Krep Kumaş Terletir mi?

Krep Kumaş Terletir mi? Viskon Kumaş Terletir mi?
Krep Kumaş Terletir mi? Viskon Kumaş Terletir mi?

Krep Kumaş Terletir mi?

Sıcaklıklar ısındığında hepimiz terleriz, fakat bazılarımız diğerlerinden daha kolay ve bolca terler. Bunda yanlış bir şey yok – aslında, terleme sizin için iyi. Toksinleri serbest bırakmak için gözenekleri açar ve vücut ısısını düzenler. Ancak, işe giderken, bir partide ya da ilk buluşmada olduğunda, bu elverişsiz ve oldukça iğrenç geliyor.

Parlak, zaman rengiyle solmaz. Kumaş yüksek kaliteli ipliklerden yapılmışsa, boya uzun yıllar solmaz.

Hafiflik. Yoğunluğuyla, ince krep en narin ve en hoş kumaşlardan biridir. Bluzlar ve uçan elbiseler için yaza çok yakışmış.

Her vücut tipine yakışır, vücuda yapışmaz.

Yün, polyester, pamuk gibi kumaşlar karıştırılarak da imal edilmektedir,

%100 ipek, viskoz veya pamuk ile üretilebilirler,

Terleme yapmaz, hafiftir ve rahattır,

Dökümlü ve salaş bir kumaş türüdür,

Şık ve gösterişlidir,

Genellikle zor buruşur (Pamuk oranına göre değişir).

İpek krep kumaş,ucuz krep kumaş,parça krep kumaş, krep kumaş parçası alan, krep kumaş nerede satılır, krep kumaş satan yer, krep kumaş nereden alırım,parti krep kumaş,stok krep kumaş,spot krep kumaş, krep kumaş toptancısı,toptan krep kumaş,ham krep kumaş,likralı krep kumaş,polyester krep kumaş,pamuk krep kumaş, krep kumaş alan kişiler, krep kumaş satan firmalar, krep kumaş satan firma,
İpek krep kumaş,ucuz krep kumaş,parça krep kumaş, krep kumaş parçası alan, krep kumaş nerede satılır, krep kumaş satan yer, krep kumaş nereden alırım

Neyse ki, gardırop seçenekleriniz terlemenizi yönetilebilir (veya en azından daha az görülebilir) seviyelerde tutmanıza yardımcı olabilir markalarla çalışan teknik tasarımcı olan pamuk, pima pamuğu, keten ve tropikal yün gibi doğal elyafları seçmenizi tavsiye ediyor. Bunlar genellikle ciltteki nemi emmek ve dış yüzeyden buharlaşmasını sağlamakta daha iyidir” diyor. Ve işte, kaçınabileceğiniz en iyi beş kumaş:

Viskon / Rayon

Rayon olarak daha yaygın olarak bilinen viskoz, ağaçlardan kimyasal olarak ekstrakte edilmiş selülozdan üretilen insan yapımı bir elyaftır. Pamuktan biraz daha güçsüzdür ve bu nedenle hassas ve hafif giysiler yapmak için kullanılır. Hafif ve havadar olmasına rağmen, bu sentetik elyaf, tüm sentetik elyaflarda olduğu gibi, su itici olma eğilimindedir, ter oluşmasına, buharlaşmanın azalmasına ve rahatsızlığa ve tahrişe neden oluyor” diyor.

İpek

“İpek, doğal bir elyaf olmasına rağmen, suyu itme eğiliminde” diyor. “Hoş olmayan şekilde nemli olabilir.” Eğer terleme koşullarında ipek bir gömlek giydiyseniz, özellikle ter lekelerine yatkın bölgelerde, kumaş üzerinde yoğun dalgalanma olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Su tekrar ipek tutulduğunda, kumaş büzülür ve dalgalanır ve ipek kuruduğunda doku daha sertleşir. İpek ayrıca vücut kokusunu korumada harikadır. Önlemek.

Polyester / Polyester Karışımı

Belki de sentetik kumaşların en yaygını olan polyester, dış mekanlarda ve kışlık giyimde her yerde bulunur. Dayanıklıdır ve kimyasallara, küflenmeye, aşınmaya, gerilmeye ve küflenmeye karşı dayanıklıdır. Aynı zamanda su tutmaz, bu ter emmek yerine giysinin içinde terlemeye izin verdiği anlamına gelir. Ve doğal liflerle harmanlanmış polyester daha iyi değildir. Doğal lifler% 40’lık bir karışım veya sentetik karışımını gizleyebilir ve [hatta] bile ıslatabilir.”

Naylon

Krep Kumaş Terletir mi? Viskon Kumaş Terletir mi?

Naylon tamamen sentetik olup, kaçınılması gereken kumaşlar listesinin en üstüne yerleştirilir. Naylon, her ikisi de son derece rahatsız edici olabilen ve terlerken cildinizi sürtünmeye karşı savunmasız bırakan son moda egzersiz kıyafetleri ve çoraplarında yaygın olarak kullanılır. Yaz aylarında naylon giymenin tek istisnası, düşük emiciliğinin ve su direncinin giysinin performansının merkezinde olduğu mayo.

Açık Renkli Kumaşlar

Daha önce hiç kalabalık bir konsere gittiniz ve baş başa siyah olan adamın size doğru çarpıncaya kadar ter içinde ıslandığını anlamadınız mı? Koyu renkli kumaşlar nemi daha az görünür hale getirir ve parlak beyaz ter lekelerini gizlemede aslında aynı derecede etkilidir. Çok terleyenler için kötü haber olan bahis içi, açık renkler. Açık maviler, soluk yeşillikler, herhangi bir gri gölge ve herhangi bir rengin açık tonları, vurduğunda tam nem gösterecektir. Gelecek ılık günlerde koyu renkler ve beyaz doğal elyaflar için stokta bulunun. Yaz fotoğraflarına bakarken yaptığınız için memnun olacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın