Kumaş Nasıl Seçilir?

Kumaş nasıl alınır,en iyi kumaş hangisi,sandy nasıl kumaş,yıkanmış kot kumaş,döşemelik kumaş nasıl seçilir, perde nasıl alınır,

Temeller

Parti kumaş alanlar. Kaban kumaşı nasıl Olmalı,En iyi kumaş hangi ülkede,Maya kumaş nasıldır,Kumaş Çeşitleri,En iyi kumaş isimleri,Elbiselerde kullanılan kumaşlar,Kumaştan neler dikilir,Tüylenme yapmayan kumaşlar,

Bakacağınız tüm kumaşlar iki türe ayrılabilir: örme kumaşlar ve dokuma kumaşlar. Örme kumaşlar, tişört veya külot gibi esnektir ve bir örgü işlemi kullanılarak yapılır. Dokumalarda bir kural olarak esneme yoktur (içlerinde biraz elastan olması istisnadır) ve bir dokuma tezgahı kullanılarak yapılır. Örnek olarak, büyük bir yün ipliğiniz olduğunu ve onu dikdörtgen haline getirdiğinizi hayal edin. Dikdörtgen şeklinde örerseniz sonuç yün bir battaniye olacaktır. Bir dikdörtgen şeklinde örerseniz, sonuç bir kilim veya Amerikan Servisi olacaktır.

KUMAŞ SATIN ALAN FİRMALAR… 0536 336 43 43

kot kumaş,penye kumaş, saten kumaş,interlok kumaş,ipekkumaş,ipek iş kumaş,keten kumaş,turlu viskon kumaş,ribana kumaş,kadife kumaş,şalvarlık kumaş.

Örgüler

Örgüler genellikle bebekler ve çocuklar için dikişte kullanılır çünkü çok yumuşak yapılabilirler ve tümseklerine ve kıpırdamalarına uyacak şekilde esneyebilirler. Örgüden yapılan giyim türleri arasında pijama, tişört, sallanan üst, kimono üst, tayt ve eşofman altı, oyun elbisesi, dökümlü etek, dönen etek, travers, tulum, bebek şapkası, eşofman/sweatshirt ve daha fazlası bulunur.

Stok kumaş alan yerler. Örmelerinizi dikmek için dikiş makinenizde yürüyen bir ayak kullanmak veya dikişlerinizi bir merdane üzerinde sürmek, örgü giysilerinizin düzgün bir şekilde dikilmesine ve güzel bir bitişe sahip olmasına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, bu araçlar olmadan bile, projeniz için doğru türde örgü kumaşları kullanmak, yeni başlayan kanalizasyonun bile küçük bir uygulama ile güzel giysiler yapmasına izin verecektir.

TİŞÖRT ÖRMELER

Top jarse kumaş alan top penye alan toptan iplik alanlar top kadife alan toptan süprem alanlar toptan penye kumaş satın alanlar penye kumaş satın alanlar toptan stok penye alanlar toptan parti kumaş alanlar

3 ana tip tişört örgüsü vardır (bu arada, sadece tişört yapmaktan çok daha fazlası için kullanılır, ancak bu size nasıl hissettikleri hakkında bir fikir verir): Rib Knit, Jersey ve Interlock. Rib Knit, tişört kumaşlarının en esnekidir ve kumaştaki “kaburga” veya dikey doku çizgileri ile bilinir. Bir ribana örgü önden ve arkadan aynı görünecek ve esnekliği nedeniyle genellikle yaka ve manşetlerde, pijamalarda, tişörtlerde vb. Kullanılmak üzere seçiliyor.

HAM KUMAŞ SATIN ALAN YERLER… 0536 336 43 43

. Jersey, t-shirt kumaşları arasında en az esneme ve en fazla döküme sahip olanıdır. Ön yüzü pürüzsüz, arka yüzü dokulu fakat düzdür. Bitmemiş haliyle düz durmak yerine kıvrılma eğilimi ile sıklıkla tanımlanabilir. Interlock, “çift örgü” bir kumaş olmasıyla ayırt edilir, bu da onu ekstra sağlam ve dayanıklı kılar. Ribana örgü gibi, hem arkada hem de önde aynı görünüyor ve aslında 2 takım ribana örgünün örgü işlemi sırasında iç içe geçmesiyle oluşuyor. İnterlok yumuşak, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Jarseden daha esnektir, ancak ribana örgü kadar esnek değildir.

Dokuma Kumaşlar

parça penye alanlar parça süprem alan parça interlok alanlar parça interlok alanlar parça viskon alan parça polar alanlar parça iki iplik alanlar parça üç iplik alanlar penye parçası satın alanlar parça kumaş alan

Ribana Kumaş alan. Dokumalar genellikle bebekler ve çocuklar için yorgan, pantolon, kot pantolon, etek, bluz ve daha fazlası için kullanılır. Dikmek için daha basittirler, çünkü çok fazla vermeleri yoktur, ancak dikişçinin daha hassas olmasını gerektirir – oysa bir örgü yanlış ölçümü veya esneme kabiliyeti nedeniyle tam olarak sıralanmayan bir deseni daha affedici olabilir. , bir dokuma değildir.

Yorum Yap