Kırmızı Jarse Kumaş Beyaz Jarse Üreticileri

Beyaz jarse kumaş,siyah jarse kumaş,kırmızı jarse kumaş,ekru jarse kumaş,kemik rengi jarse kumaş,fuşya jarse kumaş,pempe jarse kumaş,mor jarse kumaş,patlıcan moru jarse kumaş,

Jersey kumaş bilimi – Farklı jarse türleri nelerdir?

Kumaş alanlar pamuklu jarse , interlok , modal , Romanit , streç jarse , süprem , viskon , tencel , jakarlı jarse……ve aslında sadece bir parça giysi için güzel bir jarse kumaş almak mı istiyorsunuz? Büyük bir seçime bakarken kendinize aradaki farkın ne olduğunu ve hangisini en iyi satın almanız gerektiğini sorduğunuzda, bir noktada aynı şekilde hissetmişsinizdir. Ve belki de güvenli tarafta olmak için – gözlerinde – “normal” formayı yakaladın, çünkü yanlış yapamayacağını düşündün? Ama aslında “normal” forma nedir? hatta var mı? Peki Tencel, Modal ne anlama geliyor?

JARSE KUMAŞ ÜRETİCİSİ

Jarse kumaş fiyatları,jarse kumaş kilo fiyatı,jarse kumaş üreticileri,bursa jarse kumaş,jarse kumaş metre fiyatı,jarse kumaş nerede bulunur,parça jarse kumaş satanlar,Likralı Jarse Kumaş,Jarse kumaş toptan fiyatları,Jarse kumaş Metre fiyatı,Pamuk jarse kumaş,Esnek Jarse Kumaş,Pamuklu jarse kumaş fiyatları,

Parça kumaş alanlar. Bu blog yazısı size farklılıklar hakkında bir genel bakış sunmalıdır. Çünkü “Jersey” sadece belirli bir kumaş değil, aynı zamanda çok benzer ama aynı zamanda bireysel özelliklere sahip bütün bir kumaş grubu için ortak bir terim olarak kendini kanıtlamıştır. Dikiş projesine bağlı olarak, örneğin pamuklu veya viskoz jarse kullanıp kullanmadığınız, nihai sonucunuzda uyum ve rahatlık açısından önemli bir fark yaratır.

Formaları ayırt etmek ve işlemek için bilmeniz gereken birkaç temel bilgi ile başlayalım.

Jersey nedir ki?

Her şeyden önce, “jersey” terimi, kumaşın yapıldığı malzeme hakkında hiçbir şey söylemez. Daha ziyade, Almanca konuşulan ülkelerde ortak bir isim olarak kendini kanıtlamış, gerilebilir kumaşlar için İngilizce ortak terimdir. Jarse kumaşlar, “dokuma eşya” olarak adlandırılan ürünlerin aksine, çözgü ve atkı iplikleri ile bir tezgahta dokunulmamakta, örme veya çözgülü örme kumaşlardır, bu nedenle ” örme eşya ” olarak da anılmaktadırlar. Bu tip üretim nedeniyle, dokuma kumaşların aksine kumaş otomatik olarak biraz gerilebilir.

JARSE KUMAŞ SATANLAR

Basitçe söylemek gerekirse, bir çocuk tezgâhında * küçük bir el işi ile örme bir çorap arasındaki farkı hayal ederek karşılaştırabilirsiniz. Dokuma kısım nispeten sert ve esnek değildir, çorabı kolaylıkla çekip uzatabilirsiniz.

Dokuma ürünler: Örme ürünler:

Jarse kumaş fiyatı,Jarse kumaş toptan fiyatları,jarse satan,70 denye jarse fiyatı,denye fiyatı,denye kilo fiyatı,jarse nerede satılıyor,zeytinburnu jarse kumaş,jarse kilo fiyatı,ham jarse kumaş kilo fiyatları,

                    Forma çok çeşitli malzemelerden yapılabilir. Saf pamuklu jarselere ek olarak viskon, polyester, keten, yün, ipek, naylon, tencel vb. gibi başka malzemeler de vardır. “Gerdirilebilir” otomatik olarak “elastik” anlamına gelmez. Satın aldığınız birçok giysiden de bildiğiniz elastikiyet, kullanılan malzeme ile birlikte örülen ve elastan adı verilen elastik ipliklerin belirli bir oranı (genellikle yaklaşık %5) ile forma verilir. Sonuç olarak, jarse ağır yükler altında bile orijinal şekline geri döner ve sarkmaz veya kabarmaz. Bununla birlikte, gerilebilirliği yalnızca üretim türünden kaynaklanan elastansız (örneğin %100 pamuktan yapılmış) jarseler de vardır.

Yüksek düzeyde rahatlık sağlayan esnekliğe ek olarak, jarse yumuşak ve cilde hoş gelir, bakımı kolaydır ve malzemeye bağlı olarak sıcaklığı düzenler ve nefes alabilir.

Bu özellikler, formayı hobi dikiş sektöründe muhtemelen en popüler ve en sık dikilen kumaş yapar. Çünkü bu nedenle tayt, tişört, pantolon, etek, şapka, eşarp gibi vücudu saran tüm giysiler ve sadece çocuk giyimi için değil, yetişkin giyimi için de idealdir.

JARSE SATAN YERLER

Jersey nasıl yapılır?

Tek tek jarse türlerini ayırt edebilmek için önce kumaşların nasıl yapıldığını öğreneceksiniz. Kumaşlara bireysel özelliklerini kazandıran jarse üretiminde farklı teknikler vardır. Bazı formalar daha kalın ve daha sıkıyken, diğerleri hafif ve havadar ve rahattır.

Jersey kumaş üretim sürecinde ya örülür ya da çözgülü örülür. Aradaki fark, bir jarse örgünün bir tüp içinde örülmesi ve daha sonra bir atkıyı elle ördüğünüz gibi kesilerek açılmasıdır. Kumaşların genellikle yapıştırılmış bir kumaş kenarına sahip olmasının nedeni budur.

Jarse kumaş fiyatı,Jarse kumaş toptan fiyatları,jarse satan,70 denye jarse fiyatı,denye fiyatı,denye kilo fiyatı,jarse nerede satılıyor,zeytinburnu jarse kumaş,jarse kilo fiyatı,ham jarse kumaş kilo fiyatları,

Örme sırasında, ilmekler bir iğne ile birbiri ardına örülmez, bu da yatay ilmek sıraları ile sonuçlanır, ancak iplik aynı zamanda komşu dikişlerle dikey bir çift kroşe oluşturur. Bu teknik, tığ işi ile daha karşılaştırılabilir, ancak sadece makine ile yapılır. Yan yana birkaç iğne aynı anda ilmekleri oluşturur.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!