Şifon Kumaş Satışı. Şifon Kumaş Satış Yeri.

Şifon kumaş satış,şifon kumaş satışı,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satış yerleri,toptan şifon kumaş, parça şifon kumaş satışı,çiçekli şifon satışı,online şifon kumaş satış,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satanlar,ucuz şifon

Şifon Kumaş Satışı.  Şifon Kumaş Satış Yeri.

Şifon şık, sofistike kızlar ve kadınlar tarafından tercih edilen en favori kumaş türlerinden biri olarak adlandırılabilir. Sertliği ile ağırlıksızlığı ile büyüleyici yarı saydam malzeme, ağırlıklı olarak bayan kıyafetlerinin üretiminde lider konumdadır.

Bu kumaşın modası, binlerce yıl önce yaşayan eski Çinliler tarafından tanıtıldı. İnce ipek ipliklerinin yapımında ana hammadde olarak ipekböceği kozasını ilk kullananlardı; sıkı iç içe geçmenin bir sonucu olarak hafif, neredeyse ağırlıksız bir tuval oluşturuyorlardı. Orijinal elyafların ekstraksiyonu oldukça karmaşık bir yöntem ve el emeğinden başka herhangi bir şekilde rafine bir malzeme oluşturulamaması nedeniyle, şifon o zamanlar oldukça pahalıydı.

Şifon,organze,neopran,kumaş parçası,parça kumaş alan,saten,abiye modası,moda abiye,abiyelik kumaşlar,abiye kumaşı,abiye kumaş nereden alınır,abiye nasıl dikilir,model abiye,
Şifon,organze,neopran,kumaş parçası,parça kumaş alan,saten,abiye modası,moda abiye,abiyelik kumaşlar,abiye kumaşı,abiye kumaş nereden alınır,abiye nasıl dikilir,model abiye,

Lüks ve pahalı kumaşın satın alınması daha sonra sadece soylu kadınları karşılayabilirdi. Şifon üretimiyle uğraşan zanaatkârlar zamanla özel dokuma makinelerini kullanmaya başladıklarında ve doğal ipeğinden sentetik hammaddelere geçtiklerinde, malzemenin maliyeti nüfusun birçok kesimi için daha uygun hale geldi.

Şifon ana özellikleri

Modern şifon üretimi, en uygun kumaş özelliklerini elde etmek için birbirleriyle birleşen farklı tipte elyafların kullanılmasını içerir.

Kuvvet

Bu kalite viskon, pamuk, polyester, poliamid ipliklerin dokunması ile elde edilir.

Görsel çekicilik

Doğal ipek iplik, özel parlaklık ve yumuşak oyun kumaşının tezahürüne katkıda bulunur.

Emilebilirliğinden

Nem emme olasılığı, şifon içindeki en iyi pamuk ipliklerinin mevcudiyeti nedeniyledir.

yumuşaklık

Yumuşaklığı da olan en ince şifon kanvas, özellikle dikkat çekiyor. Bu, kumaşta viskoz elyafların bulunmasıyla kolaylaştırılır.

Suda bekletme

Polyester denilen polyester elyaf birçok imalat sanayinde kullanılmaktadır. Bu hammaddenin eklenmesiyle yapılan şifon şeklini iyi koruyor: germiyor ve kırışmıyor.

Daha yüksek oranda sentetik iplik içeren kumaş yıkama veya DTÖ sırasında daha az küçülür.

Şifonun avantajları ve dezavantajları

Başlangıç ​​malzemelerinin özelliklerinden dolayı şifon, birçok benzersiz avantajla karakterize edilir:

hafiflik ve havadarlık;

iyi boyanabilirlik ve renk haslığı;

yumuşaklık ve sarılabilirlik;

yırtılma ve dayanıklılığa karşı direnç;

havayı geçme ve alerjiye neden olmama;

bakteri ve higroskopikliğe direnç.

Aynı zamanda, bu artılara rağmen, şifonun eksi sayısı vardır. Başlıca dezavantajlara, temel olarak, kumaşın ipliklerin sıkıca birleştirilmesiyle oluşturulan iyi bir yoğunluğa sahip olmasına rağmen, yine de oldukça hassas bir yapıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Şifonun zayıf yönleri:

kesme ve dikiş sırasında malzeme kayması;

zorlu bakım;

paramparça olmaya meyilli kesik kenarların ek işlenmesi ihtiyacı;

viskon şifonunun kırılganlığı;

nefes oluşumuna yatkınlık;

Direkt güneş ışığına karşı düşük dereceli renk kumaş direnci.

Ana kumaş tipleri. Şifon Kumaş Satan

Şifon üretiminde farklı türdeki hammaddelerin kullanılması imkanı, tekstil endüstrisinin çoklu çeşitlerinden dolayı en iyi kumaş çeşitliliğini genişletmesini sağlar:

Krep-şifon. Hafif ve havadar kumaş yüksek bir yoğunluğa sahiptir ve pratikte parlamaz.

Jakarlı şifon. Üzerinde renkli desenlerin dokunduğu ince bir kanvas.

Pamuk şifon Pamuğa ek olarak, iplikler kumaşa büzülmeye ve diğer deformasyonlara direnç sağlayan başka tür hammaddeler kullanılır. İyi higroskopikliği nedeniyle yaz sıcağında mükemmeldir.

Atlas şifonu. Bu kumaş türü saten yumuşaklık ve şifondan şeffaflık aldı.

Şifon Pileli. Kıvrımlarda bile kıvrımları olan malzeme daha sonra modanın zirvesine geri döner, daha sonra gölgesinde kalır. Sofistike ve zarif elbiseleri dikmek için pilili şifon yaklaşım.

Şifon üretim

Şifon kumaş satış,şifon kumaş satışı,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satış yerleri,toptan şifon kumaş, parça şifon kumaş satışı,çiçekli şifon satışı,online şifon kumaş satış,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satanlar,ucuz şifon
Şifon kumaş satış,şifon kumaş satışı,şifon kumaş satan yerler,şifon kumaş satış yerleri,

Neredeyse ağırlıksız akan malzeme, öncelikle giyim ve aksesuar üretiminde aktif olarak kullanılır:

elbiseler;

bluzlar;

etek;

eşarplar;

eşarplar;

pelerin;

pareo.

Aynı zamanda, ürünler hem günlük kullanım hem de yayın için tasarlanabilir. Şifon gelinlikler nazik ve romantik genç bayanlar arasında çok popüler.

Şifon bakım

İnce, yarı saydam malzeme dikkatli kullanım gerektirir. Hassas kumaşlar için tasarlanan araçlar kullanılarak sadece +30 ‘dan fazla su ile ellerle yıkanabilir. Yıkama sonrası – kolay manuel sıkma.

Gazlı bez yardımı ile içten dışa ütü yapmak gerekir. Ütünün çalışma modu “ipek” işaretine karşılık gelmelidir.

Yorum Yap