Kim Penye Kumaş Alır? Penye Kumaş Nereye Satabilirim?

Penye kumaş kim alır,penye kumaş ime satarım,penye kumaş nereye satarım,penye kumaş satın alan,penye kumaş satın alanlar,süprem kumaş kim alır,süprem kumaş kimler alır,penye kumaş kimler alır,penye kumaş satın alan kim,kumaş satın alan kim,kim penye kumaş alır,

Kim Penye Kumaş Alır? Penye Kumaş Nereye Satabilirim?

Kumaş nasıl alınır: terzilik için en iyi 10 kumaş türü

Çok fazla kumaş türü var, bir tekstil showroomunda kaybolmuş hissetmek çok kolay. Genellikle, sizi ilk önce bir kumaşa çeken renk ve desenler. Ama bu kumaşın sadece bir elementidir.

Kumaşın cildinize karşı nasıl hissedeceği, dikiş yaparken nasıl davranacağı, vücudunuza nasıl döküleceği – bunların hepsi kumaş satın alma kararınız için renk ve tasarımları kadar önemlidir.

Kumaş Türü

İlk olarak, aklınızda ne tür bir kumaş olduğunu bilmek – Mevcut tekstiller genel olarak doğal tekstiller ve sentetik tekstiller olarak kategorize edilmektedir. Başlıca Doğal tekstil ürünleri Pamuk, İpek, Denim, Pazen, Deri, Keten, Kadife, Yün; Sentetik tekstil ürünleri arasında Naylon, Polyester, Asetat, Akrilik, Polar Polar, Rayon ve Spandex bulunur

Genellikle doğal (Pamuk, İpek, Keten vb.) Ve sentetik (Akrilik, Polyester, Naylon) ve her ikisinin bir karışımı olarak sınıflandırılan kumaşların hepsi, giysi yapmak için eşit derecede uygundur. Ancak bazı kumaşlar diğerlerinden biraz daha tercih edilir.

Dokuma kumaş kim satın alır? özel kıyafetler yapmak için en iyisi, örgüler ise form uydurma giysiler / aktif aşınma yapmak için en iyisidir.

Kim Penye Kumaş Alır? Penye Kumaş Nereye Satabilirim?

Üzerinde yayınını inceleyin Tekstil ne hakkında daha fazla ayrıntı için, vb de bu Mesaja kadar farklı tipte 20 soru bir kumaş kalitesi hakkında sormak. Eğer her farklı tipteki kumaşın isimlerini bilmek istiyorsanız, Kumaş isimleri – bir Terimler Sözlüğü hakkındaki bu gönderiye göz atabilirsiniz.

Bu kumaşlar, basılı, işlemeli, dokuma, boyanmış ve dikilmiş şekline göre ayrıca sınıflandırılabilir. Ayrıca kumaşın ağırlığını da göz önünde bulundurmalısınız.

Örgü gevşek dokunmuşsa, şeffaf bir giysiye ve belki de zayıf bir giysiye sahip olacaksınız. İnce kumaşlar için astar almayı düşünmelisiniz. Giysilerde astar ihtiyacı ve astar için en iyi kumaşlar hakkında ayrıntılar için bu “ astar nedir ” yazısına göz atın.

Bazen sahip olduğunuz kumaşa merak edebilir ve orijinalliğinden şüphe edebilirsiniz. Profesyonellerin kumaşı değerini ve gerçeğini bilmek için test etmek için kullandığı bazı testler var. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için Kumaş testi hakkındaki bu gönderiye göz atın

Renk haslığı

Kumaşın renginin herhangi bir çizgi veya leke olmadan eşit olduğundan emin olun. Düzensiz boyama belirtilerini görmek için açmanız ve dikkatlice kontrol etmeniz gerekecektir. Özellikle katlama çizgisi / katlama çizgisi üzerindeki alanlarda lekeler veya renk solması olabilir. Bazı alanlarda açık renkler bulursanız, bir tasarım olmadıkça, satın almayın – bu, rengin yıkama ile solmasına işaret edebilir.

Basit bir test deneyin – Satın almak üzere olduğunuz kumaşın rengini test etmenin bir yolu, küçük bir beyaz fular veya pamuk almak, nemlendirmek ve daha sonra kumaşın bir yerine sürmek; Kaliteli ise, renk elinizdeki kumaşa / pamuğa aktarılmaz.

Uygunluk ve Konum

Stok ip,spot ip,parti ip,parti iplik,stok iplik,spot iplik,stok ip alan,spot ip alan,parti ip alan,stok viskon,stok keten,spot şifon,parti keten,parti kot,parti denim,parti süprem,stok süprem,stok ribana,stok interlok,parti interlok,parti jarse,stok kumaş,spot kumaş,parti kumaş
iplik alan parti iplik alan parti kumaş alanlar

O zaman kumaşın aklınızdaki giysiye uygunluğunu bilmek zorundasınız. Yünlü bikini yapamazsınız. Egzersiz yapmak için terlerken rahat edeceğiniz kumaşa ihtiyacınız var. Egzersiz yapmak için en iyi kumaşları kontrol edin.

 Gelin kıyafetleri günlük kıyafetlerden farklı bir kategori olduğu için gelinlik malzemeleri için en iyi kumaştaki yazıya göz atın. Ayrıca bebek kıyafetleri yapmak için en iyi kumaşları bilmek isteyebilirsiniz

Fırsat ve yer coğrafyası. Eğer kumaş seçiminde önemli bir rol oynayacaktır elbise giyen edilecektir. Çöl gezisi için yünlü bir giysi istemezsiniz. Veya kayak merkezinde bir tatil için şifon bir elbise. Doğal tekstiller yaz iklimi için daha uygundur.

Kumaşı giyeceğiniz yerin hava durumu meselesi var . Ilık iklimlerde ipekte eriyebilir, özellikle de astarlıysa (bu ipek almamı engellemese de). Mesela sıcak havalarda nemin yüksek olduğu yerimde, her zamankinden daha gevşek hafif pamuklu kıyafetlerde olmayı tercih ederim. Dışarı çıktığımda giysilerimden UV koruması istediğim için yoğun dokuma pamuklu bir kumaş seçerdim. İç çamaşırı bile pamukta daha iyi olur (Cildin yakınında hiçbir yerde spandeks bandı yok). Yazlık giysiler yapmaya uygun en iyi kumaşlara göz atın .

Büzülme

Kumaşı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, yıkandıktan sonra büzülme şeklidir . Çoğu kumaş küçülür ancak farklı kumaşlar farklı şekilde küçülür. Güvenli bir bahis, en az% 10 ekstra kumaş satın almak olacaktır. Kumaş  satın alabiliyorsanız, bu en iyisidir.

Renk

 Kumaşın rengi önemli bir husustur. Gördüğünüz ünlüye değil, cilt tonunuza çok iyi uyduğundan emin olun. Aynı renkteki farklı tonlar aynı kişi üzerinde çok farklı görünebilir.

Tercihen gün ışığında kumaştan gün batımından sonra alışveriş yapmalısınız. Bazı mağazalarda gün ışığı olsa bile, kumaşın gerçek rengini görmek zordur. Showroomlardaki yapay aydınlatma genellikle rengi bozar. Ana kumaş için astar seçmek veya trim olarak eklemek için kumaş seçmek gibi bir renkle eşleşiyorsanız, bu özellikle önemlidir. Kumaş showroomlarında genellikle güneş ışığında (veya dışarıdan iyi ışık alan bir pencere) görebileceğiniz bir ışık kuyusu bulunur.

Okuduğum bir diğer ipucu da kumaşı ellerinizde ezmektir – bütünü değil, bir tarafınızı alıp toplayın. Renk şimdi farklı görünebilir; olduğunu düşündüğün ilk renk değil. Yeniden değerlendirme zamanı, belki!

Kesildikten sonra kumaşı iade edemezsiniz, bu yüzden eve gittikten ve içinde gördüğünüzden tamamen farklı bir renk olduğunu fark ettikten sonra geri döndürmeye bile çalışmayın.

“ Hangi rengi giymeliyim ?” Konusunda endişeli misiniz ? Kumaş satın alırken renk tekerleğine göre takip edebileceğiniz renk kombinasyonları ile renk trendleri ve moda için onları etkileyen faktörler hakkındaki yazıları kontrol edin.

Boyut

Çok pahalı bir kumaş satın alırken özellikle deseni ilk kez yapıyorsanız, daha pahalı kumaşı kesmeden önce bir muslin yapmak için biraz pamuk satın almayı düşünmelisiniz.

Çoğu kumaş yaklaşık 44 cm genişliğindedir. Kumaş satın almaya gittiğinizde önce ne kadar istediğinizi tahmin edin ve sonra dükkana gidin. Sıkça duyulan bu “Ne kadar kumaşa ihtiyacım var” sorusunun cevabını bilmek için bu yazıyı kontrol edin.

Bir ile yağ çeyrek , uzun “22 tarafından geniş” bir 18 alacak. Bu önlem, çeşitli küçük projeler yapmak için kullanılır. Bunlar, kesim parçaları olarak sık sık dükkanlarda mevcuttur – çoğunlukla düşük değerlidir ve bazıları, cıvatadan son çekildiklerinde, son derece düşük değerlidir. Satış görevlilerinden böyle parçalar talep etmelisiniz. Bazı büyük pazarlıklar bu şekilde olabilir.

Elbise yapımında, yarda / metre ile kumaş satın alıyoruz. Bir avlu yaklaşık .91 metredir. Bir avlu çeyrekte, yaklaşık 22 cm uzunluğunda, 9 x 44 kumaş şeridi elde edersiniz. Daha geniş bir bez almak her zaman daha iyidir.

Kim Penye Kumaş Alır? Penye Kumaş Nereye Satabilirim?

Belirli giysilere uygunluk.

Dikiş için satın alınacak en iyi kumaşlar Pantolon – Çok sert veya sert olmayan veya rahat etmeyeceğiniz kumaşları seçin. Keten, Denim, pazen, Daha soğuk iklimler için Yün (% 100 ve yün karışımları) – yün tüvitleri, yün krep; Temel olarak hangi pantolonlardan bahsettiğinize bağlıdır – Özel pantolon, Yapısız Pantolon, Kombine, Kot pantolon. Özel pantolonlar için, yün veya yün karışımlarını (suni ipek ile) seçebilirsiniz Kadife, pantolon için seçmek için rahat bir kumaş giymek

Penye kumaş,penye parçası,parça penye,likralı parça penye,spot penye,baskılı penye,baskı altı penye,baskı altı kumaş,baskı altı mikro,ham penye,penye kumaş alan,likralı penye kumaş,polyester penye,polyester penye alan,polyester kumaş alan

Çocuklar için dikiş için en iyi kumaşlar – Tüm pamuklu kumaşlar çocuklar için iyidir. Pamuklu saten streç veya pamuklu dimi veya pamuklu saten veya çim seçebilirsiniz. Örme kumaşlar çocuklar için de harika – yün örgülere gidebilirsiniz. İnterlok örgüler, tahıl boyunca uzanan terzilik örgülerdir. Sentetik tekstillerden kaçının. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için bebekler ve çocuklar için en iyi kumaşlar için bu yazıya göz atın

Etekler için en iyi kumaşlar – Hafif pamuk, etek dikmek için en sevdiğim şeydir. Güzel baskılarda pamuklu çim kumaş harika. İpek jarse, örme kumaşı dikiş etekleri için harika bir kumaştır. Krep, şifon, georgette ve baskılı ipek ve suni ipek satın alabilirsiniz; Rayon, mikrofiber ve ipekten ince dokumalar. Ayrıca  reyonları, yumuşak yün, likra karışımları ve streç kadife etekler dikmek için uygundur.

Ceket dikişi için en iyi kumaşYün (Yün krep harika bir örtü vardır ve ceketler için yeterli yapı sağlar; yün tüvitler de mükemmeldir), Keten Flanel. Kadife (Bu arada , hımbıl kadife blazer öğretici). Hafif örgüler, bu şelale ceket deseni gibi serbest akan ceketler için iyidir

Elbise yapmak için en iyi kumaş

Ham ipek, saten, tafta, kadife, Dantel, ipek şifon, Organze elbiseler yapmak için mükemmeldir. Ama sonra elbise türüne de bağlı. Uygun bir vücut tipi elbise için bazı spandex / elastan eklenmiş orta ağırlıkta kumaşlar satın alabilirsiniz. Drapey elbiseler için hafif kumaşlar seçebilirsiniz. Jersey böyle bir örtüye sahip.

Giysi içi astar yapmak için en iyi kumaşlar

Kim Penye Kumaş Alır? Penye Kumaş Nereye Satabilirim?

Rayon Asetat ve pamuklu astar malzemeleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Astar ve astar yapmak için kullanılan kumaşlar hakkında daha fazla bilgi için bu gönderiye göz atın

Bluz / gömlek yapmak için en iyi kumaş –

Hafif pamuklu kumaş. Dimi, Faille, Gofre, Poplin, hafif dokuma çuha, batiste, keten, kuşgözü. Şifon bluzları seviyorum. İpeksi saten kumaş havadar üstler yapmak için iyidir

Gömlek yapmak için en iyi 7 kumaştaki yazıyı kontrol edin.

Şal ve eşarp yapmak kumaş için farklı hususlara ihtiyaç duyar – eşarp yapmak için kumaşlardaki bu yazıyı kontrol edin

Kumaş Baskı ve Desenler

Desenli kumaş satın alırken (desenli kumaşın çoğu 45 veya 54 inç genişlikle gelir). Bu kumaşlarda desen tekrarı olacaktır ve kumaş keserken ve satın alırken bu dikkate alınmalıdır – yani. dikişlerdeki desenleri eşleştirmek istiyorsanız.

Penye kumaş kim alır,penye kumaş ime satarım,penye kumaş nereye satarım,penye kumaş satın alan,penye kumaş satın alanlar,süprem kumaş kim alır,süprem kumaş kimler alır,penye kumaş kimler alır,penye kumaş satın alan kim,kumaş satın alan kim,kim penye kumaş alır,

Farklı kumaş desenlerinin adlarını bilmek istiyorsanız, kontrol edin ; Bu gönderinin tüm damalı desenleri ve bu şerit desenleri var.

Motifler kumaş üzerine planlı bir şekilde dağıtılacaktır. Ancak bazen düzensizlik görebilirsiniz – Baskı kumaşa doğru şekilde yerleştirilmezse, kumaşı ve giysinin sarkmasını bozmadan inşa edildiğinde eşleştirilemez veya sıralanamaz.

Kumaş konstrüksiyon

Giysileriniz için kumaşı seçerken göz önünde bulundurduğunuz en önemli faktörlerden biri de kumaşın kalitesidir. Boyada, baskıda, liflerde vb. Herhangi bir yırtılma veya kusur olmadan kaliteli bir kumaş olmalıdır.

Kim Penye Kumaş Alır? Penye Kumaş Nereye Satabilirim?

Bunlar arasında kumaş örgüsü, kumaşın iplik sayısı tanesi, kumaş ağırlığı vb.

Kumaş örgüsü de sizin için çok önemli olabilir – Emiciliği nedeniyle mutfak havluları yapmak için diğerlerinden daha dokuma kumaş seçerdim. Burada 20 farklı kumaş örgüsüne göz atın .

Kumaş tanesi

Bu önemli bir husustur – yani showroom’da gördüğünüz en çekici kumaşın tahıl hakkı yoksa, atın. Onunla yaptığınız giysi asla asılmayacak. Kumaşın tane ve tane çizgileri hakkında daha fazla bilgiyi   buradan edinebilirsiniz.

Kumaş ağırlığı

Kumaş ağırlığı, dokuma, elyaf tipi vb. Gibi birçok faktöre bağlıdır ve tipik olarak GSM ile gösterilir. GSM 60-700 arasında değişebilir; 700, çok kaliteli yünlü kumaşın GSM’si. Bir denim kumaş örgüye bağlı olarak 400 GSM’ye sahiptir.

Kumaşları kumaş ağırlıklarına göre sınıflandırırken aşağıdaki tabloyu görebilirsiniz. Ancak, daha yüksek kumaş ağırlığının daha yüksek kumaş kalitesini ifade etmediğini aklınızda bulundurmanız gereken bir şey vardır. Sadece kumaşın belirli bir proje için uygunluğunun bir göstergesidir. Yüzen hafif bir şal için yüksek kumaş ağırlıklı kumaş denim seçemezsiniz. Ancak kumaş ağırlığının bilinmesi, aynı tür kumaşlar arasında karşılaştırma yaparken yararlıdır, ancak bu bile bir şekilde uygulamasına bağlı olacaktır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!