Astar Kumaş Nedir? Kumaş Alan Kumaş Satın Alan

Astar kumaşı alanlar,astar kumaşı kim alır,astar kumaşı satın alan,astar kumaş satış yerleri,ucuz astar kumaşı,polyester astar kime satarım,polyester astar satın alan,

Astar Kumaş Nedir? Kumaş Alan Kumaş Satın Alan

Astar kumaşı, etekler ve şortlardan elbiseler, ceketler ve paltolara kadar çeşitli giysilere sokulan bir grup malzemeyi ifade eder. Bu tür kumaşlar doğal veya sentetik elyaftan yapılabilir ve şeffaftan opaklığa kadar değişir.

Birçoğu düz renklerde üretilirken, yine de çok sayıda desenli astar malzemesi bulabilirsiniz. Bu bölümü, astar kumaşları , türleri ve özellikleri hakkında en popüler soruları kapsar.

Ne için kullanılır?

Kumaş astarının amacı, giysinizi daha giyilebilir, uzun ömürlü ve rahat hale getirmektir. Genellikle hafiftirler ve yumuşak veya ipeksi bir dokuya sahiptirler. Yine de, tüm öğelerin astarlanması gerekmez. Dikişçilerin astar malzemelerine dönmesinin bazı nedenleri şunlardır:

Asetat astar nedir,astar firmaları,bursa astar fabrikası,jarse astar fiyatları,ceplik kumaş imalatçıları, ipek astar fiyatları,ipek astar kumaş fiyatları,ipek astar kumaş özellikleri,ipek astarlık kumaş,ipek astar nedir,desenli ipek astar,astar kumas cesitleri,ucuz astar kumaş, polyester astar kumaş nedir,etek astar kumaşı,astar kumas cesitleri,ucuz astar kumaş,viskon astar,likralı astar,çanta astar kumaşı,abiye elbiseye astar nasıl dikilir,seyyar astar dikimi,pantolona astar nasıl dikilir,astar dikmenin püf noktaları,pantolon astarı nasıl dikilir,iç gösteren elbiseye çözüm,uzun kollu elbise astarı,elbise astarı uzun,

Giysiyi daha az şeffaf hale getirmek için

Sıcaklık ve dayanıklılık eklemek için

Giysinin iç kısmını yumuşak ve dokunuşa hoş hale getirmek için

Bir giysiye lüks bir not vermek

Bir giysinin yapısını geliştirmek

Giysinin kolayca kaymasına yardımcı olmak için

Dikişleri, dolguları, arayüzleri vb. Gizlemek için.

Bir proje için uygun astarı seçerken, kişinin streç faktörüne dikkat etmesi gerekir. Giysi gergin değilse, örneğin bir pamuklu gömlek veya bir yün ceket, streç olmayan astar kumaş tamam. Ancak ürün jarse, tül veya streç saten gibi elastik malzemelerden yapılmışsa, astarın seçilmesi de esnek olmalıdır.

Astar, Tela – Fark Nedir?

Kafa karıştırıcı geliyor değil mi? Aslında, bulmacayı çözmek oldukça kolay! Bunlar giysi içinde farklı amaçlara hizmet eden katmanlardır.

Astar , şeklini korumaya, iç yapıyı gizlemeye ve tüm şeyleri giymeyi / çıkarmayı kolaylaştırmaya yardımcı olmak için giysinin iç kısmına tutturulur. Ekstra sıcaklık ve yalıtım için bir giysiye tela eklenir (bazı örnekler polar veya pazen içerir) ve çıkarılabilir, bu durumda da ‘astar’ olarak adlandırılır. Alt çizgi daha fazla gövde ve opaklık sağlar: her desen parçası için ayrı ayrı kesilir ve dış kumaşın yanlış tarafına tutturulur. Bu durumda elde ettiğiniz çift katmanlı malzemenin tek bir muamele edildiğini unutmayın.

Türleri

Astar kumaşı alanlar,astar kumaşı kim alır,astar kumaşı satın alan,astar kumaş satış yerleri,ucuz astar kumaşı,polyester astar kime satarım,polyester astar satın alan,

İpek, viskon, asetat, polyester ve suni ipek astar malzemeleri için kullanılan en popüler liflerdendir. Birçok yönden, fiber tipi anahtar faktördür: astarınızın dokunma hissini, dikme ve örtme şeklini, nefes alabilirliğini ve – son fakat en az değil – fiyat noktasını etkiler. Aşağıda piyasada bulunan astar bezi türleri bulunmaktadır:

İpek Astarı Nedir ve Ne Zaman Kullanılır?

Çin ipek olarak da bilinen ipek habotai, yumuşak, pürüzsüz bir yüzeye ve zarif bir parlaklığa sahip tüylü bir ipek kumaştır. Yarı şeffaf yapısı nedeniyle, astar kumaşı çoğunlukla yaz bluzları, etekler, elbiseler, hafif ceketler, pantolonlar ve kimonolar gibi hassas kıyafetleri sıralamak için kullanılır.

% 100 ipekten yapılmış olan bu ince kumaş alan çok dayanıklı değildir, bu da dar giysiler için uygun olmadığı anlamına gelir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın