Kot Kumaş Zeytinburnu Kumaşçılar

zeytinburnu kot kumaş,zeytinburnu kumaş alanlar,zeytinburnu parti kumaş,

Denim Kumaşlar – özellikleri ve çeşitleri

Denim, indigo ve beyaz ipliklerden oluşan bir dimi örgüde inşa edilmiş güçlü, dayanıklı bir kumaştır. Mavi / çivit iplikleri uzunlamasına veya “çözgü” iplikleridir. Beyaz iplikler kumaş genişliği (atkı iplikleri) boyunca uzanır. Denim geleneksel olarak% 100 pamuk ipliği ile dokunmuştur; Bununla birlikte, bugün büzülmeyi ve kırışıklıkları kontrol etmek için polyester ve streç eklemek için Lycra ile harmanlanmıştır. Bugün kotun birçok yüzü var. Basılabilir, çizgili, fırçalanmış, kestirilmiş ve taşlanmış ve çivit mavisi.

Denim Kumaş Yapımı

Parti Denim, atkının iki veya daha fazla çözgü ipliğinin altından geçtiği sağlam, sıkı dokunmuş dimi. Uzunlamasına, avlu indigo veya mavi boya ile boyanır; yatay iplikler beyaz kalır. İplikler, onları daha dayanıklı hale getirmek için çok güçlü bir bükülmeye sahiptir, ancak bu aynı zamanda kotun rengini de etkiler.

İplikler o kadar sıkı bükülür ki çivit boyası genellikle sadece yüzeyi renklendirir ve ipliğin merkezini beyaz bırakır. Mavi iplikler, kotunuzun dış tarafında gösterilen iplikler haline gelir ve beyaz, kotunuzun içinin beyaz görünmesini sağlayan iplerdir. Bu, parça kot kumaş ters tarafında tanımlanabilen tanıdık diyagonal nervürü üretir. Aşınma sayesinde, indigo iplik yüzeyi, altındaki beyaz ipliği açığa çıkararak kotun solmasına neden olur. Kot pantolon, temel 5 cepli pantolon veya denimden yapılmış pantolonlardır.

İki kelime, aslında Nimes, Fransa’da yapılan serge adlı sağlam bir kumaşın adından geliyor. Başlangıçta serge de Nimes (Nimes’in kumaşı) olarak adlandırılan isim kısa süre sonra denim (de Nimes) olarak kısaltıldı. Denim, kot pantolon yapmak için geleneksel indigo boyası ile geleneksel mavi renkteydi, ancak stok kot kumaş“Jean” daha sonra farklı, daha hafif bir pamuklu tekstil gösterdi, jean’in çağdaş kullanımı, ilk denim pantolonun yapıldığı İtalya’nın Cenova için Fransızca kelimesinden geliyor. Kot pantolon yaş, ekonomik ve stil engellerini aşar. Ancak kotların kendileri ikonik duruma ulaştı.

Kesik ve yıkama bazlı kot pantolon:

Alçak, ultra alçak, Çizmeli, Parlama bacak, Taş yıkanmış, Koyu, sıkıntılı kotlar.

Vücut tiplerine göre kot pantolon:

İnce gövde, Kıvrımlı gövde, Atletik gövde, Tam figürlü gövde tipleri.

Denim Türü.

Siyah kot

Çözgü ipliğinin mavi yerine siyah olduğu ve dokumadan sonra da siyah olduğu denim. Bu, kotları gri yerine gerçekten siyah yapar.

Renkli Denim

Renkli Denim, geleneksel Indigo boyası kullanmaktan ziyade kükürt ile boyanarak üretilir. Sülfür boyama ile renk bitirme kombinasyonu elde edilir.

Pamuklu Denim

Pamuk Serge spot Denim reklamı yüzde 100 pamuktan köşegen desende üretilmiştir. Pamuk Serge Denim, sağlam ve esnek özellikleri ile bilinir.

Ring İplik Denim

zeytinburnu kot kumaş,zeytinburnu kumaş alanlar,zeytinburnu parti kumaş,

Dual Ring Spun Denim’e “ring X ring” de denir. Hem çözgü hem de atkı ipliklerinin ring ipliğinden yapıldığı bir denim örgüsünü belirtir. Hem açık uçlu hem de normal (tekli) eğrilmiş kottan daha yumuşak ve dokulu bir el yaratır. Daha yüksek üretim maliyetleri nedeniyle, genellikle sadece üst sınıf premium denim etiketler tarafından kullanılır.

Open End Denim

Open End veya OE Spinning, 1970’lerde tanıtıldı ve geleneksel eğirme parça kot alanlar prosesinin çeşitli unsurlarını atlayarak maliyeti düşürdü. Pamuk lifleri bir araya getirilerek ‘sahte bir şekilde bükülür’. Open End denim daha hacimli, daha kaba ve daha koyu renktedir, çünkü daha fazla boya emer ve Ring Spun denimden daha az aşınır.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın