Krep Şifon Stok Kumaş Alan

Desenli ipek,desenli krep kumaş,kiloyla krep şifon kumaş,kiloyla krep kumaş satın alan,metreyle krep kumaş alan,metreyle ipek kumaş alan,metreyle kumaş alanlar,

Krep Şifon Stok Kumaş Alan

Krep şifon kumaş, krep ve şifon olmak üzere iki ayrı kumaşın özelliklerini bünyesinde barındıran eşsiz bir kumaştır. Hafif, yumuşak, ondan yapılan şeyler çekici ve havadar. Bu yazıda ne tür bir krep-şifon kumaş olduğunu, neden bu kadar iyi olduğunu ve ondan ne dikildiğini detaylı olarak öğreneceksiniz.

Kompozisyon ve üretim

Doğal ipek ipliklerden, farklı yönlere sıkıca bükülmüş şifon krep üretilmeye başlandı. İplerin sıkı bükülmesi ve yoğun düz dokuması nedeniyle, kumaş aynı anda ince, hafif ve güçlüydü ve doku grenliydi. Günümüzde krep şifon, farklı liflerden üretilmektedir: viskon, poliamid, pamuk ve polyester.

Daha önce anladığınız gibi, bu malzeme ipliklerin iç içe geçmesinin tuhaflığını ve krepten grenli bir yüzey ve şifondan eşsiz bir hafiflik aldı. Şifonun aksine, krep şifon pratikte şeffaf değildir.

Kumaşın yüzeyi mat, ön tarafı yanlış taraftan farklı olmadığı için çift taraflı denilebilir.

Krep-şifon, bileşimine likra (elastan) iplikler eklenirse gerilme özelliklerine sahiptir, böyle bir kumaşa krep-şifon streç denir.

Lehte ve aleyhte olanlar

Polyester kumaşlar,polyester viskon,polyester şifon,polyester krep kumaş,polyester kumaş nereye satarım,polyester kumaş satın alanlar,

Kumaşın kendine has özellikleri onu kadın giyim ve diğer ürünler için popüler hale getirmiştir. Krep şifon kumaş alan özelliklerinin açıklaması iki gruba ayrıldı: artıları ve eksileri.

Artıları

Dayanıklı. Kumaş alanlar ince olmasına rağmen iplikleri sıkıca iç içe geçerek kırılmasını imkansız hale getiriyor.

Aşınmaya dayanıklı. Krep-şifon ürünler uzun yıllar hizmet eder ve eski çekici formlarında kalır.

Uzun ömürlü renk. Sıkıca bükülmüş liflerden boya yıkanmaz ve pratik olarak güneşte solmaz.

Oturmuyor. Krep şifon yün veya pamuktan yapılmamışsa yıkandıktan sonra küçülmez.

Vücuda güzel. Kumaş genellikle sentetik liflerden yapılsa da vücuda ipek kadar hoş kalır.

İyi dökümlü. Yumuşak akan doku, güzel fırfırlar, fırfırlar, kıvrımlar ve kıvrımlar oluşturmanıza olanak tanır.

Parti Kumaş Alan.

Stok kumaş alan. Nefes alabilir. Krep şifon,% 100 doğal ipek veya pamuk ipliklerden dokunursa veya en azından sentetiklerle karıştırılmış bir bileşime sahipse, kumaş hava geçirgenliği açısından iyi olacaktır. Ancak% 100 sentetik ise, sıcak havalarda içinde olmak rahat olmayacaktır.

Görünüm. Krep şifon elbiseler şık görünmekle birlikte günlük kullanım için de uygundur.

Eksileri

Giysileri keserken kumaş kayıyor.

Kesilen kenar boyunca dağılmıştır, bu nedenle işlenmesi gerekir.

Bu malzemeden yapılmış eşyaları dikkatlice yıkayın ve ütüleyin.

Krep şifon çeşitleri

Malzeme, renklendirme yöntemine göre türlere ayrıldı.

Ağartılmış krep şifon özellikle değerlidir çünkü herhangi bir renge boyanması kolaydır ve işleri inanılmaz derecede cömert ve taze kılar. Beyazlatılmış kumaşlar genellikle gelinliklerde kullanılır.

Düz boyalı malzeme genellikle mağaza tezgahlarında bulunur. Farklı renkteki kumaşlar, tek parça dikerken bile tek bir görünümde birleştirilebilir.

Desenli krep-şifon genç kızlar için daha uygundur. Görüntüler çok farklı: geometrik desenler, çiçek süsleri, soyut çizimler.

Simli iplikli krep şifon özellikle çekici görünüyor. Bu kumaş bir parti için harika bir kokteyl elbisesi olur.

Püskürtme ile malzeme simli iplikte olduğu kadar göz alıcıdır.

Uygulama

Stok kumaş alan. Temel olarak, krep şifon kadın kıyafetlerini dikmek için kullanılır. Hafif yazlık elbiseler ve pantolonlar. Ofis ve tatil için çeşitli kesimlerden bluzlar.

Genellikle krep şifon, başka bir malzemenin arka planına karşı bir dekorasyon olarak kullanılır. Örneğin, gabardinden yapılmış bir bluz, fırfırlar veya krep şifondan yapılmış bir fırfırla güzelce dekore edilebilir.

Uçan kabarık etekler, pileli modeller, kıvrımlı modeller, tüm bunlar ve çok daha fazlası hem günlük hayatta hem de şenlikli bir etkinlikte güzel görünüyor.

Krep Şifon Kumaş Bakımı Nasıl Yapılır?

Desenli ipek,desenli krep kumaş,kiloyla krep şifon kumaş,kiloyla krep kumaş satın alan,metreyle krep kumaş alan,metreyle ipek kumaş alan,metreyle kumaş alanlar,

Krep-şifon ürünlere özen göstermek zor değil ama çok dikkatli olmanız gerekiyor. Bu, dokuyu ve görünümü uzun süre koruyacaktır.

Elde veya hassas bir yıkama ile çamaşır makinesinde yıkayın. Su 30 dereceden daha sıcak olmamalıdır.

Stok kumaş alan. Hassas sıvı jeller kullanın. Bu tür hassas kumaşlar için ağartıcı ve leke çıkarıcılar önerilmez. Eşyaların üzerinde çıkarması zor bir leke belirirse, o şeyi kuru temizleyiciye emanet etmek daha iyidir.

Ovalamayın veya bükmeyin, bu kumaşın liflerine ve dokusuna zarar verir.

Krep şifon giysilerinizi minimum hızda sıkın. Ellerinizle yaparsanız, suyun çoğunu nazikçe sıkın ve ürünü ipe asın. Kalan nem hızla boşalır.

Çamaşır ipinde bir şeyler kurutabilirsiniz. Bir çamaşır kurutma makinesinin kullanımı kontrendikedir.

Krep-şifon kumaştan üretilen ürünler, yıkandıktan sonra bile pratik olarak kırışmaz. Ancak yine de kırışıklıklar ortaya çıkarsa, ortadan kaldırılması kolaydır. Kumaşı ılık ütüyle nemli veya kuru gazlı bezle ütüleyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın