Kumaşa Transfer Baskı Nedir? Kumaş Satın Alan

Kumaşa transfer baskı nasıl yapılır, transfer baskı, transfer baskı nasıl yapılır,kumaş transfer baskı,şifon transfer baskı,saten kumaş transfer baskı,kumaş dijital baskı,kumaş 3D baskı,

TRANSFER BASKI NEDİR? KUMAŞ SATIN ALANLAR.

Tranfer baskı (tranfer baskı) kumaş üzerine bir dijital baskı türüdür  kullanılan tek tip tişört ürünleri için popüler bir baskı tekniğidir . Buna göre, basılan görüntü ısı presiyle kumaşa aktarılmadan (aktarılmadan) dolaylı olarak malzeme (film) üzerine basılır.

T-shirt baskı yapan ürünler, ipek veya nakışa kıyasla herhangi bir damgalamaya neden olmadan kumaşa ısı aktarır

Bu baskı tekniği, serigrafi veya nakış tekniklerinin birçok dezavantajını çözmenin yanı sıra maliyetlerden de tasarruf sağlar.

Türkiye bu tür baskıların aynı zamanda ısı presi, transfer baskı, dijital baskı, kumaş alan üzerine boya baskısı, makinelerle tişört basımı gibi birçok ismi var. Ayrıca oldukça fazla varyasyon var.

Bu makale bağlamında sadece kumaş üzerine ısı transfer baskısı ile ilgilidir.

KUMAŞA ISI TRANSFER BASKISINI TANITIN

Kumaş baskı ve tek tip baskı alanında, en popüler baskı tekniği serigrafi baskıdır. Ancak, çok fazla renk içeren resimler, yüksek tazeliğe ve parlaklığa sahip renkler, fotoğraflar, çok efektli resimler, 3D görüntüler gibi ekran baskısının çok zor veya neredeyse imkansız olduğu birçok durum vardır. Bu durumda, bir başka popüler baskı yöntemi termal transferdir.

ISI TRANSFERİ İLE BASKI PRENSİBİ

Lazer renkli renklendirme yazıcısı, resmi mürekkebi kumaş yüzeyine aktarmak için bir pres ve ısı kullanarak, dolayısıyla isim transfer baskısı ile kumaş yüzeyine yerleştirilen özel bir filme otomatik olarak basar. Sıcaklık.

Termal transfer baskı sadece baskı renkleri ile sınırlı değildir

Serigraf baskıdan farklı olarak, daha fazla renk var, baskı transfer maliyeti daha yüksek, ısı transfer baskı için, görüntüler otomatik renkli lazer mürekkep püskürtmeli yazıcı tarafından basılıyor, böylece çok yüksek çözünürlüklü ve gösterilen görüntüleri basabiliyor. 3D görüntüler veya manzaralar dahil tam efektler. Isı transfer baskı maliyeti yalnızca görüntünün alanına ve baskı pozisyonlarının sayısına, kumaşın arka plan rengine bağlıdır.

Isı transfer baskının avantajları

Tüm baskı türlerinde yüksek çözünürlük için ısı transferli baskı

Transfer Termal transfer baskıları kullanıcının üzerinde iz bırakmaz, mürekkep kumaşa nüfuz eder, yüzeye dokunduğunuzda çatlak veya pürüz olmaz.

✓ Büyük, taşan görüntüler basabilir

✓ Üretim süresi diğer baskı veya nakış stillerine kıyasla büyük ölçüde kısalır.

Yüksek mukavemetli, genel çamaşır deterjanlarına dayanıklı.

Isı transfer baskısının dezavantajları

Koyu renkli kumaşlarda ısı transfer baskısı yapmak çok zordur, bu tür mürekkeplerin çoğu sadece beyaz, krem, sarı, açık mavi üzerine en iyi şekilde yazdırır.  Ayrıca, bu tür yazdırılırken pamuklu kumaş satın alanlar yazdırılan görüntünün rengi soluktur tasarım renginden önemli ölçüde daha hafif.

Isı transfer baskısını, müşterilerin baskı stilini ve siparişini seçmelerini kolaylaştırmak için geçici olarak aşağıdaki temel formlara göre sınıflandırıyoruz:

+ Beyaz zemin poli üzerine ısı transfer baskı: Bu baskı için en uygun kumaştır, bu çizgi interlok, spor spandex, spandex, soğuk spandex.

Kumaşa transfer baskı nasıl yapılır, transfer baskı, transfer baskı nasıl yapılır,kumaş transfer baskı,şifon transfer baskı,saten kumaş transfer baskı,kumaş dijital baskı,kumaş 3D baskı,

+ Pamuklu kumaş üzerine ısı transfer baskısı: Pamuklu kumaş hala baskı yapabilir, ancak renkler tasarım renginden çok farklıdır. Dolayısıyla bu tür kumaşlar bu tür baskıları kısıtlar. Baskı işleminden önce astar kimyasallarının işlenmesi zorunludur.

+ Kumaş üzerine ısı transfer baskı: Genellikle küçük baskılara uygulanır, resim önce çıkartma sayfasına ve ardından gömleğe yazdırılır. Bu tip termal transfer yazıcılarda lazer kesim kullanılabilir. Bu baskı hattında en popüler olanı gömlek numarasıdır.

+Bu baskı türü ısı transfer baskıya ait değildir, aynı sonuçları verir, görüntü orta tanımlıdır, renk ısı transfer baskı kadar taze değildir.

+ Film tabakalarına ısı transfer baskı: Şeffaf ısı transfer filmi, porselen, ayakkabı gibi yüzeylere basılabilen özel mürekkep türlerinin yazdırılmasını sağlayan yüksek kaliteli bir malzemedir.  Basılı görüntüler için kalınlık oluşturma, yanı sıra koyu kumaşlar üzerine baskı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın