Denim Kumaş Parçası

parça denim,denim parçası,ucuz denim kumaş,denim kumaş alanlar,parça denim kumaş alan,parça demim kumaş alanlar,ucuz denim kumaş,denim kumaş satan,likralı denim kumaş,polyester denim kumaş,pamuklu denim kumaş,parça denim

Denim Parçası.

Denim kelimesi ilk olarak Fransa’nın de Nîmes şehrinde, André ailesi tarafından üretilen ve zamanla denimye kısaltılan Serge de Nîmes olarak adlandırılan serge olarak bilinen dayanıklı bir malzemeden kaynaklanır.

Parti Kot Kumaş Alanlar. Denim, atkı ipliklerinin iki veya daha fazla çözgü ipinin altına girdiği, sağlam bir pamuklu dokuma kumaştır. Bu dimi dokuma işlemi, geleneksel olarak malzemede bulunan tanıdık diyagonal çizgileri üretir. Denim ve ördek denen pamuklu kumaşlar genellikle birbirleriyle karıştırılır; Bununla birlikte, ördek, ayırt edici bir fark olan, kotta bulunan diyagonal çizgilere sahip değildir.

parça denim,denim parçası,ucuz denim kumaş,denim kumaş alanlar,parça denim kumaş alan,parça demim kumaş alanlar,ucuz denim kumaş,denim kumaş satan,likralı denim kumaş,polyester denim kumaş,pamuklu denim kumaş,parça denimDenim ile ilgili bir başka özellik, sadece çözgü ipliklerinin boyanması, buna karşılık atkı ipliklerinin beyaz kalmasıdır. Çözgü kaplı dimi dokumaların bir sonucu olarak, kumaşın bir tarafı mavi çözgü ipliklerini, diğer tarafı ise beyaz atkı ipliklerini göstermektedir. Bu nedenle, mavi kot pantolonun iç kısımda genellikle beyaz olması ve aynı zamanda solma özelliklerinin diğer birçok kumaşa kıyasla benzersiz olmasının nedeni ucuz kot kumaş de budur.

Denim parçası Amerika’da 1700’lerin sonuna kadar kullanılıyor. Denim, mavi “kot parçası alan” üretmek için geleneksel olarak çivit boyasıyla maviydi. Jean kelimesinin modern kullanımı, ilk kot pantolonların yapıldığı yer olan Cenova, İtalya (Gênes) için Fransızca sözcükten kaynaklanmaktadır. Bugün, denim geniş bir renk yelpazesinde mevcuttur.

Denim veya Ham Denim

Kuru Denim veya Ham Denim, boyama işleminden sonra denim malzemenin yıkanmadığı zamandır.

Giysi kullanımı sırasında ham denim alan yapılan giysiler zamanla azalır. Bu tür solma çok popülerdir çünkü solma kullanıcı için benzersizdir. Bu tip bir kumaşın normal aşınması, denimde stresin olduğu ortak solma bölgeleri oluşturacaktır. Bu bölgeler genellikle üst baldırlarda, bıyık, ayak bileği olarak bilinen ayak bileklerinde ve petek denilen dizlerin arkasında bulunur.

parça denim,denim parçası,ucuz denim kumaş,denim kumaş alanlar,parça denim kumaş alan,parça demim kumaş alanlar,ucuz denim kumaş,denim kumaş satan,likralı denim kumaş,polyester denim kumaş,pamuklu denim kumaş,parça denimParti Kumaş Alanlar. Bugünün fabrikaları artık kuru olmayan denim kumaş alanlar, zamanla normal yıpranma ile yaratılan, arzu edilen sıkıntılı ve soluk bir kuru denim görüntüsünü çoğaltır. Bu, stratejik olarak yerleştirilmiş solma ve sıkıntılı işaretler oluşturarak üretim sürecinde yapılır. Kuru olmayan denimden oluşan sıkıntılı izler kullanıcıya özgü olmamasına rağmen, bu son işlem oldukça popülerdir.

Selvaj Denim

Parti Kot Alanlar. Selvaj terimi, bazen kenar kanadı, kumaşın uzunluğunu işleyen bitmiş dokunmuş kenar olan “kendinden kenar” teriminden türemiştir. Selvaj denim kumaş eski tarz mekik tezgahlarında yapılır. Bu mekik tezgahları, bir sürekli atkı ya da parça kot alanlar tüm uzunluğu boyunca ileri ve geri hareket eden çapraz bir ip veya iplikler kullanarak iplikleri dokunur. Mekik tezgahı, yaklaşık 30 inçlik bir dar genişlik kumaşı üretmektedir, bu nedenle, yaklaşık üç metre kadar bir çift kot yapmak için daha fazla kumaş yarma işlemi gerektirmektedir.

Tüm kumaştan faydalanmak ve israfı azaltmak için, pantolon kalıbının dış kenarı, verimi en üst düzeye çıkarmak için genellikle kenar kenarına yerleştirilmiştir. Kotlar birlikte dikildikten sonra, alt kenar dış dikişteki kenar kenarını ortaya çıkarmak için kelepçelenebilir.

Kumaş imalatçıları, yeşil, sarı, kahverengi, beyaz ve en yaygın kırmızı rengi gibi farklı renklerde kumaşı dokunarak farklı kaliteli kumaşları farklılaştırır.

parça denim,denim parçası,ucuz denim kumaş,denim kumaş alanlar,parça denim kumaş alan,parça demim kumaş alanlar,ucuz denim kumaş,denim kumaş satan,likralı denim kumaş,polyester denim kumaş,pamuklu denim kumaş,parça denim

parça denim,denim parçası,ucuz denim kumaş,denim kumaş alanlar,parça denim kumaş alan,parça demim kumaş alanlar,ucuz denim kumaş,denim kumaş satan,likralı denim kumaş,polyester denim kumaş,pamuklu denim kumaş,parça denim

Geleneksel olarak, pek çok kot, doğal indigo boyası kullanılarak boyanmıştır. Ancak bugün, sentetik boyalar yaygın olarak kullanılmaktadır. Her iki boyanın kimyasal yapısı benzerdir, ancak doğal indigo boya daha fazla kirliliğe sahiptir.

1950’lerde kot pantolona olan talep artmıştır, bu nedenle Amerikan kumaş fabrikaları eski mekik tezgahlarını kullanarak daha hızlı bir şekilde kumaş üreten daha modern mermi tezgahlarına ve 60 ”veya daha fazla genişliğe kadar genişlemiştir. Sentetik boyama işlemi ve boya sonrası teknikler, büzülmeyi en aza indirmek için kullanıldı.

Spot Kot Alanlar. Selvaj kotu, asla kirlenmeyen kenar kenarının istenilen dayanıklılığını üretme sürecindeki süreç nedeniyle daima daha pahalıdır.

1950’li yıllarda kot pantolona olan talebin artmasına karşılık, Amerikan denim üreticileri, eski mekik tarzı tezgahları modern mermi tezgahlarıyla değiştirdi. Yeni dokuma tezgahları daha hızlı ve daha geniş bir kumaş üretti (60 inç veya daha geniş). Shrink ve twist kontrolü için post-boya tedavileri ile birlikte sentetik boyama teknikleri tanıtıldı.

Selvajlı denim, dayanıklılığı ve hiçbir zaman yıpranmayacak kenarı nedeniyle daha pahalı yoğunluklardan biridir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!