Krep Kumaş Parçası Parça Krep Kumaş

kumaş par.ası,parça kumaş,krep kumaş satış,kumaş satışı,saten kumaş satışı,kanvas kumaş,kanvas parçası alan,kanvas kumaş satışı,ham kanvas,kumaş parçası alan (1)

Krep”, sık sık bluz ve zarif örtü ile elbiseler için kullanılan buruşuk veya çakıllı bir dokuya sahip kumaşa verilen isimdir. Hemen hemen her elyaf kullanılabilir ve kumaş ince ve şeffaf, ince ve opak veya hatta ağır olabilir. Krep (alt. Krep) kumaşı, kesmek ve doğru dikmek için bakım gerektiren, sıkı olabilir. Farklı yüzeyleri, iplik bükümünün avantajından yararlanılarak, uygun bir örgü yapısı düzenleyerek, eşit olmayan çözgü gerginliği kullanılarak veya kimyasal bir işlem uygulanarak elde edilebilir.

Türleri Parça Kumaş

kumaş par.ası,parça kumaş,krep kumaş satış,kumaş satışı,saten kumaş satışı,kanvas kumaş,kanvas parçası alan,kanvas kumaş satışı,ham kanvas,kumaş parçası alan (1)İlk tip, iki tip sıkı bükülmüş atkı ipliği (çapraz olarak ilerleyen iplik) -bir S-bükümlü ve diğer Z-bükümlü- (bükülmüş şekilde sola veya sağa doğru açı yapacak şekilde bükülmüş) kinetik enerjisini kullanır. sırasıyla), düz örgü bir bez içinde tek tek veya çift olarak değiştirilir. Makinenin gerginliğinden serbest bırakıldığında, yaylı iplikler ağın sınırları içinde gevşemeye çalışır, böylece “düz krep” veya krep kasenin karakteristik yivli yüzeyini verir. Parça Kumaş Alan. On dokuzuncu yüzyılda bilindiği gibi. Bazen bu teknik, 19. yüzyılın başlarında ihracatı ipek şallarında olduğu gibi, her iki çözgüde (uzunlamasına uzanan iplik) ve atkıda kullanılır. Georgette, saf, keskin, düz bir kreptir; nispeten modern bir kumaş olan şifon da şeffaf ve gevrektir, ancak pürüzsüz, bir yüzeye sahiptir. “Düz krep” ve ” terimleri ortak kullanımdan geçtiğinden beri, bu ince krep, “şifon” un varsayılan adını da almış gibi görünüyor.

Krep Kumaş Satış

İkinci krep türü, oldukça kumaş parçası olan küçük, düzensiz şamandıralara sahip bir örgü içinde sıradan bükümlü ipliklerden yapılır. Bu yöntem, daha büyük iplikleri kayda değer bir doku üreten ağır kumaşlarda en

kumaş par.ası,parça kumaş,krep kumaş satış,kumaş satışı,saten kumaş satışı,kanvas kumaş,kanvas parçası alan,kanvas kumaş satışı,ham kanvas,kumaş parçası alan (1)

kumaş par.ası,parça kumaş,krep kumaş satış,kumaş satışı,saten kumaş satışı,kanvas kumaş,kanvas parçası alan,kanvas kumaş satışı,ham kanvas,kumaş parçası alan

etkilidir.

Üçüncü krep türü, gofre kumaşı, dokumadaki gevşek gerginlikten kaynaklanan gerdirilmiş büzgülü çizgilere sahiptir. Kumaş, tezgahın gerginliğinden serbest bırakıldığında, kumaş düzleminden çıkmaya zorlanan, büzüştürülen şeritlere göre daha yakın aralıklı atkılarla daha kısa bir uzunluğa kadar rahatlar. Yaz giysileri, iç çamaşırları, pijamaları ve çocuk kıyafetleri için genellikle ideal bir seçimdir çünkü kırışıklıkları ortadan kaldırır ve ütü gerektirmez.

Kumaş Parçası.

Dördüncü krep, kumaşın uygulandığı her yerde büzülmesine neden olan özel bir finisajın uygulanmasını gerektirir. Yöntem ilk olarak 1822 yılında İngiltere’de patentli desenleri almak için gomalaklı sert, ince bir ipek gazlı bezin ısıtılmış, kazınmış bir bakır silindirin altına geçirildiği patentlidir. Bu sırada, yoğun dokulu krepler, özellikle basılı çeşitleri, “krep” olarak adlandırıldı. Düz krep kumaş satışı için terim, her şeyden ötürü, hiç şüphesiz, Fransızların hiçbirinin karşı konulamaz moda kaşığı yüzünden kullanılmaya başlamıştır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!