Kot Parçası

Kot Parçası.

Denim çok yönlü bir kumaştır ve dimi örgü olarak da çok güçlüdür. Bu kumaş gerilebilir veya gerilmeyebilir. Sen denim her iki tür bulabilirsiniz.

Ben streç denimler şimdi pantolon ve etek için alt ağırlık olarak çok popüler ve iki tür streç denim vardır söyleyebilirim. Gerilmenin katma değeri ile kottan biraz daha sert olan bir kot, spandeks ve polyester karışımı vardır. Genellikle streç denim kumaş, pamuk ya da rayon bir karışımı ile içinde Lycra vardır. Parti Kot Kumaş Alanlar denim kumaş, açık jeans ceket parça kot alanlar için kullanılabilir, ancak gömlek elbiseler ve gömlekler gibi yarı mamul kıyafetler için de çok rahatlıkla kullanılabilir. Daha ağır ağırlık denimler pantolonlar için daha iyidir ve daha hafif olan denim gömlekler ve benzeri için daha uygundur.

kot parçası parça kot

Gerçek kot kumaşın içeriği genellikle% 100 pamuktur. Bununla birlikte, giysi yapımı için daha iyi uyum ve rahatlık sağlamak amacıyla karışık kumaş içeriğine sahip olan çok sayıda başka deniştir. Aşağıda, farklı kumaş içeriklerine sahip olduğumuz bazı Denim Kumaşların bazı örnekleri verilmiştir:

Tencel Denim:

% 75 Pamuk

% 23 Polyester

% 2 Spandex

Pasifik Denim:

% 65 Pamuk

% 32 Polyester

% 3 Spandex

% 70 Pamuk

% 28 Polyester

% 2 Spandex

% 65 Pamuk

% 32 Polyester

% 3 Spandex

% 54 Pamuk

% 44 Polyester

% 2 Spandex

% 75 Rayon

% 22 Naylon

% 3 Spandex

Denim ile dikiş yapmadan önce, kesilmiş ipliği çamaşır makinesinde normal bir ayarda (normal devrenizde ılık su) önceden küçültmek en iyisidir. Diğer kumaştan ayrı yıkandığınızdan emin olun, çünkü denim ilk yıkamada kanma eğilimi gösterir ve muhtemelen içinde parlatıcı bulunan deterjanlardan kaçınmak istersiniz. Kumaş alan yıkandıktan sonra, her zamanki ayarınızda kurutucunuzda kurutun. Bu işlemin, kumaşınızın büzülmesinden endişelenmenize gerek kalmadan, elbisenizi mükemmel bir şekilde sığdırabilmeniz için, büzülecek kadar küçülmesini sağlamak için başka bir zaman geçirmek iyi bir fikir olabilir.

KOT PARÇASI

Unutmayın, her zaman çamaşırlarınızı yıkayarak çamaşırlarınızı yıkayabilir ya da solmuş bir görünüm elde edebilirsiniz!

parça kot alanlar

Desen parçalarını kesmek için kotunu döşediğinizde, düzenli denim için “şekerlemesiz” ve fırçalanmış denim için “şekerleme” ile döşeyin. Doğru tanecik çizgisini kestiğinizden emin olun, çünkü kot, tahıl ile ilgili yanlış kesildiğinde, yani bükümlü bir pantolon bacağı veya manşonu aldığınız zaman. Bu aynı zamanda streç denim ile donatılmış bir pantolon bakmak için çok parça kot alan önemlidir. Desen parçalarını kesmek için kotunu çift kalınlıktan çıkarmak en iyisidir. Bu kumaşı kolaylıkla kesmek için keskin makas veya döner bir kesici kullanılabilir.

KİLO İLE KOT KUMAŞ

Denim kumaşı işaretlerken, çoğu zaman tebeşir veya kumaş markerleri önerilir. Kullanılacak en iyi arayüz, kemer bantları için aşağıdakilerden herhangi biri olacaktır: Atkı, Moda kumaş alanlar veya diğer herhangi bir hafif ağırlıkta dokuma. Gömlekler için aşağıdaki arabirimleri kullanın:

Denim kumaş ile dikiş yaparken, bir Jeans / Denim iğnesi kullandığınızda en iyi sonuçları elde edersiniz. Daha hafif ağırlıklar için 2,5 mm’lik bir dikiş uzunluğu ve daha ağır alt ağırlıklar için 3.0 mm’lik bir dikiş uzunluğu olan 100/16 boyutunda bir iğne ile 90/14 boyutunda bir iğne kullanmanızı tavsiye ederim. Düz dikiş ayağı size en tatmin edici sonuçları verecektir.

KİLOYLA KOT

Denim kumaş için en çok kullanılan dikiş yeri, dökülen dikiş ve düz kesilmiş dikiştir. Daha kolay hale getirmek için bu işlem için düz bir parça denim kumaş ayağı kullanabilirsiniz. Tüm dikişlerinizi bir buharlı ütü ve yüksek ısı ile bastırın. Dikişlerinizden önce dikişlerinizi çekiçlerseniz bazen yardımcı olur ve bu da atlanan dikişlerden kaçınmanıza yardımcı olur. Ayrıca, üst dikiş yaparken dikiş uzunluğunuzu 3,5 mm’ye kadar yapın ve daha ağır bir iplik alanlar kullanın. (Makinenizle daha ağır bir iplik kullanmaktan korkuyorsanız, üçlü bir dikiş daha ağır bir iplik kullandığınızı gösterir.) Denim kumaş alan yapılmış iplikler için, genellikle insanlar aynı kalın üst dikiş ipliği veya Üçlü dikişi kullanarak kalın iplik efekti.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!