Armürlü Kumaş Alan

Armür kumaş,armurlu kumaş satın alan,armürlü kumaş kim alır,armürlü kumaş satın alan yerler,armürlü kumaş alımı yapanlar,stok armürlü kumaş,parti armürlü kumaş,

Armürlü kumaş

Dobby tasarımı nedir?

Dobby armürlü tezgahta üretilen, küçük geometrik desenler  ve kumaşta ekstra doku ile karakterize edilen dokuma bir kumaştır  . Çözgü ve atkı iplikleri aynı renkte veya farklı olabilir. Saten iplikler, dokuları deseni vurgulayacağından bu tür dokumalarda özellikle etkilidir.

Polo gömlekler ve Elbise gömlekleri genellikle armürlü yapılır.

Piqué kumaşlar  h2 bir armür yapımı türüdür. Pike örgü: bir dandy örgü, çözgü iplikleri, daha yüksek bir gerilim sayesinde, düşük değerli atkı iplikleri oluşturmak  tipik dalga etkisi  Piquet arasında. Yumuşak ve detaylı bir gömlek için.

Piquet kumaş ne anlama geliyor?

Bu, yükseltilmiş nervürlere veya tipik olarak baklava biçiminde tasarıma sahip ve genellikle beyaz renkte kordlara sahip olacak şekilde dokunan pamuklu bir kumaştır.

İki desenin (arka plan ve dolgu) dokuması için kullanılan iki çözgü ipliğinden (biri öğretilir, diğeri gevşek) oluşan bir kumaştır. Öğretilen arka plan çözgü iplikleri, atkı ipliklerini örgüden geçerken bir çöküntü oluşturarak indirirken gevşek iplikler yüzeyde kabartma olarak kalır.

Armür kumaş nerelerde kullanılır,armür kumaştan ne dikilir,armürlü pantolon,balıksırtı kumaş nedir,armürlü gömlek,armürlü ceket,armürlü gömlek kumaşı,

Bu, yumuşatılmış dolgu ipliği ile geliştirilmiş bir kapitone etkisi yaratır. Sonuç, yumuşak ve hafif, geleneksel olarak beyaz veya soluk renkte neredeyse kabartmalı bir kumaştır.

Armür ve jakar arasındaki fark nedir?

Ana  arasındaki fark bir  jakar  dokuma makinesinin çözgü ipliklerinin yukarı ve aşağı hareket şeklidir. … Bu, dokuma tezgahı ile birleştiğinde, yalnızca belirli sayıda koşum takımını tutabilmesi, bir modelin ne kadar karmaşık olabileceğini sınırlar. Armürlü dokuma tezgahları  , koşum takımlarının sınırlamaları nedeniyle basit geometrik desenler için en iyi şekilde kullanılır.

Armürlü örgü kumaş alan genellikle benzersiz geometrik desenlere sahip olduğu için “süslü” bir dokuma olarak kabul edilir. Bu, çözgü ipliklerini ayrı ayrı yükselten ve indiren, dokumacının farklı desenler oluşturmasına olanak tanıyan özel bir dokuma tezgahı kullanılarak gerçekleştirilir. Armürlü kumaşlar her türlü desen, renk, ağırlık ve el hissi ile gelir.

Armürlü örgü, kumaşta benzersiz geometrik desenlere sahiptir  . Düz renkler, temel kumaşla aynı renkte dokunmuş soluk bir şerit veya noktalı desenlere sahip olma eğilimindedir. Bu, çözgü ipliklerini ayrı ayrı kaldıran ve indiren özel bir dokuma tezgahı kullanılarak gerçekleştirilir. Ekstra desenler, ekstra çekicilik.

Bir dokuma tezgahı üzerindeki gücü şaftlarının dikey pozisyonunu kontrol etmek için bir mekanizma, böylece bazı çözgü ipliklerini seçici olarak kaldırırken diğerlerini bastırılmış halde bırakır. Armür kullanımı daha karmaşık bir yapıya sahip bir kumaşın dokunmasını kolaylaştırır.

Bu geometrik desenlerin dokunmasına izin veren koşum takımını kontrol eden bir dokuma tezgahına bağlantı.

Armür kumaş,armurlu kumaş satın alan,armürlü kumaş kim alır,armürlü kumaş satın alan yerler,armürlü kumaş alımı yapanlar,stok armürlü kumaş,parti armürlü kumaş,

Armürlü bir tezgah üzerine dokunan bu kumaş nokta veya geometrik desenle yapılabilir. Kumaş alan yapısına dokunan, genellikle geometrik olan küçük figürlerle karakterize edilen dekoratif bir örgü. Dobbies çok inceden kaba ve kabarık ipliğe kadar değişen ipliklerle herhangi bir ağırlıkta veya kompaktlıkta olabilir. Standart armürlü kumaşlar genellikle düz ve nispeten ince veya şeffaftır. Bununla birlikte, bazı ağır armürlü kumaş alanlar ev mobilyaları ve ağır giysiler için mevcuttur.

Yüzeye dokunan küçük, tekrar eden geometrik desenlere sahip bir kumaş.

Küçük, geometrik figürlerin dokunmasına izin veren, özel armür tezgahı üzerine dokunan bir kumaş için genel bir terim. Bu modeller, basit dokuma tezgahları aralığının ötesindedir, ancak Jakarlı dokuma tezgahı tarafından ekonomik olarak üretilemeyecek kadar sınırlıdır. Armürlü bir dokuma, daha süslü ve karmaşık dokuma görünümüyle düz bir dokumadan ayırt edilebilir.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın