Bu kumaş alan çok çeşitli renk ve desenlerde mevcuttur. Yarı saydam niteliğinden dolayı, esas olarak perdelerin, sivrisinek ağlarının ve dolaylı ışığın geçmesine müsaade eden perdelerin oluşturulmasında kullanılır.

Parça Kumaşçılar

Bununla birlikte, bununla beraber, kadın yazlık elbiseler ve iç katmanlar halinde dokunulduğunda veya şifon şeklinde diğer kumaşlarla kombine edildiğinde de kullanılır. Şimdi, vual kumaş alanlar kalitesini ve görünümünü etkileyen çeşitli faktörlere ve özelliklere bağlı olarak vual kumaşın iyi mi belirleneceğine bakacağız.

Düz Dokuma Yapısı : Vual, yatay ipliklerin dikey liflerin altından geçtiği ızgaralar seçiminda dokunmuştur. Bu kumaşlar, iplik alanlar tüm işlem süresince ileri ve geri hareket etmiş olduğu ve iplik sayısına bağlı olarak dokumanın gevşek yada sıkı kalmasını sağlayan büzme yöntemi kullanılarak yapılır. Dokuma mekiklerinin kullanılmasının, kumaşın yoğun dokumalı giysilerde bile sırılsıklam olmasını sağlamış olduğunu unutmamak önemlidir stok kumaş alanlar.

Parti Kumaş

Vual Kumaş
Vual Kumaş Satışı

Tüm naturel vual kumaşlar, uzun liflerde naturel olarak gelen pamuk, yün vb. Malzemeleri kullanır. Kamgarn ve polyester gibi sentetik alternatifler bile aynı tip uzun lif ipliklerini kullanır. Kumaşı açık bir parlaklık ve sertlik vermek için, lifler taranır ve hafifçe bükülür. Bu yöntem, tüm vual parça kot kıyafetlere, onu ile karşılaştırılabilir kılan net ve keskin bir görünüm kazanmıştırrır.

Vual, sıkı dokunmuş liflerden dolayı hafif yada granüler bir his veren hafifçe bir malzemedir. Bununla birlikte, görsel çekicilikte biraz eksiktir, bu da akşam ucuz kot yemeği giyimi için uygun olmayan bir özelliktir. Bunun yerine gündelik giysiler için kullanılmalıdır. Bu akıllı doku hem de muslin’e sağlar, çünkü şeklini korumada daha iyidir.

Ucuz Kumaş

Vual, yüzeyden yapışan fazla lifleri yakarak elde edilmiş düzgün bir mat yüzeye haizdir. Çoğu vual kumaşlar düz desen dokuma ile oluşturulmuş olmasına karşın spot kot günümüzde, tohum, pike ya da kablolu örgü şeklinde yeni kaplama çeşitleri mevcuttur. Ayrıca, daha bileşik boyaların icadı, kumaş için geniş bir renk yelpazesi yaratmıştır. Bileşik vual, ahşap veya petrol benzer biçimde malzemelerin yardımıyla yapılır, bu da onları sağlam ve güçlü kılar ve bu kumaşlar görünümlerinden ödün vermeden boyaları çok daha iyi alırlar parti kot.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın