Şifon Etek Nasıl Dikilir?

Şifon Etek Modelleri,Tam Daire Kloş Etek dikimi,Tam Daire Etek Kalıbı,Tam Daire Kloş Etek kalıbı,Şifon Etek,Kloş Elbise,Yarım kloş etek nasıl kesilir,Tam kloş elbise kesimi,

Şifon Kumaş Alan hafif, akan şifondan yapılmış bir şey, modaya uygun bir kadın imajının yeri doldurulamaz bir özelliğidir. Şifon üstler ve bluzlar, elbiseler ve ağırlıksız hırkalar, görünüşe kadınlık ve hassasiyet, şehvet ve kırılganlık iletir. Malzeme iyi nefes alır ve nemi emer, bu nedenle şık topluluklar oluşturmak için idealdir. Havadar, ağırlıksız şifon elbiseler ve etekler, işlevsellik ve estetik açısından yazın tam da ihtiyacı olan şeyler.

ŞİFON KUMAŞ SATIN ALIM YERLERİ…

Sevgiliyle düğüne giderken ne giyilir,Düğünde ne giyilir kadın,Köy düğününde ne giyilir,Arkadaş düğününde ne giyilir erkek,Düğünde ne giyilir erkek,İlahili düğünde ne giyilir,Akraba düğününde ne giyilir,Deniz kenarında düğünde ne giyilir, Pazar etekleri,Uzun etek,Pileli etek,15 TL ye etekler,Bayan uzun etek modelleri,Uzun Etek Modelleri,Fırfırlı etek modelleri,Kloş etek,şalvarlık şifon kumaş alan firmalar,viskon kumaş satın alan firmalar,kot kumaş alan firmalar,stok kumaş alan firmalar,spot kumaş alan firmalar,

Henüz modaya uygun bir şifon etek edinmediyseniz, mağazaları ve alışveriş merkezlerini kuşatmak için acele etmeyin: öğeyi kendiniz dikmek zor olmayacaktır. Ayrıca kendi ellerinizle dikmek (şifon seçimi size tezgahtan hazır bir üründen çok daha ucuza mal olacaktır. Ve başka bir beceride ustalaşmanın zevkini hesaba katarsanız, böyle bir projenin faydaları muazzamdır.

Şifon etek: hadi stili tanımlayalım

Şifon en asil ve narin malzemelerden biridir ve dışarıdan çok pahalı görünür. Muhteşem estetik, onu gece ve kokteyl elbiselerinin dikilmesinde bir numaralı kumaş yapıyor. Ancak günlük fiyonklarda şifondan yapılmış şeylerin aynı derecede uygun ve sıra dışı göründüğüne inanmaya cüret ediyoruz.

Şifonun özelliği, güzelliğinin karmaşık detaylarla aşırı yüklenmeyen basit modellerde maksimum düzeyde ortaya çıkmasıdır. Malzemenin büyük, akan dalgalar halinde serbestçe düşmesine izin veren birçok öğeyle desenleri reddedin. Bu, modeldeki kumaşın özellikleriyle oynamak için en iyi seçenektir.

Tek tonlu şifon veya ilgili çiçek desenlerine sahip kanvas, gündüz grubunu süsleyecektir. Bir gece elbisesi için nakış, payetler, boncuklarla süslenmiş kumaş almak daha iyidir.

Şeffaflık derecesinin şifonun yoğunluğuna ve dokusuna, tanecikliğine bağlı olduğunu unutmayın.

Astar malzemesinin rengi, elde etmek istediğiniz efekte göre seçilir. Gövde rengi astar, hassasiyet ve doğal çekiciliğe vurgu yapar, zıt bir arka plan ürünü daha parlak ve daha şık hale getirir.

Etek gevşek bir kesime sahipse, astar organzeden geniş olabilir (alt katmanın “nefes alması” istenir). Figürü saran bir etek için kalın astarlı kumaşlar alın.

Etek modeline karar verdiniz mi? Şimdi şifon seçimine başlayalım – çünkü kumaş birçok varyasyonda üretiliyor.

TEKLEME ŞİFON KUMAŞ ALANLAR…

Şifon türleri

Şifon elbise modelleri,şifon etek modelleri,şifon elbise modelleri,şifon elbise modeli,mode şifon gömlek,moda şifon etek,moda yazlık şifonlar,şifon bluz modeli,şifon etek modaları,moda şifon yazlık elbiseler,uzun şifon elbise modası,kısa şifon elbise modası,gece şifon elbise modelleri,şifon kına elbiseleri,moda kına elbisesi,moda şifon kumaşlar,şifon elbiseler,kısa şifon etek modası,uzun şifon etek modası,

Baskı şifon, rastgele düzenlenmiş çiçek baskılı bir kumaştır. Malzeme, her gün için bir yazlık etek oluşturmak için mükemmeldir;

Çim şifon, gerçekten çim halıyı andıran kısa tüylü bir kumaştır. Akşam gezileri için abartılı ultra moda bir etek dikmeyi planlıyorsanız, “kabarık” kumaşa dikkat edin;

Armani ipek baskısı doğal ipek kumaşa benziyor, ancak streç liflerin varlığı kumaşı daha esnek ve pratik hale getiriyor. Armani ipeği hoş bir dokuya ve yumuşak mat bir parlaklığa sahiptir;

Krep-şifon, görüntüdeki kontrastlarla oynamak için kullanılabilen, pürüzlü bir yüzeye sahip ipekten yapılmış hafif, şeffaf bir malzemedir: örneğin grenli şifon + pürüzsüz saten;

Sıkı, yoğun krep-şifon, sıkı dokuma ve daha fazla esneklik ile karakterizedir, bu nedenle vücudu saran giyim modelleri oluşturmak için idealdir;

PARÇA ŞİFON KUMAŞ ALANLAR…

Multi şifon hafiftir, şeffaftır, iyi örtülür ve rüzgarda çırpınır.

Doğru kumaş seçimini yapmak için eteğin tarzına odaklanın. Dar bir öğe en iyi şekilde yoğun, esnek krep-şifondan, gevşek bir öğeden – çoklu veya baskılı kumaştan dikilir. Armani, basit şifona kıyasla ipek ve daha ağır özelliklere benzer, bu nedenle hacimli pileli parlama eteklerini dikmek için almak daha iyidir.

Şifon etek için bakım

Şifon, doğal, sentetik liflerden yapılır veya her ikisini birden içerir. Etiket size kumaş bakımının nüanslarını söyleyecektir, ancak genel olarak tek bir bakım kuralına bağlı kalın:

Yıkama sadece hassas ve naziktir. Eteği, sıcaklığı 30°C’yi geçmeyen ılık suda elde yıkayın. Bir şeyi ovalamak istenmez, elinizle hafifçe sıkmak daha iyidir. Makinede yıkamaya çok ihtiyaç duyuluyorsa (örneğin çok kirli hacimli bir maxi eteği temizlemek için), sıkma yapmadan hassas modu başlatın ve yıkama sıcaklığını aşmayın.

Yıkama için özel bir çanta kullanırsanız ürünün şekli orijinal kalacaktır.

Çamaşır tozu kumaşın hassas dokusuna zarar verebilir, bu nedenle yıkama için yumuşatıcı bileşenler içeren sıvı deterjanlar kullanın. Ağartıcı ve klor kullanımı hariçtir.

Kimyasal olarak aktif bir temizlik maddesinin kalıntılarını çıkarmak için eteği ılık suda saç kremi veya bir kaşık sirke ile iyice durulayın. Bağlantılar malzemeyi daha yumuşak yapacak ve elektriklenmeyi önleyecektir.

Şifonu sıkmak imkansız. Suyun akması için ürünü bir kordon veya askıya dikkatlice asın. Kıvrımlar ve kıvrımlar, kuruduktan sonra kumaş üzerinde kalacakları için daha iyi düzeltilmelidir. Aynı nedenle, katlanmış şeyleri rafta saklamamalısınız – bunun için omuzlar var.

Mümkünse ütü yapmaktan kaçının, kurutma sırasında kırışma miktarını en aza indirin. Şifon eteği hala ütülemeniz gerekiyorsa, kumaşı hafifçe nemlendirin. Doğal liflerden yapılan kumaşlar için sınır sıcaklık 150 °C, sentetik olanlar – 100 °C’dir. Buhar veya püskürtme tabancası kullanmayın, ürünü ters taraftan gazlı bez, kağıt veya ince malzeme ile ütülemek daha iyidir. İpek şifon kuru ütülenir.

ŞİFON PARÇASI SATIN ALANLAR…

Şifonla çalışın: incelikler ve nüanslar

Prensip olarak, şifonla çalışmanın askeri bir yanı yoktur, ancak işlemenin özelliklerini bilmek, özellikle yeni başlayanlar için önemli olan malzemeye zarar gelmesini önleyecektir.

İlk olarak, kağıt deseni çok ince uçlu iğnelerle iğneleyin, aksi takdirde kumaşa zarar verme riskiniz olur. Konturları sabun veya su kalemi ile aktarmak ve daha yoğun malzemelerle çalışmaya başlayana kadar fotokopi kağıdını ve dişli çarkı bir kenara koymak daha iyidir.

Şifon eteğin detayları makine nakışı için ince iğne ve iplerle parlatılmıştır. Dikiş uzunluğunu 1,5-2 mm içinde ayarlayın. Konveyör kumaşı yırtabilir: Bunu önlemek için zımparalarken ince kağıt mendil kullanın.

Kesimden yaklaşık 5 mm mesafede bir overlok yardımı ile payları işleyin.

Eteğin etek ucunu daha hafif ve havadar yapmak için kenarları overlok, rulo dikiş ile işleyebilirsiniz. Dikişi hassas bir şekilde yapmanızı sağlayacak organzeyi önceden işaretleyin.

Bir etek dikim kılavuzu

Varsayılan olarak, dikiş için kıvrımlı ücretsiz bir şifon etek modeli alınır. Acemi bir terzi bile dikebilir, çünkü burada minimum desen elemanı vardır. Hadi başlayalım!

İlk olarak malzeme miktarını belirliyoruz. Bunu yapmak için dış tabakanın ve astarın uzunluğunu belirleyin. Ana kumaşın bir parçası, 20 cm’ye kadar kenar boşluğu olan iki eteğin uzunluğuna eşit olmalıdır, astarın daha azına ihtiyacı olacaktır – 10 cm kenar boşluğuna sahip bir etek uzunluğu.

HAM ŞİFON KUMAŞ SATIN ALAN YERLER…

Kumaş alım yerleri,kumaş satım yerler,ham kumaş satım yerleri,penye kumaş satım yerler,toptan kumaş alım yerleri İstanbul,parça kumaş alım yerleri İstanbul,
Kumaş alım yerleri,kumaş satım yerler,ham kumaş satım yerleri,penye kumaş satım yerler,toptan kumaş alım yerleri İstanbul,parça kumaş alım yerleri İstanbul,

Şifon kumaş alanlar. Şimdi eteğin genişliğini hesaplıyoruz. Bunu yapmak için beli ölçüyoruz, kıvrımların genişliğini (ortalama 3 cm), kıvrım derinliğini (3+3=6 cm) belirliyoruz. Belin hacmini 3’e bölüyoruz – kat sayımız var. Eteğin genişliğini bulmak için pililerin derinliğini sayılarıyla çarparız ve belin hacmini ekleriz. Astarın genişliği, bel hacminin toplamı ve gevşek oturma payı ile 10 cm ile belirlenir. Ödenekler için 2 cm’ye kadar bırakın.

 1. Dikmek için kumaşa ek olarak, 20 cm uzunluğa kadar gizli fermuar, kemer için bir düğme ve katlamanın yanı sıra şifon rengiyle uyumlu ipliklere ihtiyacımız olacak.
 2. Ana tuvalde, ikiye katlanmış, alt iplik boyunca üst kenardan ürünün uzunluğunu bırakıyoruz.
 3. Yarıya bölünmüş parametreyi gösteren ön parçanın genişliğini yatay olarak ölçüyoruz.
 4. Etek ucuna uzanan yan kesimler çizin.
 5. Arka kısmını kesiyoruz.
 6. Astarı kesmek için OB’yi ölçün. Astarın katlanmış yarım kumaşındaki genişliği bir kenara koyduk: bu POB + 10 cm serbest kalıp + 2 cm ödenek için.
 7. Fazla malzemeyi kesip 4 cm derinliğe kadar yan kıvrımlar yapıyoruz.
 8. Üst eteğin detayları bir makinede dikilir (elemanlar yüz yüze).
 9. Alt kısmı ve fermuarın olacağı alanı overloklayın.
 10. Belde kıvrımları toplayıp iğnelerle tutturuyoruz, makine dikişi yapıyoruz.
 11. Fermuarı dikip ütüledik.
 12. Üst katmanın elemanlarının nasıl bağlandığına benzer şekilde, astarı dikiyoruz.
 13. Üst ve alt tarafı birleştiriyoruz.
 14. Uzun şeritlerden bir kemer dikiyoruz.
 15. Etek ve kemeri birleştiriyoruz, sağ uca bir düğme dikiyoruz.

Eteğin hazır!

Yorum Yap

 • error: Content is protected !!