Kumaş Alımı Yapanlar. Kumaş Satın Alan

kumaş alımı yapanlar kumaş satın alan

Zeytinburnu denye kumaş satanlar. Bir kıyafet seçtiğinizde sadece kişisel tarzınızı ifade etmekle kalmaz, aynı zamanda birkaç saat boyunca vücudunuzla temas halinde kalacak bir şey seçersiniz: kesime ve takmaya ek olarak kompozisyonunu gözlemlemek önemlidir.

Ama giydiğiniz kumaş türlerini ne kadar biliyorsunuz ? Bazen bir etiket okumak gerçek bir teşebbüstür: bu nedenle, kaliteli giysileri tanımak için, biraz netlik yapmak ve yapıldıkları kumaş ve ipliklerin dünyasını dengelemeyi öğrenmek tavsiye edilir.

KUMAŞLARIN BILEŞIMI

Bir kıyafet seçerken sorulması gereken ilk soru: kumaş ne yapılır?

İplikleri oluşturan lifler doğal olabilir örneğin doğada bulunan malzemelerden, olduğu, kaşmir ve ipek yapay ya da örneğin polyester ve l gibi kimyasal sentez ile olan viskoz, ya da sentetik oluşturulur, kimyasal işlemler ile işlenmesi ile elde edilen ‘akrilik.

Zaten bu ilk ayrım bir ürünün kalitesi hakkında çok şey söyleyebilir ve giysinizi seçmenize yardımcı olabilir.

DOĞAL ELYAFTAN YAPILAN KUMAŞLARIN KALITESI

Yün nasıl temizlenir,pamuklu kumaş nasıl temizlenir,ipek nasıl temizlenir,kaşmir nasıl temizlenir,keten nasıl temizlenir,rayon kumaş nasıl temizlenir,sentetik kumaş nasıl temizlenir,

Elyafları kökenlerine göre ayırt ettik, ancak yapılacak tek ayrım bu değil. Aslında, doğal lifler, kaşmir, yün ve ipek gibi hayvansal kökenli veya pamuk veya keten gibi bitkisel olabilir.

İlki iyi esnekliğe sahiptir, bu da onları rahat ve oldukça dirençli hale getirir ; ikincisi selülozdan yapılmıştır ve cildi terleme kabiliyetleri nedeniyle genellikle yazlık giysiler oluşturmak için kullanılırlar.

Doğal elyaftan yapılmış kumaşların tercih edilmesi cildinizdeki yenilenebilir, biyolojik olarak parçalanabilen ve hassas hammaddelerin seçilmesi anlamına gelir.

GIYSILERIN GERI DÖNÜŞÜMÜ İLE ŞEFFAF VE BILINÇLI MODA

Eko-sürdürülebilir modanın değerini ortaya koyan çevre sorunlarına karşı artan hassasiyet her zaman güçlü bir yeşil çağrışımla karakterize edilen kumaş alımı yapanlar gibi büyük markalar için bir zorluk oluşturmuyor .

Diğerleri çevre olsa bile bilinçli seçimler yapma ihtiyacı, dahil olan tüm oyuncuları, hatta sürdürülebilir moda temasına artan önem veren tüketicileri, tespit edilen bir eğilimi içerir. endüstri araştırmasından da.

jarse astar üreticisi denye astarlık kumaş satan yerler jarse kumaş satan firmalar
jarse astar üreticisi denye astarlık kumaş satan yerler jarse kumaş satan firmalar

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, insanların% 75’i çevre dostu malzeme kullanmayan markalardan kıyafet almaktan vazgeçmek isteyecekti çevreye saygılı ve neredeyse dörtte biri kullanılmış giysilerin onarılması veya geri dönüştürülmesinin sürdürülebilir tüketimin erdemli bir örneği olduğuna inanıyor.

O şeffaf ve moda bilinçli sadece eğilim, ancak bir değil satın alma konusunda yeni düşünme yolu, hem de üretim ve giysi işleme yeni giyim ipliklerin işlenmesi yoluyla malzemelerin geri dönüşüme hammadde seçiminden.

FARKLI KUMAŞ TÜRLERİNİ AYIRT EDEN NEDİR?

Bir kumaş alımı yapanlar tam olarak tanımlanmış bir işlemle birlikte dokunan bir dizi iplikten başka bir şey değildir ve kullanılan yönteme bağlı olarak iki ana kumaş alımı yapanlar türünü ayırt edebiliriz: örme mekik. Servisi kumaş keten masa örtüsü, ya da yumuşak bir pamuklu yaprak olabilir bir servis kumaşın klasik bir örneğidir: uzunlamasına (çözgü) ve transvers (atkı) yönünde dokuma iki ipliği ile yapılır. Örme kumaşlar.

“Bir kumaş, birlikte dokunan bir dizi iplikten başka bir şey değildir”

KAŞMIR, YÜN VE IPEK KUMAŞLAR

Giysi üretimi için en yaygın doğal iplikler ile yapılan kumaşların yün, ipek ve kaşmir olduğunu belirtmek için, özellikle kışın gardırobunuza hızlıca bakmanız yeterlidir .

kumaş alımı yapanlar kumaş satın alan
kumaş alımı yapanlar kumaş satın alan

Bir kumaş ve diğeri arasındaki fark sadece dokuma türüne değil, aynı zamanda ve her şeyden önce başlangıç ​​ipliğine de bağlıdır: kaşmir, yün ve ipek özellikle kışlık kıyafetlerin oluşturulması için çok popülerdir ve bunu bilmeye değer özellikleri.

Kaşmir elbette en değerli ipliktir: Keşmir keçisinin saç stilinden (isminin türetildiği) elde edilir, ancak sadece kışın kullanılmadığını biliyor muydunuz? Nefes alabilen nitelikler sayesinde, aslında varlar yani ipekböceğinin “evi”: toplandıktan sonra, kozaların filamentleri ham ipek oluşturmak için birlikte gruplandırılır. Bu tür işleme, hala diğer ipek türlerini oluşturmak için kullanılan birçok kalıntı üretir hafif çeşitlilik gibi her mevsim için uygun kaşmir türleri.

Yün, koyun kürkünden gelir ve fiberin inceliğine ve uzunluğuna bağlı olarak farklı yün türleri elde edilir. Yüksek kaliteli yün ile yapılan giysiler kolayca tanınabilir batmazlar, kırışmazlar ve dokunmaya karşı yumuşak kalırlar, yıkandıktan sonra yıkarlar. Ek olarak, soğuk yıkanırsa zamanla hissetmezler.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!