Kot Kumaşçılar

kot kumaşçılar denim kumaşçılar kot kumaşçı denim kumaşçı
kot kumaşçılar denim kumaşçılar kot kumaşçı denim kumaşçı

Kot Kumaşçılar.

Denim çok klasik bir kumaştır ve birçok günlük giyilebilir giysi türü için gerçekten çok yönlüdür, bu yüzden henüz dikmediyseniz çok yakında olacaksınız!

Bir kez girdiğinizde, denim terimi farklı kalınlıklarda çok çeşitli kumaşları kapsar ve bu nedenle kullanır, istediğiniz giysiyi almak için doğru kot türüne sahip olduğunuzdan emin olmanıza değer.

Kumaş odak serimin üçüncü bölümünde, farklı denim türlerinin, onlarla nasıl çalışılacağını ve nasıl yıkanacağının yanı sıra çok sayıda güzel desen önerisi olduğunu açıklayacağım.

Denim nedir ve nasıl yapılır?

Denim kumaş geleneksel olarak pamuktan yapılır ve yüzeyde çapraz kenarlı bir doku oluşturacak şekilde dokunur. Bu tür örgülere dimi örgü denir ve denim kalın ve dayanıklıdır.

kot elbiseler,En şık kot elbiseler,Kot Elbise Online Satış,Dantelli Kot Elbise Modelleri,Kot Elbise Kombinleri,e-tesettür kot elbise,Kot Jile Elbise Etekli abiye takım tesettür,
kot elbiseler,En şık kot elbiseler,Kot Elbise Online Satış,Dantelli Kot Elbise Modelleri,Kot Elbise Kombinleri,e-tesettür kot elbise,Kot Jile Elbise Etekli abiye takım tesettür,

Şimdi, büzülmenin ve kırışıklıkların kontrolüne yardımcı olmak için kotun pamuk ve polyester karışımından yapılması yaygındır. Bazı kumaşlar, daha uygun giysi stilleri için streç eklemek üzere elastan veya spandeks gibi bir streç fibere sahiptir. Bu tipik olarak% 2-3 civarındadır. Bir kumaşın (fiziksel) gerilme yüzdesi, Megan Neilsen’den yazdırılabilir diyagramı kullanarak (buradaki bağlantı) son yazıdaki jarse kumaş için açıkladığım şekilde hesaplanabilir.

Tipik olarak klasik mavi renkli denim yapıldığında, bir yöne giden iplikler mavi boyalı ve diğer iplikler beyaz bırakılır. Denim’e iki tonlu görünüm verebilecek olan budur.

Elbette diğer kot renklerini de alabilirsiniz, ancak mavinin çeşitli tonları klasik, yaygın olanlarıdır, bu nedenle bazen benzer renkte olan diğer kumaşlar, o çapraz dimi örgüleri olmasa bile denim denir.

Denim nasıl yıkanır ve bakımı yapılır

Denim hakkında yıkama ve giyme konusunda bilinmesi gereken en önemli şey, renkte solması ve zamanla ‘kırılması’ ve yumuşamasıdır. Biraz daralacak. Yaklaşık% 5 oldukça yaygındır. 

İşte aynı kot pantolonla karşılaştırıldığında yeni ve yıpranmış ve kotun belirli noktalarda doğal olarak soluk olduğunu görebilirsiniz. Bu, kotun normal doğal bir özelliğidir ve bu kumaştan yapılan giysilerle elde ettiğiniz görünümün bir parçasıdır.

Kot kumaşçılar. Kotun solması ve yıpranması, kumaşın kalitesine ve üretim sırasında gittiği özel boyama işlemine bağlı olarak değişebilir. Geçmişte biraz araştırma yaptıktan ve evde sirke içine batırmak gibi boya sabitleme yöntemlerini denedikten sonra, fark edilir bir fark yaratmazlar ve kumaş boyası kumaş gerçekte kumaşta kumaşa sabitlenmediyse o zaman solmayacak ve bu konuda yapabileceğiniz çok şey yok. 

Kumaş Alanlar. Deniminizi daima ön yıkayın. Madeni tipik olarak 3-4 durulama ile 1200 sıkma döngüsünde 40 derecede yıkarım. Biraz daha kolay gitmek için 30 derecede yıkayabilir, durulama sayısını azaltabilir ve sıkma döngüsünü azaltabilirsiniz. Çamaşır hayatımı kolaylaştırmayı ve her şeyi birlikte yıkamayı seviyorum ve çoğu zaman 40 derecede yıkamayı seviyorum.

Pantolonluk kumaş alan firmalar,pantolonluk keten kumaş,pantolonluk kot kumaş.

Boya ile çok doygun çok koyu renkli bir kumaş yıkıyorsanız, ön yıkamadan sonra kumaşınızda bazı hafif çizgiler fark etmek yaygındır. Burası, ön yıkama sırasında boyanın aşınmaya başladığı yerdir. Genellikle kıyafetimi yaptığım ve giydiğim ve bir giysi olarak birkaç kez yıkadığım zaman, hepsinin karıştığını ve sadece güzel bir karakter eklediğini görüyorum.

Denim ile çalışma ipuçları

İğneler – Daha hafif ağırlık için normal boyutta 80 iğne muhtemelen kesinlikle iyi olacaktır. Yaklaşık 10 oz ve daha fazlasına girdikten sonra belirli bir kot iğnesi daha iyidir. Kumaşın içine kolayca kaymalarına yardımcı olmak için çok ince bir uçları ve çok sayıda kalın kot katmanı boyunca dikiş yaparken ekstra stabilite için güçlendirilmiş bir milleri vardır.

