Elbiselik Kot Kumaş.

Elbiselik kot, Streç kot,kot pantolon, elbise, ceket kot gömlek,kot tunik,kot şort,kot mont,kot etek,kot çanta,kot ayakkabı,kot çapka, kot palto,elbiselik kot kumaş,
Elbiselik kot, Streç kot,kot pantolon, elbise

Elbiselik Kot Kumaş.

Kot kumaş, atkı ipliklerinin çözgü ipliklerinin iki ya da daha fazlasının altına geçtiği, güçlü bir çözgü yüzlü bir tekstildir. Bu, çapraz bir kaburga efekti yaratan dokuma bir dimi oluşturur. Boyalı çözgü ipliği ve boyanmamış beyaz atkı ipliği ile Indigo denim en bilinenleridir. Çözgü yüzlü dimi dokuma işleminin bir sonucu olarak, kumaşın üst tarafında koyu mavi çözgü iplikleri bulunur ve alt kısımda beyaz atkı iplikleri bulunur. Boyama işlemi, denimin imzalı solma karakteristiklerini yaratır.

Kot kumaş kullanımı çok yönlü bir kumaş olabilir. Streç kot,kot pantolon, elbise, ceket kot gömlek,kot tunik,kot şort,kot mont,kot etek,kot çanta,kot ayakkabı,kot çapka, kot palto vs dönüştürülebilir. Karışıma bağlı olarak, boru efektleri ve iki tonlu paneller oluşturmak için kumaşın doğru ve yanlış taraflarını birleştirerek uyarlanabilir.

Kot kumaş alan çalışmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken çok şey var. Ürünlerinizi şirket içinde üretip üretmeme veya uzman bir üretici kullanıp kullanmamaya karar vermek veya ne tür bir yıkamanın kullanılacağına karar vermek ve bunu gerçekleştirmek için gereken teknikler gibi şaşırtıcı konular sadece düşünmeniz gereken şeylerden sadece birkaçıdır.

Kot Yıkama

Denim kıyafetleriniz tasarlandıktan ve yapıldıktan sonra, bitmiş ürünler üzerinde farklı etkiler elde etmek mümkündür. Bunları elde etmek için, fıskiye tabancaları ve makinelerinin yanı sıra çeşitli kimyasallar kullanılır.

Kot Kumaş Parça Kot Kumaş Denim Kumaş Parça Denim Kumaş.
Kot Kumaş Parça Kot Kumaş Denim Kumaş Parça Denim Kumaş.

Taş yıkama , ham denimde kullanılan ilk özel efekt tipidir. Bu, rengin çoğunu ham denimden ayıran ve kontrast ekleyen bir işlemdir. Ponza taşı, yıpranmış ve kaba bir görünüm elde etmek için kullanılır. Yıkama süresi kumaşın son rengini belirler; ne kadar uzun yıkanırsa o kadar hafif olur. Daha sonra kot durulanır, yumuşatılır ve kurutulur. Kot Parçası Alanlar.

Kumlama , yıkamadan önce gerçekleştirilen bir çamaşır yıkama işlemidir. Denim ürünler, aşınma eklemek ve yıpranmış bir görünüm oluşturmak için kum içeren silahlarla vurulur. Başlangıçta elle yapılan büyük çamaşırhaneler artık otomatik sistemler kullanıyor.

Enzim yıkama , taş yıkamaya daha etkili ve çevreye duyarlı bir alternatif olarak kabul edilir. Ponza taşı yerine indigoda yiyen organik enzimler kullanılır. Bu şekilde biten denim ürünler, geleneksel taş yıkama yöntemlerine maruz kalanlardan daha güçlü olma eğilimindedir.

Denim Üretiminin Çevreyi Nasıl Etkilediği

Asit yıkama 1980’lerde İtalya’da başladı. Bu işlem, pomza taşlarının asit içine batırılması, ardından kotun taşlarla yıkanması ile gerçekleştirilir. Taşlar denim ile temas ettiğinde yüzeyde düzensiz desen oluşumları oluşur parça kot alanlar.

Kot Kumaş Dikişi

Elbiselik kot, Streç kot,kot pantolon, elbise, ceket kot gömlek,kot tunik,kot şort,kot mont,kot etek,kot çanta,kot ayakkabı,kot çapka, kot palto,elbiselik kot kumaş,
Elbiselik kot, Streç kot,kot pantolon, elbise

Denim ürünler genellikle overlok dikiş makinesi ve endüstriyel 2 iğneli düz yataklı bir makine kullanılarak yapılır. Büyük fabrikalar özel dikiş makineleri kullanabilir, ancak genellikle, orta büyüklükte miktarlarda üretim yapıyorsanız, sıradan makineler, denim kumaşları normal kıyafetlerden ayıran çift sıra dikiş elde etmek için yeterli olacaktır.

Denim giysilerde kullanılan geleneksel düz kesim dikişin peşindeyseniz ve küçük miktarlarda üretecekseniz, o zaman kendi üretiminiz için makinenize takılabilecek bir uzman kesim ayağı satın alabilirsiniz.

Yıkanmış Denim Gömlekler.

Bazı durumlarda, tamamlanmamış bir indigo boyalı denim kumaştan veya kumaştan bir gömlek dikilir. Bu “ham” kumaş henüz tamamen renksiz olmayacak. Gömlek tamamen birbirine dikildikten sonra, dikişlerde hafif solmaya neden olan ve rengi solmaz yapan özel bir giysi yıkama işlemi kullanılarak yıkanır. Bu işlem daha önce ısmarlama gömlekler için mümkün olmamıştı, ancak kısa süre önce ısmarlama yıkanmış ilk denim gömlek üretti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın