Krep Kumaş Satışı

Krep Kumaş Satışı. Peki krep nedir?

 Krep ( Krep; bir pürüzlü, dalgalı) – karakteristik bir yüzeye sahip tanecikli ve dokunuşlu pürüzlü kumaş grubu. Üretim sırasında böyle bir “krep etkisi” iki şekilde sağlanabilir:

1. Geleneksel, eski günümüzde ince elyaflardan pahalı kumaşların üretiminde kullanılır – kumaşlar, özel bir “krep” bükümünün ipliklerinden dokunur. Ve hepsi ipliğin güçlü, elastik ve yoğun olması için bükülür. Dahası, 1 metre uzunluğunda ipliğin devir sayısı 3000’e kadar ulaşabilir! Hazırlanan lifler, farklı yönlerde bükülmüş iplikleri değiştirerek (genellikle bir keten yöntemi ile) birleştirilir. Üretimin son aşaması, kumaş buharlamasıdır. Sıcak suyun etkisi altında, diğer liflerle dokuma yerlerinde tutulan iplik çözülür. Sıkı ve gevşek biçimde gerilmiş ipliklerin bir kombinasyonu sonucunda, ağ pürüzlülüğü elde edilir.

Krep Kumaş Satan Krep Kumaş Satışı Krep Kumaş Satanlar Krep Kumaş Satış
Krep Kumaş Satan Krep Kumaş Satışı Krep Kumaş Satanlar Krep Kumaş Satış

Bazen krepon  üretimi için her biri farklı yönlerde bükülmüş bölümleri olan iplikler kullanırlar. Islattıktan sonra karakteristik nodüller oluşturmak için bükülürler.

2. Daha modern ve daha ucuz, krep kumaşlar normal ipliklerden dokunur, ancak çeşitli ince (krep) dokumalar kullanılarak (bu durumda kumaş üzerinde kesin bir desen veya desen yoktur).

Dolayısıyla krepin temel özellikleri:

Güç ve yoğunluk Krep-şifonun, aynı yoğunluktaki şifondan çok daha az şeffaf olduğu fark edilir.

Kırışıklık direnci. Tuvalin yapısı nedeniyle krep mükemmel şeklini korur.

Kolayca her şekil ve büyüklükte katlara dökülür.

Dayanıklılık. İşin garibi, onlarca yıl sonra orijinal görünümlerini koruyan, tam da anneannelerin sandıklarından giyinen ince krep idi.

Krep aslında sadece ipek ve yün. Şimdi tamamen farklı liflerde kullanılan krep kumaşların üretimi için: pamuk, sentetik, ipek, yün, viskon ve diğerleri. Elastan genellikle ipliğe eklenir – gerilme efektli kumaşlar bu şekilde elde edilir. Kompozisyon genellikle her zaman kumaşın tarifinde gösterilir, çünkü çoğu zaman kumaşın özelliklerini belirleyen kesin olarak budur. Ve birçoğu var ..

Krep deshine

Neredeyse hiç tahıl içermeyen, mat görünümlü güzel hafif kumaş. Atkı – ağır bükülmüş kamgarn ya da ipeğin içindeki yüksek bükümlü ipek ipliklere dayanır. Krep Kumaş mükemmel hava geçirgenliğine sahiptir, rengini uzun süre tutar, pratik olarak kırışmaz ve yıkamadan korkmaz.

Silk krep yaz için mükemmel bir kumaş! Gelinlik, gece kıyafetleri, yazlık bluz ve pantolonların dikimi için kullanılır. Viskon krepdaha ucuzdur ancak eşit derecede ince ve hafiftir.

Krep-Georgette

Krep  daha parlak bir yüzeye sahip ve bundan daha hafif ve havadar görünen kumaş. Ancak başlıktaki “krep” kelimesini hatırlıyoruz – kumaş dayanıklılık ile kalıplanmış ve bütün krep kumaşlar gibi şeklini iyi koruyor. Üretiminde, sentetik veya ipek iplikler kullanılır, ana ve atkı iplikleri zıt yönlerde bükülür.

İpek ipliklerden dokunan Georgette, hem düşük hem de yüksek hava sıcaklıklarında rahat hissettiren hoş ve pürüzlü bir yüzeye sahiptir. Neredeyse buruşuk ve kolay dökümlü değil, herhangi bir siluet ve kıvrımlar yaratmanıza izin veriyor. Ancak, olumsuz nitelikler de var: kaliteler yüksek fiyat, yıkamadan sonra büzülme (satın alırken bu dikkate alınmalıdır!) Ve kesim ve dikim sırasında karmaşıklık. Sentetik iplikler Georgette daha az tuhaf ve çok pahalı değil.

Bu yarı saydam yoğun akan kumaş, perde, yazlık elbise, boyun atkısı, şal ve diğer aksesuarları dikerken kullanılır.

Krep şifon

Kumaş, şifonun hafifliğini ve saydamlığını ve krepin dayanıklılığını ve rahatlamasını başarıyla birleştirir. Krep-şifon ipeğin üretimi için çok sıkı kıvrılan iplikler ve sentetik iplikler kullanılır, bu da tuval yoğunluğunu veren şeydir. Daha önce belirtildiği gibi – krep etkisi, kumaşı normal şifondan daha az saydam hale getirir. Her şey bu kumaştan dikilir: eşarplardan ve pareolardan yaz güneşlerine, eteklerden ve şık elbiselerden “ışığa” çıkmak için.

Streç Krep

Krep Kumaş Satan Krep Kumaş Satışı Krep Kumaş Satanlar Krep Kumaş Satış
Krep Kumaş Satan Krep Kumaş Satışı Krep Kumaş Satanlar Krep Kumaş Satış

Çok şık kumaş – en popüler çeşidi viskondan yapılır. Bu bileşim nedeniyle, malzeme oldukça yoğundur, fakat aynı zamanda yumuşak ve plastiktir. Bir streç krep den gelen ürün, bir şekle doğru bir şekilde uzanır, gerilmez, oturmaz. Üretim hafif bir polyester ilavesi kullanıyorsa, bu krep çok uzun süre giyilir. Yıkanabilir, temizlenmesi kolaydır, uzun süreli kullanımdan sonra bile şeklini kaybetmez, esnemez. Tüm bu nitelikler, materyali yetişkinler ve çocuklar için gündelik kıyafetler, okul üniformaları, iş elbiseleri vb. İçin rahat kıyafetler oluşturmak için kullanmanızı sağlar.

Krep saten

Hiç öncekiler gibi değil. İki taraflı bir yapıya sahiptir: bir – pürüzsüz ve parlak (saten), diğer tarafta – pürüzlü ve mat yüzey (krep). Bunlardan hangisi yüz olacak ürüne ve amacına bağlı. Bu elastik ve yoğun malzeme, hem ipek hem de sentetik olmak üzere karşı tarafta krep efektli bir saten dokuma kullanılarak üretilir.

Ve en önemlisi – bakım!

Bir krepin uzun süre servis yapması için, ona uygun bir şekilde özen gösterilmesi gerekir.

Şifon Kumaş Parça Kumaş Alanlar Kumaş Parçası Alan Viskon kumaş Krep Kumaş

İpliklerin sıkı kıvrılmasından dolayı, krep sıcak suyu sevmez, çünkü sert bir büzülme sağladığından, sıcaklık 30 dereceyi geçmemelidir. İpek krepten üretilen ürünler özel dikkatle kullanılmalıdır. 30 dereceden yüksek suyla elde yıkama veya kuru temizlemeyi tercih ederler. Bazen aynı sıcaklıkta yumuşak yıkamaya izin verilir.

Herhangi bir krepi kurutmak için ısıtıcı veya yapay kurutucu kullanmadan ihtiyacınız vardır. İpek krep doğrudan güneş ışığına tahammül etmez.

Bu tip kumaşların çoğu ütülemeye ihtiyaç duymaz, ancak gerekirse, yalnızca içeriden ve hafif nemli kumaştan üretilirler.

Krep eşyaları, iyi havalandırılan alanlarda kutularda veya kağıt veya kanvas çantalarda saklanır.

Krep seçerken, büzülme için uzunluğun% 5-10’unu eklemek gerekir. Kumaş açılmadan önce ıslak olmalıdır. Dikiş yaparken, “krep” olarak işaretlenmiş özel iğneler kullanmak daha iyidir – krep dokuma malzemeleri için tasarlanmışlardır ve nefes almamanız için size izin ve

Yorum Yap