Kiloyla kumaş satışı. Yatak Kumaşları

Kiloyla kumaş satışı. Kiloyla kumaş satışı,kilo ile kumaş satışı,kiloyla kumaş satış,kilo ile kumaş satış,yatak kumaş çeşitleri,kilo ile yatak kumaşı,ucuz yatak kumaşı,

Kiloyla kumaş satışı. Kiloyla kumaş satışı,kilo ile kumaş satışı,kiloyla kumaş satış,kilo ile kumaş satış.

Hangi yatak takımı daha iyidir – patiska, saten veya poplin

Uyku, sağlığın anahtarıdır. Ancak vücudun tamamen dinlenmesine izin vermek için, yüksek kaliteli yatak takımlarını seçmek de dahil olmak üzere koşullar yaratmak gerekir. Bu nedenle, birçoğu uyumak için daha iyi olan kaba patiska, saten veya poplin ikilemiyle karşı karşıyadır. Doğru seçimi yapmak için, her kumaşın hangi avantaj ve dezavantajlara sahip olduğunu, neyin ortak olduğunu ve malzemenin nasıl farklı olduğunu bulmaya değer.

Saten, poplin ve kaba patisanın genel özellikleri

Hangi yatak takımının daha iyi olduğu sorusunun cevabı, saten, patiska veya poplin, listelenen kumaş türlerinin her biri için ortak olan özelliklerle başlamanızı öneririz.

Hepsi pamuktan yapılmıştır.

Doğal malzeme ürünlere genel özellikler verir:

iyi hava geçirgenliği – kumaşlar havanın geçmesine izin verir, vücudun “nefes almasına” izin verir;

higroskopiklik – rahat bir vücut ısısı sağlayın, fazla nemi emer;

sıcak tutma yeteneği – pamuk, ipeğin aksine ısınır, yılın herhangi bir zamanında bu tür çarşafların altında uyuyabilirsiniz;

Kiloyla kumaş satışı,kilo ile kumaş satışı,kiloyla kumaş satış,kilo ile kumaş satış,

dayanıklılık – kaba patiska, perkal ve saten iyi bir güvenlik marjına sahiptir, özel bakım gerektirmez, hassas modlar gerektirmeden makinede yıkanabilir, görünür deformasyonlar ve parlaklık ve renk değişiklikleri olmadan 150-200 yıkamaya kadar dayanabilir;

hipoalerjenik, çevre dostu – alerjik reaksiyonlara neden olmaz, çocuk kıyafetlerini dikmek için kullanılır;

pratiklik – yatak çarşaflarının ütülenmesi kolaydır, çekmez ve yıkandıktan sonra şeklini değiştirmez, nadiren solur.

Bir takım pamuklu keten satın alırsanız, yanlış gidemezsiniz çünkü doğanın yarattığı kaliteyi elde ediyorsunuz.

Patiska, poplin ve saten arasındaki farklar nelerdir?

Adı geçen kumaşlar arasındaki fark, kumaşın farklı dokumalara sahip olmasıdır. Farklı kalınlık ve dokudaki ipliklerin yanı sıra farklı dokumalarının kullanılması, kumaşa belirli özellikler kazandırır.

Patiska, tüm uzunluğu boyunca kalınlaştırılmış aynı iplikleri kullanırken, keten çapraz dokumaya sahiptir. Sonuç, dokunması biraz sert olan yoğun ve dayanıklı bir kumaştır. Yoğunluk 125-140 g / m² arasında değişmektedir.

Poplin kumaş alan ayrıca düz bir örgüye sahiptir, ancak farklı kalınlıklarda iplikler kullanılır: tabanda – ince, atkı – tabandan 1.5-2.0 daha kalın. Sonuç, patiska ile aynı güçlü kumaştır, ancak daha yumuşak, hafif bir parlaklık ile dokunuşu daha hoş. Parti kumaş alan poplin’e çok benziyor. Küçük bir görsel farklılık, yüzgecin bir alt tarafının olması, ön tarafın ise parlaklık ve daha yüksek renk yoğunluğu ile karakterize olmasıdır.

Saten özel saten dokumaya sahiptir. Kumaş satın alan parlak bir parlaklık ve mükemmel dokunma hissi ile elde edilir – pürüzsüzlük, yumuşaklık, ipek gibi elastikiyet. Materyal kaba patiska ve poplinden daha ince ve daha güçlüdür, yoğunluk 110-180 g / m²’dir. İpekten farklı olarak satenin çok fazla kaymayan bir yanlış tarafı vardır. Sonuç olarak, yatak seti daha rahat ve kullanımı rahattır. Kraliyet görünümüne sahip yatak ısınır, nem ve sıcaklık dengesini korur ve ipek kulaklıklara göre daha ucuzdur.

Pamuklu nevresim takımlarının dezavantajları

Aslında pamuklu kumaşların pek dezavantajı yoktur.

Stok kumaş alan. Kaba patiska pratiktir, ancak görünüşte basittir, dokunması pürüzlüdür. Hassas cilde sahip çocuklar veya kişiler, dokunulduğunda rahatsızlık hissedebilirler. Bu tür hanımların poplin veya satenden yapılmış daha ince kulaklıkları tercih etmesi daha iyidir.

Poplin veya saten dokunuşuna hangi kumaşın daha iyi olduğunu söylemek zor. Bu bir zevk ve kişisel tercih meselesidir. Kumaşlar ince, pürüzsüz ve elastiktir. Her biri kendi yolunda iyidir.

Satenin dezavantajı, karmaşık işleme ve üretim ve dolayısıyla yüksek fiyattır. Saten, doğal ipeğe göre daha ucuzdur ancak en pahalı pamuk türleri grubuna dahildir. Görünüş ve dokunsal hisler yüksek fiyatı haklı çıkarır, ancak demokratik fiyatı ve iddiasızlığı nedeniyle kaba patiska kumaş alanlar popülaritesi birkaç kat daha yüksektir. Dahası, üreticiler rustik görünümü parlak renkler ve yatak renkleri ile fazlasıyla telafi ediyorlar.

Poplin, her bakımdan patiska ve saten arasında bir ara pozisyonda bulunur.

Kiloyla kumaş satışı. Kiloyla kumaş satışı,kilo ile kumaş satışı,kiloyla kumaş satış,kilo ile kumaş satış,yatak kumaş çeşitleri,kilo ile yatak kumaşı,ucuz yatak kumaşı,

Söylenenlerden kaba patiska yataklarının demokratik bir seçenek olduğu ve her gün, karmaşıklığın arka planda kaybolduğu bir kır evi veya yazlık ev için olduğu sonucuna varabiliriz. Pratiklik ve fiyat onu en çok talep edilen hale getiriyor.

Poplin daha pahalı ve rafine bir seçenektir. Poplin kulaklıkların kalitesi daha yüksek, görünüm daha zengin, fiyatı ise çok çeşitli tüketiciler için uygun.

Saten kumaş alan zengin vatandaşlar ve özel günler için kraliyet bir seçimdir. Yumuşak, pürüzsüz çarşaflar özellikle rahat hissetmenizi sağlar. Fonlar izin verirse, saten yatak satın almaktan çekinmeyin. Birkaç yıldır tatlı bir rüya size garanti.

Mütevazı bir gelirle, üzülmemelisiniz, çünkü modern pamuklu kumaş setleri, çeşitlilik, terzilik kalitesi ve stillerin özgünlüğü ile şaşırtmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın