Krep Kumaş Çeşitleri

Jakarlı krep,yün krep,ipek krep,krep saten,likralı krep,ucuz krep,krep kumaş satışı,krep kumaş satanlar, queen krep kumaş,queen krep kumaş nedir,kuin krep,kuin krep kumaş

Krep kumaş çeşitleri.

Krep adı verilen grupta en yaygın kullanılan kumaş türleri:

Yün krep Bu krep georgette, krep, Şam gibi çeşitleri içerebilir. Bazı terziler, dış giyim dikmek için daha yoğun ve uygun olduklarından, bu tip bir krep elbisesi olarak adlandırabilirler. İpler en sık doğaldır, ancak bileşimde mutlaka belirtilen sentetik katkı maddelerine de sahip olabilirler.

Krep Saten. Bu malzeme sadece çok güzel değil, aynı zamanda cilde hoş. Çoğu zaman doğal ipeğinden yapılmış, daha az kullanılan viskon. Tozu itme kabiliyetine sahiptir, ancak nefes alabilir ve cilde “solumak” için müdahale etmez, karakteristik ipeksi bir parlaklığa sahiptir. Bu kumaşın dezavantajı, dikmenin oldukça zor olmasıdır ve bununla çalışırken yalnızca ince iplikler ve iğneler kullanılmalıdır. Krep-saten – saydam veya yarı saydam kumaş.

kobe krep kumaş özellikleri,kobe krep nedir,kobe krep kumaş fiyatları,kobe krep kumaş esnek mi,kobe krep kumaş terletir mi,kobe krep kumaş nasıl,kobe krep nasıl bir kumaştır,kobe krep kumaş iç gösterir mi, kobe krep, kobe krep satışı, kobe krep satan, kobe krep fiyatı, kobe krep satanlar,ucuz kobe krep, kobe krep kumaş, kobe krep kumaş satışı, kobe krep satan yerler, kobe krep kumaş satış yeri, kobe krep kumaş alan, kobe krep kumaş alanlar,parti kobe krep,stok kobe krep,spot kobe krep,
kobe krep kumaş özellikleri,kobe krep nedir,kobe krep kumaş fiyatları,kobe krep kumaş esnek mi,kobe krep kumaş terletir mi,kobe krep kumaş nasıl,kobe krep nasıl bir kumaştır,kobe krep kumaş iç gösterir mi, kobe krep, kobe krep satışı, kobe krep satan,

Krep germek. Sentetik ilaveli viskon içeren yoğun, güzel kumaş. En yaygın krep türlerinden biri, adından da anlaşılacağı gibi, diğer çeşitlerinden biraz daha elastiktir. Gösterişsiz ve diğer türlere göre düşük bir fiyata sahiptir.

Krep-şifon. Yarı saydam bir görünüme sahip ve doğal ipekten yapılmış. Oldukça pahalı bir kumaş. Saten ile aynı dikkatli bakımı gerektirir.

Krep Jakarlı. Belirgin bir desen ile kumaş, diğer krep daha yoğun. Hem doğal hem de sentetik ipliklerden olabilir.

Krep Dalışı Bu kumaş türü nispeten yakın zamanda ortaya çıktı. Oldukça elastiktir, çevre dostu kumaşlara aittir. İçinde en az sentetik var.

Krep Reaper. Bu malzeme en çok yatak örtüleri için kullanılır. İnce, hafif pürüzlü bir yüzeye sahiptir ve biraz sürüklenebilir, ancak ideal olarak şekil kaybını ve ürünlerin gerilmesini önlemek için tamamen elastik değildir. % 100 doğal malzemelerden üretilmiştir. Renk şeması en çeşitlidir, genellikle parlak baskı desenleriyle dekore edilmiştir.

Krep artıları ve eksileri

Diğer tüm kumaşlar gibi, farklı tipteki kreplerin avantajları ve dezavantajları vardır;

dayanımı;

Şık görünüm;

dayanıklılık;

Farklı kumaş seçenekleri için geniş seçenek.

Jakarlı krep,yün krep,ipek krep,krep saten,likralı krep,ucuz krep,krep kumaş satışı,krep kumaş satanlar, queen krep kumaş,queen krep kumaş nedir,kuin krep,kuin krep kumaş
Jakarlı krep,yün krep,ipek krep,krep saten,likralı krep,ucuz krep,krep kumaş satışı,krep kumaş satanlar, queen krep kumaş,queen krep kumaş nedir,kuin krep,kuin krep kumaş

Dezavantajları, özellikle ince kreplerde, birçok çeşit için ortak olan aşağıdaki nitelikleri içerir:

Bakım zorluğu;

Yüksek fiyat;

Hava koşullarına kaprisli.

Krep bakımı nasıl yapılır.

Kumaşın niteliklerini kaybetmemesi için, özellikle doğal elyaflardan yapılan kreplerin çok tuhaf olması nedeniyle iyi bakıma ihtiyacı vardır. Bir daktiloda yıkama ürünlerinin aşırı dikkatli olması gerekir ve elde yıkama veya kuru temizlemeyi tercih etmek daha iyidir.

Malzemeyi vurmanız gerekirse, krep ile ütü arasına ince bir kumaş koyarak, sadece yanlış taraftan yapabilirsiniz. Ürünü doğrudan güneş ışığına açık bir yerde bırakmayın.

Dikkatli seçim ve uygun bakım ile krep, sahibini güzellik ve giyim ile memnun eden, yıllarca sürecek vazgeçilmez bir kumaştır.

Yorum Yap