Denim Kumaşın Farklı Türleri.

Denim Kumaşın Farklı Türleri.

Denim kıyafetler asla tarzın dışında kalmaz. Cazip ve dayanıklı, çoğu gündelik durumlar için mükemmel. Denim, kot kumaştan en yaygın olanıdır, fakat aynı zamanda gömlekler, ceketler, etekler, elbiseler, şapkalar, el çantaları ve daha fazlası için de kullanılır. Fonksiyona bağlı olarak çeşitli tiplerde denim kumaşlar mevcuttur ve insanların peşinde oldukları görülmektedir.

Pamuk Serge

Parti Kot Kumaş Alanlar geleneksel denim yüzde 100 pamuk serisidir. Ek olarak, kot genellikle diğer kumaşlarla karıştırılır.

Ham Denim Kumaş Alan.

Ham denim kumaş alanlar sert ve çok dayanıklı olan karanlık, yıkanmamış kumaştır. Belirli alanlarda yıpranma ile kaybolur, doğal bir sıkıntılı görünüm yaratır. Aynı zamanda yıkama ile kaybolur.

Selvaj Denim

Birinci sınıf ham denim kumaş, çözülmeyecek olan sıkı dokuma ve doğal kenarları olan denim kumaştır. Selvaj denim diğer ham denimden daha pahalıdır.

Streç Denim Kot Parçası Alanlar.

Saf kuma en yakın harman, genellikle kumaşta bir miktar vermek için% 2 veya 3 oranında Spandex malzemesi içeren streç denim olarak adlandırılır.

Poly-Denim

Poly-denim karışımları, bir püskü bir kot gibi görünür ve daha hafiftir, bu da onları yıkamak ve kurutmak için daha uygun hale getirir. Ayrıca buruşmaya karşı daha dayanıklıdırlar.

Rami-Denim Parça Kot Alanlar.

Kot da bazen kırışmayı azaltan ve kumaşa daha yumuşak bir his veren bitki lifli rami ile karıştırılır.

Denim Dışında Kırışıklıklar Nasıl Giderilir.

Denim, hemen her türlü giysi ile iyi giden çok popüler ve çok yönlü bir malzemedir. Bugün, denim kot pantolon ve ceketler çoğu insanın gardırobunda bir moda elyafıdır ve genellikle yıkanması gerekmeden önce birkaç kez giyilebilir. Bununla birlikte, her kullanımdan sonra yıkamak ve kurutmamak, malzemenin buruşma olasılığını artıracaktır. Ceketinizi veya kot kumaş alanlar pantolonunuzu yerde veya çamaşır sepetinde buruşmuş halde bırakınız ve buruşuk bir dağınıklığa dönüşmeleri muhtemeldir. Bu olursa, endişelenmeyin çünkü kırışıklıkları çıkarmak için yapabileceğiniz birkaç farklı şey vardır.

denim kumaş ucuz denim ucuz kot kumaş parça kot kumaşı

Kotunu kurutucunun içinde kurut. Kurutucu sadece giysilerden ıslaklığı çıkarmanın harika bir yolu değildir, aynı zamanda kırışıklıkların da giderilmesine yardımcı olur. Denim kıyafetlerinizi yıkadıktan sonra, kurutma için etiketteki bakım talimatlarına uyunuz. Islak giysileri kurutucuya koyun ve tamamen kuruyana kadar döngüyü çalıştırın. Döngü bittiğinde ve denim kuruduğunda hemen çıkarın. Döngünün durmasından birkaç dakika sonra kurutucunun içinde bırakılması, kırışıklıkların kırılmasına neden olabilir.

Kurumasını istemiyorsanız, derhal yıkamayı kaldırın. Bir askı üzerine katlayarak malzemeyi hemen asın ve elleriniz arasında bastırarak ve ellerinizi aşağı doğru iterek malzemeyi düzleştirin.

Denim giysinizin üzerindeki ütüleme talimatlarına uyun. Ütünüzü denim etiketinde belirtilen en yüksek ayara getirin ve tüm kırışıklıklarınız yumuşayana kadar ütünüzün her santimetresinde ütününüzü çalıştırın. Denim malzemeniz kot pantolon ve aşırı derecede buruşuksa bu biraz zaman alabilir. Eğer etiket ütü yapmamanızı önerirse, malzemeyi içine çevirip ütülemek veya mevcut en düşük ayarda ütülemek isteyebilirsiniz. Bakım talimatları, giysiye özen göstermenin en iyi yolunu tavsiye ettiğinden, bunu kendi sorumluluğunuzda yapın.

Buruşmuş kumaşınızı ütülemek istemiyorsanız, bir vapur kullanın. Kotu bir askıya asın ve kırışıklıklar düzleşene ve kayboluncaya kadar malzemeyi yukarı ve aşağı doğru çalıştırın.

Kurutucuyu çıkardıktan, ütülemeniz veya yeni kırışıklıkların ortaya çıkmasını önlemek için üzerinize giydiğinizde denim malzemenizi hemen asın.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!