İplik – dikiş ipi alanlar için tüm dikişler en iyisidir. Dekoratif dikiş için, çok daha kalın olan üst dikiş ipliğini kullanabilirsiniz. Bu ipliği kullanırken, daha kalın ipliğe karşı daha büyük bir göze sahip olduğu için bir üst dikiş iğnesine ihtiyacınız olacaktır. Masurada hala normal normal iplik kullanacaksınız.

Presleme ve ütüleme –  daha kalın denim ile çalışıyorsanız, ilerledikçe kumaşa basmak ve ütülemek, ancak projeniz gerçekten güzel bir sonuç elde etmek için gerçekten yardımcı olacaktır. Çok sayıda katman ve hepsi biraz hantal olan alanlar için ahşap bir tokmağı yardımcı olabilir. Kumaşa ve sıcak ve nemli buharla ütüledikten sonra ütülemek için kumaşa bastırın ve daha düz hale getirin.

Kot Kumaşçılar. Denimdeki streç ile başa çıkmak –  sıkı olan denim ile çalışırken hala normal dokuma kumaşlar gibi davranırsınız. Yani normal düz dikiş dikişleri iyi.

Kumaş alan. Akılda tutulması gereken en önemli şey, kumaşın giydiğinizde biraz gerileceği ve torbalanacağıdır. Bunun nedeni, kumaşların farklı miktarlarda geri kazanıma sahip olabilmesidir. Bu, kumaş gerildikten sonra, orijinal şekline ne kadar iyi gittiği anlamına gelir. Bunun iyi bir örneği, bir giyside bol dizler almaktır. Bu, kumaşların iyi bir şekilde toparlanmadığı durumlarda olacaktır. Onları orijinal şekline döndürmek genellikle bir yıkama alır.

Streç denim kullanmadan önce kot yaptığımda, montaj aşamasında gerçekten güzel ve rahat olduklarından emin oldum ve kot pantolon giymeye başlar başlamaz kumaşın biraz rahatlayacağını ve rahatlayacağını biliyorum. .

KOT NASIL YIKANIR BURADAN BAKINIZ…

Terzilik için neden denim kumaş seçmelisiniz?

Siyah kot Ceket Kombinleri Kadın,Kot pantolon düğün kombini,Siyah kot Ceket kombinleri erkek,Kot Kombinleri bayan,Kot Kombinleri Erkek,Kot Pantolon Kombinleri bayan,Kot Elbise kombinleri,Kot Ceket Kombinleri Kadın, Kot Jile Tesettür,Dantelli Kot Elbise Modelleri,kot büyük beden elbise, 2021 kot pantolon modası,2022 Kot Modası Erkek,2020 jean trendleri,2021 pantolon Modası Kadın,2021 kot modelleri erkek,2022 trend pantolonlar,2020 jean Modası,2021 bayan Pantolon modelleri,

Daha önce dikiş yapmamış olsanız bile, denimden yapılmış kıyafetleriniz olması için oldukça iyi bir şans var – bu yüzden yaptığınız herhangi bir şeyden çok fazla yıpranacağınızı biliyorsunuz!

Çalışması oldukça kolaydır, daha hafif ağırlıkların bile kontrol edilmesi ve dikilmesi kolaydır. Basın iyi ve kullanımı kolaydır.

Kot Kumaş İstanbul. Daha önce kot yapmayı düşündüyseniz kesinlikle tavsiye ederim. Daha önce jean yapımında birkaç gönderi yaptım ve gerçekten düşündüğüm kadar zor değildi ve dikiş güvenime büyük bir destek sağladı. Çok kot giyen biri olarak yaptığım bir şeyden çok fazla yıpranmak gerçekten güzel!

Gerçekten çok yönlü bir kumaş ve onunla çok çeşitli giysiler yapabilirsiniz, gerçekten herkes için bir şey var!

Denim çeşitleri ve onlarla ne yapmalı

Bu listeyi ev terzisi ve kumaş dükkanlarından satın alabileceğiniz ortak denim kumaş türleri için olabildiğince alakalı tutmaya çalıştım.

Projeniz için doğru denim kumaşı seçmek söz konusu olduğunda iki ana husus vardır

kot kumaşçılar denim kumaşçılar kot kumaşçı denim kumaşçı
kot kumaşçılar denim kumaşçılar kot kumaşçı denim kumaşçı

Kumaşın kalınlığı veya ağırlığı. Ons oz cinsinden ağırlık en yaygın olarak 4.5 / 5oz ila 20oz arasındadır. Sayı, kumaşın bir kare büyüklüğünün tartılmasıyla hesaplanır. Bu, ağırlığı ölçmenin emperyal yoludur. Metrekare başına gram metrik ölçümleriyle de karşılaşabilirsiniz (GSM). Mağazada, çoğu zaman ağırlığı ons cinsinden biliyoruz, böylece bunun rastlanması oldukça yaygındır. Açıkçası, sayı ne kadar yüksek olursa kumaş o kadar kalın olur.

Kot Kumaş İstanbul. Farklı ağırlıkların aralıkları streç olabilir veya olmayabilir. Lif içeriğini ve elastan veya spandeks gibi esnek bir lif içerip içermediğini kontrol edin. Deseniniz gerekirse gerekirse streç bir kot çağıracaktır – örneğin sıska veya takılmış kot pantolon.

4.5oz – 8oz hafif denim

Bu denim en yumuşak ve en esnek kumaş türüdür. Ofsetten doğrudan giymek rahattır ve gömlekler, elbiseler, etekler ve bazı üstler için harikadır.

Dükkanda iki renk ipliği ile dokunan bir dizi hafif ağırlık var ve kumaşa gerçekten güzel bir iki ton görünümü veriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın