Krep Kumaş Nasıl?

Kobe krep Kumaş Krep Kumaş Çeşitleri

Krep Kumaş Nasıl?

Krep, kendine özgü kırışık dokusu ve kırışık görünümü ile bilinen ince bir kumaş türüdür. Krep kumaşı aslında sadece ipek kullanılarak yapılmış, ancak günümüzde krep oluşturmak için pamuklu, şifonlu ve suni ipek dahil her türlü kumaş kullanılmaktadır. Dolayısıyla ‘krep kumaştan yapılan’ sorusu basit veya anlaşılır bir cevaba sahip değildir.

Tüm bu farklı krep kumaş tipleri için ortak bir etken, buruşuk ancak hafif bir görünüm elde etmek için her zaman ayrıntılı bir dokuma ve örme işlemiyle yapılmalarıdır. Çin krep kumaşı daha yumuşak, daha akıcı bir görünüme sahip olan orijinal tekstildir ve nispeten yeni İngiliz dokuma yöntemleri daha sert ve sert bir kumaş üretmektedir.

Konforla dolu  Krep Kumaş Özellikleri.

Krep eşsiz görünümü ve rahat, hafif hissi nedeniyle dünya çapında talep görüyor. Krep kumaşı, kullanıcıya zayıflama görünümü verir ve çok zarif bir düşüşe sahiptir, bu da parti etkinlikleri veya diğer resmi durumlar için mükemmel bir kumaş yapar; bununla birlikte, günlük kullanımda krep kumaşlar da tercih edilir çünkü çok az ütülenmeye ihtiyaç duymazlar ve çok yumuşak ve rahattırlar.

Ayrıca, oldukça emici ve ısıya dayanıklıdır ve bu nedenle yıl boyunca giyilebilir. Hint şekilde, krep yaygın şık şalvarlar, oluşturmak için kullanılır. Resmi ve gündelik giyim koleksiyonlarında kullanılır. Her bir giysinin son görünüşü, her çeşit biraz farklı bir görünüm ve his içerdiğinden, kullanılan belirli krep tipiyle belirlenir.

Krep Kumaş Hangi Kıyafetlerde Kullanılır?

Parti Kumaş parti gabardin kumaş parti şifon kumaş parti kot parti sandy kumaş parti kumaşlar parti saten kumaş parti viskon kumaş parti kadife kumaş parti iplik parti jarse kumaş parti interlok parti keten kumaş parti denim kumaş parti likralı gabardin parti krep kumaş parti ipek kumaş parti poplin parti vual kumaş
Parti Kumaş

En çok kullanıldığı kıyafetler özellikle yazlık giysileri içermektedir. Kumaşın doğallık özelliği arttıkça yazın kullanılma imkan da o derece yüksek olacaktır. Bu kumaşlar dökümlü, rahat ve üste yapışmayan kumaşlardır.

Bu kumaşlar ile elbise, pantolon, yelek, abiye, etek, ceket gibi her türlü kıyafet dikişi yapılabilir. Tesettür kıyafetleri de sıkça dikilmektedir; salaş ve dökümlü olması bu alanda da tercih sebebidir.

Taşınabilirlik

Kışlık giyim için yün krepleri oldukça popüler bir kumaştır. Yün ipler kullanılarak dokunan bu kumaş, konfor ve şıklığın mükemmel bir birleşimidir. Kumaş hala buruşuk ve buruşuk görünümünü korur, ancak yün kullanımı ona biraz ağırlık verir. Kış giyimi için güzel tunikler, elbiseler ve şalvar yapmak için kullanılır.

Ölçeğin diğer ucunda yazın hemen her zaman giyilen pamuklu krep kumaş bulunur. Kullanıcıya havadarlık ve rahatlık sağlayan son derece hafif ve hoş bir kumaştır. Yaz için tercih edilen bir diğer varyasyon, ismiyle belirtildiği gibi, elbise veya kıyafet için benzersiz bir vücuda sarılma etkisi veren gerilebilir ve elastik bir kumaş olan streç krep kumaştır.

Çoğunlukla pamuktan yapılmış olsa da, suni ipek ve polyester de esnekliklerine bağlı olarak streç krep kumaşlar halinde bükülebilir. Hem rayon krep kumaş hem de polyester krep kumaş uygun fiyatta olmaları ve şık görünümleri nedeniyle oldukça popülerdir. Genellikle günlük veya günlük kıyafetler giymek için kullanılırlar.

Resmi veya parti elbiseleri için, krep giymek isteyen kadınlar, ince ipek krep kumaşını tercih etme eğilimindedir. Bu, belirgin bir parlaklığa ve yüzeydeki çarpma ve sırtlarla güzel bir şekilde kontrast oluşturan parlak bir görünüme sahiptir. Fransız krep kumaşı, biraz pürüzsüz görünüm ve daha ince kırışıklıkları nedeniyle bilinen başka bir çok ince ve hafif kumaş türüdür.

Bunların her ikisi de ayrıca şalvar ve tunik yapmak için kullanılır. İpekin yanı sıra, saten bazen resmi kıyafetler için güzel krep kumaşlar yapmak için de kullanılır.

Krep oldukça emici bir kumaştır ve bu nedenle birçok farklı renkte boyanabilir ve farklı baskı tipleriyle desenlenebilir. Giysiye daha etnik ve geleneksel bir görünüm kazandırmak için farklı desenlerle işlenebilir, süslenebilir ve dokunabilir. Bu nedenle, farklı modellerde modern, batı, geleneksel ve etnik giysiler dahil, kadınların aralarından seçim yapabileceği çok sayıda likralı krep kumaş giysi vardır.

Kobe Krep

Bu nedenle, farklı modellerde modern, batı, geleneksel ve etnik giysiler dahil, kadınların aralarından seçim yapabileceği çok sayıda kobe krep kumaş giysi vardır.

Çok yönlülük

Krep her zaman mükemmel bir etnik moda kumaş olarak kabul edilir, ancak yalnızca son yıllarda Hint moda koleksiyonlarındaki yerini güçlendirmiştir. Hindistan’da dokunup üretilen geleneksel bir kumaş olmadığı için, ‘ krep’ gibi birçok on yıl boyunca kullanılmasına rağmen, ‘modern’ veya ‘batı’ olarak kabul edilir.

Birçok Hintli zanaatkâr, ipek krep kumaş gibi çeşitli ince varyasyonları geleneksel işlerine bile adapte ediyor. Bugün genellikle daha büyük bir müşteri kitlesine ulaşmak için krepden yapılan ince bölgesel tekstil ürünleri üretiyorlar. Sonuç olarak, krep, etnik modada, yüksek modada ve bölgesel tekstil endüstrisi açısından her yerde yayılmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın