Kumaş Parçası Parça Kumaş

kumaş parçası,parça kumaş,keten kumaş parçası,viskon kumaş parçası,şifon kumaş parçası,kadife kumaş parçası,saten kumaş parçası,kot kumaş parçası,parça saten,parça tül,parça krep,krep kumaş parçasıkumaş parçası parça kumaş alanlar

    Keten ve pamuk her ikisi de selüloz adı verilen bitki malzemesinden oluşur. Bu yüzden her ikisi de aynı işlemlerle aynı boyalarla boyandı. Her iki ürün de yıllıklardır, yani ilkbaharda tohumlardan büyürler ve sonbaharda hasat edilir. Yatak çarşafları parça kumaş alanlar ve masa örtüleri çarşaflar olarak adlandırılır çünkü bunlar tam anlamıyla keten haline getirilirdi.

parça kumaş kumaş parçası

Ama şimdi çoğunlukla pamuk, polyester veya rayondan yapılmışlar. Eğer fiyatı ödemek için istekli iseniz hala gerçek keten alabilirsiniz. Ve “kirli çamaşırlarınızı parça kumaş alanlar havalandırmanın” ifadesi, kirli çarşaflarınızı ilk önce onları yıkamak için uğraşmadan güneş ışığına takmak anlamına gelir.

Pamuklu keten giysilerdeki en yaygın kumaşlardan biridir. Yüksek oranda nefes alabilen, çevre dostu, yumuşak ve rahat olduğu için halk arasında kolayca popüler hale geliyor. Ancak, birçok müşteri bize, pamuklu keten ve keten kumaş arasındaki malzemeyi nasıl ayırt edeceğini bilmediklerini söylüyor çünkü bu iki kumaş çok benzer. Böylece, farklılıkları açıklığa kavuşturmak için bir makale yazmamı istiyorlar.

Aslında, bu iki kumaş arasında esas olarak iki fark vardır:

  1. Saf keten, pamuklu ketenden çok daha pürüzlüdür ve üretim teknolojisi ve yöntemi, pamuklu ketenlerden farklı olduğu için, bazı keten ipliklerinde bazı renk farklılıklarına sahip olacaktır. Bitmiş ürünlerde göze çarpmayan bir renk sapmasına yol açar. Ayrıca saf ketenlerde safsızlıklar hala mevcuttur. Ancak, giymek kumaş parçası parça kumaş alanlaraçısından saf keten, pamuklu ketenden daha rahat ve konforludur.
  2. Pamuklu ketenlerin gerçek kalınlığı, ince tip giysilerde bile çok ince değildir. Pamuklu keten hangi renk olursa olsun, yüzeydeki ışığı yansıtmaz. Dahası, pamuklu keten ve pamuğun yararlarını ve zararlarını bir araya getirdiği için, nefes alabilir ve yumuşaktır, fakat aynı zamanda keten kumaştan da küçülmek ve kıvrılmaktan kurtulmak kolaydır. Bu nedenle gerekirse giyildiğinde ütülenmesi daha iyi olur.

Bu iki kumaş arasındaki iki temel fark vardır. Böyle bir keten maksi elbise seçtiğinde onları nasıl ayırt edeceğinizi bildiğine sevindim.

Pamuk, pamuk bitkilerinden gelir ve keten kumaş alan bitkilerinden gelir. Her ikisi de, her bir elyafın belirli uygulamalar için daha uygun olmasına rağmen, giyim ve ev tekstillerinde bulunan popüler malzemelerdir. Lifler kumaşa dokunduktan sonra bu farklılıklar belirginleşir.

Pamuklu kumaş yumuşaktır, hava alabilir ve ısıyı ketenden daha etkili tutar. Dayanıklı, yıkanabilir ve kırışmaya karşı dayanıklıdır. Keten ayrıca dayanıklı ve yıkanabilir ama çabucak inatçı kırışıklıklar geliştirir. Sonuç olarak, bu parça kumaş çocuk giyiminde nadiren kullanılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!