Kompak Kumaş Alan Firmalar Kompak İplik Alan

Kompak kumaş kaliteli mi. Kompak kumaş naylon mu. Kompak Kumaş Eşofman. Kompak kumaş kışlık mi. Kompak kumaş Özellikleri. Kompakt penye ne demek. Kompak Kumaş Fiyatları. Kompak penye kumaş.

Kumaş alanlar. Kopmak kumaş alan firmalar. Kompak penye alan. Kompak süprem alanlar. Kopmak ip alan firmalar. Kopmak iplik alanlar. Giyim sektöründen ev eşyalarına, döşemeden aksesuarlara ve duvar kaplamalarına kadar hemen hemen tüm yaşam alanlarında kullanılan birçok ürünün ana malzemesi olan kumaşlar hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Kopmak iplik alan firmalar. Kumaşlar bazı özelliklere göre farklı gruplara ayrılabilir.

Kompak kumaş kaliteli mi. Kompak kumaş naylon mu. Kompak Kumaş Eşofman. Kompak kumaş kışlık mi. Kompak kumaş Özellikleri. Kompakt penye ne demek. Kompak Kumaş Fiyatları. Kompak penye kumaş.

En temel sınıflandırma doğal kumaş ve sentetik kumaş çeşitlerinde görülmektedir. Doğal kumaşların yapısında katkı maddesi içermeyen pamuk, ipek, yün, kaşmir, keten, deri, kenevir ve benzeri kumaş çeşitleri bulunmaktadır. İnsan yapımı, yapay olarak üretilmiş kumaşlara sentetik denir.

KOMPAK PENYE ALANLAR

Pamuk, ipek, yün, kaşmir, keten, akrilik, likra, suni deri ve dantel giyim sektöründe en çok tercih edilen kumaş türleridir. Ev eşyalarından aksesuarlara ve dekorlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan döşemelik kumaşların en çok tercih edilen çeşitleri baskılı, şönil, şam, akrilik, kadife ve alkantaradır.

Örme kumaşların vücudu saran dökümlü ve elastik özellikleri nedeniyle kullanıcıya yüksek düzeyde rahatlık ve konfor sağladığı yadsınamaz. Örme kumaşların en güzel yanlarından biri de vücudun her hareketine oldukça rahat tepki vermesi ve aynı zamanda kolaylıkla eski haline dönmesidir. Bu nedenle, giyim üretiminde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Elastik örme giysiler için oldukça gerekli olan en önemli özellikler nefes alabilirlik, kalıp, rahatlık ve dayanıklılıktır.

KOMPAK KUMAŞ ALAN FİRMALAR.

Bu çalışma, %100 pamuk kompakt iplikler kullanılarak üretilen örme kumaşların kompakt iplik kalite parametreleri ve fiziksel özellikleri üzerindeki pim ayırıcı aparat bağlantısının etkisini inceledi. İki grup kompakt iplik, normal kompakt iplik eğirme makinesinde, çekme ünitesinin ucuna yerleştirilen pim ayırıcı aparat eklenmiş ve eklenmemiş olarak eğrilmiştir. Dört farklı iplik numarası seviyesinde (Ne 24/1, Ne 30/1, Ne 36/1 ve Ne 40/1) ve iki farklı eğirme koşulunda (pim ayırıcı aparatlı ve aparatsız) toplam sekiz iplik eğrilmiştir.

parça kot parça denim parça denim kumaş kilo ile kot kumaş denim kiloyla

Daha sonra endüstriyel boyutlu düz örgü makinesinde eğrilen iplik türleri örülmüştür. Örme kumaşların patlama mukavemeti boyut değişimi, aşınmaya bağlı kütle kaybı (%), boncuklanma direnci, hava geçirgenliği (mm/sn) ve renk farkı. Test sonuçları daha sonra istatistiksel olarak değerlendirildi ve pim ara parçası bağlantısının iplik kalite parametreleri ve kumaş özellikleri üzerindeki etkisi belirlendi.

Bu deneysel çalışma çerçevesinde, pim ayırıcı aparatların takılması, özellikle iplik düzgünsüzlük, hata ve tüylülük değerlerinde kompakt iplik özelliklerini iyileştirmiştir. Örme kumaş özellikleri durumunda, kompakt iplik kullanımının eklendiği pim ayırıcı aparatların örme kumaşların hava geçirgenlik özelliklerini önemli ölçüde iyileştirdiği bulunmuştur.

Türkiye’de Örme Kumaş Üreticisi

Örmenin son ürünü (kumaş veya tekstil oluşturmak için ipliği manipüle etme süreci) örme kumaş olarak adlandırılır. Örme kumaşın özellikleri dokuma kumaştan farklıdır çünkü daha esnektir ve kolayca daha küçük parçalara bölünebilir. Bu nedenle örme kumaş şapka , çorap, atkı vb. için ideal kabul edilmektedir.

KOMPAK İPLİK ALANLAR

Örme kumaşlar oldukça rahattır, hafiftir ancak biraz daha özen gerektirir. Oldukça ünlü olmalarının bir başka nedeni de kırışmaya karşı direnç göstermeleridir. Örme kumaşların elastik yapıları bilindiği için genellikle rahat ve spor giyim gibi hareketli kıyafetlerin tasarımında kullanılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!