Tekstilciler

tekstilciler adresleri,tekstilciler çarşısı,tekstil firmalar,

Parti Kumaş Alanlar. Tekstiller çeşitli kriterlere göre sınıflandırılır. En yaygın sınırlama biçimleri, tekstil liflerine , üretim yöntemlerine ve tekstil kumaşlarına göre sınıflandırmaları içerir. Tekstil türleri  örneğin, doğal lifler ve suni liflere ayrılan liflere göre ayırt edilebilir . İşleme operasyonları ise eğirme, örme, dokuma ve çözgülü örme ile keçeleme ve dolgu işlemlerini içerir. Doku türleri de birçok şekilde alt bölümlere ayrılabilir. Kumaş örgü ve iplik sistemine göre sınıflandırma yaygındır.

Tekstil lifleri

Doğal lifler

Abraham Kumaş Metresi ne kadar,Abraham Kumaş Nedir,Abraham Kumaş Elbise Modelleri,Abraham Saten Kumaş fiyatları,Abraham Saten Kumaş nedir,Abraham Saten Kumaş Bursa,Abraham Kumaş nasıldır,Abraham Kumaş Abiye

Doğal lifler söz konusu olduğunda bitkisel lifler ile hayvansal lifler arasında bir ayrım yapılmalıdır. İlki, her şeyden önce pamuğu içerir, fakat aynı zamanda ketenin yanı sıra kenevir, jüt ve sisal içerir. Örneğin pamuk, doğal sertliğe sahip hafif ve kompakt bir kumaştan oluşur. Yıkama ve ütüleme sırasındaki yüksek sıcaklık dayanımı özellikle avantajlıdır. Bununla birlikte, uzun bir raf ömrü için, daha düşük sıcaklıklar ve yumuşak deterjanlarla nazik muamele tavsiye edilir. Keten ise pamuktan daha kaliteli, daha ağır ve daha dayanıklıdır. Bununla birlikte, üretimleri yüksek maliyetlerle ilişkilidir ve ayrıca daha çabuk buruşmaktadırlar.

SPOT KUMAŞ / STOK İPLİK

Hayvansal lifler koyun yünü, kaşmir, angora veya ipekten oluşur. Koyun yünü, yünün ana kaynağıdır, ancak Ankara, tavşan, kaşmir keçisi ve diğer hayvanların ince tüyleri de Tekstil Etiketleme Yasasına göre yün olarak kabul edilir. Özel bir durum, hayvanlardan elde edilen ve az miktarda yabancı lif içeren yeni yündür. İpek, ipekböceğinden (dut güvesi) gelen çok asil bir malzemedir. Özellikle popülerdir, çünkü diğer şeylerin yanı sıra yazın soğur ve kışın ısıtır ve yüksek yırtılma direncine ve parlak bir yüzeye sahiptir. Dezavantajları, yüksek fiyatları ve düşük bakım maliyetleridir.

Kimyasal lifler

Kimyasal lifler selülozik lifler ve sentetik lifler olarak ikiye ayrılabilir. Rejenere lifler olarak da adlandırılan selülozik lifler arasında viskoz, modal ve asetat bulunur. Viskozun temel malzemesi kayın, bambu veya okaliptüsten elde edilen selülozdur.

Orta yaş kadın giyim,40 yaş üstü kadınlar nasıl Giyinmeli,40 yaş erkek giyim kombinleri,40 yaş üstü günlük Elbiseler,Orta yaş Kadın Giyim markaları,40 yaş stil önerileri,Orta yaş kadın spor giyim,40 yaş kadın,40 yaşında kumaş alan,45 yaşında kumaş alanlar,40 yaşında nasıl giysiler alınır,

Preslenmiş, temizlenmiş ve ağartılmış bir kütleyi üretmek için karmaşık bir kimyasal işlem kullanılır. Viskon, iyi nem emilimi nedeniyle çok hijyeniktir. Modal elyaf da selülozdan yapılmıştır ve yüksek elastikiyet, mukavemet ve emicilik ile karakterize edilir . Ek olarak, kumaş çok cilt dostu ve nefes alabilir.

Sentetik lifler arasında elastan, polyester, poliamid ve poliakrilik bulunur. Elastan , yüksek elastikiyet ve gerilebilirliğe sahip sentetik bir elyaftır. Ayrıca hem yırtılmaya karşı dayanıklı hem de yıkanabilir ancak aynı zamanda aşınmaya karşı hassastır. Polyester , asitler ve alkolden oluşur ve en yaygın olarak üretilen sentetik liflerden biridir. Bunun nedenleri arasında yüksek elastikiyet, yırtılma direnci ve dayanıklılık sayılabilir. Polyester genellikle pamuk veya yün gibi diğer doğal liflerle birlikte kullanılır. Poliakrilik , yırtılmaya ve aşınmaya karşı dayanıklı olduğu için doğal liflerle bağlantılı olarak da yaygın ve popülerdir.

SPOT KUMAŞ

Örgü

Parti Kumaş Alan dokurken en az iki iplik birlikte işlenir. Çözgü veya çözgü ipliği ( uzunlamasına) ve atkı veya atkı ipliği (enine) dokuma işlemi sırasında çaprazlanır. İlki, temel tekstil kumaş yapısını oluşturan 90°’lik bir açıyla her zaman yanal olarak hareket eder. Kumaş özellikleri veya yüzey yapısı gibi kumaşın çeşitli özellikleri, diğer şeylerin yanı sıra çözgü ipliklerinin hareketi ve dokuma ipliklerinin seçimi ile oluşturulur. Çözgü ve atkı arasındaki kompozit sistemlere bağlama denir.

Yorum Yap