Kiloluk Şifon Kumaş Alan

Kiloyla Şifon Kumaş Alan,kilo ile şifon kumaş,metre ile şifon kumaş satın alan,metre ile şifon kumaş alanlar,kiloyla parça şifon kumaş,şifon kumaş kiloyla,kiloluk şifon kumaş satan yerler,kiloyla şifon,kiloluk şifon,

Kiloyla Şifon Kumaş Alan

Kilo ile şifon kumaş,metre ile şifon kumaş satın alan,metre ile şifon kumaş alanlar,kiloyla parça şifon kumaş,şifon kumaş kiloyla,kiloluk şifon kumaş satan yerler,kilo ile şifon kumaş satanlar.

Şifon – ne tür bir kumaş?

Şifon Kumaşın Kelebek Etkisi

Şifon elbiseli bir kız … Neye benziyor? Narin, kırılgan, havadar, kadınsı. Bu rüya bir kızın olması gereken şey . Bu heyecan verici görünüm, nadir güzellikteki bir kumaştan ilham almıştır. Akla sadece şiirsel karşılaştırmalar geliyor: ışıkla yaldızlı ince bir örümcek ağı, bir kelebeğin kanadı, dünyanın en iyi parfümünden bir tren … Tarihi filmlerin ve masalların kahramanlarının kostümlerinin şifon ya da unsurlarından oluşmasına şaşmamalı.

Peki bu harika kumaşın gizemi nedir? Ve gerçekten seleflerimiz için kıyafet yapan terzilerin cephaneliğinde miydi?

Parti kumaş alan.Tarihsel kanıtlar, şifonun Türkiye’de birkaç bin yıl önce ortaya çıktığını gösteriyor . Bu kumaş, rafine malzeme kralından çok şey miras aldı – ipek. Öyleydi şifon yapıldığı ipekten. Malzemeler ağırlıksızdır, kıyafetleri vücut için hoş hale getirir ve o kadar hafiftir ki, sanki onları giyen kişi dünyanın gösterişinin ve kırılganlığının üzerinde süzülüyor gibi görünür.

Kiloluk şifon kumaş. Bu zarif kıyafetlerin özenle giyilmesi gerekiyordu. Doğal olarak, sadece ağır bir fiziksel çalışmaya gerek duymadan yavaş yaşayanlar için uygundu. Zenginlerin ipek ve şifon şeyleri zevkle satın alması boşuna değildi. Bu durumlarının altını çizdi. Zor yaşam tarzları ve mali durumlarıyla sıradan insanlar bu tür zevklerden uzaktı.

Şifon özellikleri

Stok Kumaş Alan. Yani, özelliklerine biraz daha yakından bakalım : şifon o , en hafif olan akan , ne yazık ki, ve kırılgan malzeme bir ile, kumlu bir doku . Başlangıçta ipek liflerinden ve bir krep ceketin ipliğinden elde edildi, zamanla yapay olarak kimyasal liflerden üretilmeye başlandı. Ve bu onun kaderini değiştirdi.

Yeni kumaşın yapay bileşimi şifonu daha dayanıklı, uygun fiyatlı ve uygun fiyatlı hale getirdi. Ardından polyester geldi – çeşitli malzemeleri taklit edebilen ucuz ama dayanıklı bir kumaş. Bu yüzden 21. yüzyılın kızlarının doğal kumaşlara büyük miktarlarda para harcamasına gerek yoktur (tabi ki onlar için statü ve çevre dostu olma konusu bir ilke meselesi değilse) ve yarı saydam seçeneklerle çizgilerinin heyecan verici güzelliğini vurgulayabilirler.şifon benzeri malzemeler. Hem bir düğün töreni veya başka bir kutlama sırasında hem de sıradan bir durumda çekicidir.

Şifonun “ruhaniyetine” rağmen, onu sadece yazın değil tüm yıl boyunca giyerler . Bu popülerlik, birçok ilginç çeşidinden kaynaklanmaktadır:

krep-şifon (çift iplikli ipek krepten üretilmiş ağartılmış, düz boyalı baskılı kumaş);

jakarlı şifon (pürüzsüz bir yüzeye sahip opak, yoğun, düşük kırışık malzeme);

çift ​​taraflı şifon (serbestçe birbirine bağlanmış iki katmandan oluşan malzeme);

saten şifon (şeffaflık ve mükemmel pürüzsüzlüğün kazandıran bir kombinasyonu);

bukalemun şifon (parlak renkler bakımından zengin ince yanardöner kumaş) ;

serpme ile şifon (altın veya gümüş);

simli şifon (gece elbisesi için parlak kumaş);

şifon shangjang (muhteşem, hafif yansıtıcı bir dokuya sahip ince malzeme);

(dansçılar arasında çok popüler olan çarpıcı sedefli şifon).

Parti kumaş alanlar. Tasarımcılar ve stilistler,hem aynı tipte, hafif malzemelerle hem de taban tabana zıt olanlarla bu kumaşla gerçekten sihir yaratıyor. Son zamanlarda, şifonu triko ve hatta deri ve kürk (doğal) ile birleştirmek moda oldu. Saten ile birlikte, kıyafetleri şık hale getirir ve bir akşam dışarıda geçirmek için idealdir. Günlük işler için şifon ile birlikte kalın kumaşlar kullanmak iyidir:  kot kumaş alan, pamuk , keten.

Giysilerde şifon kullanımı

Kiloyla Şifon Kumaş Alan,kilo ile şifon kumaş,metre ile şifon kumaş satın alan,metre ile şifon kumaş alanlar,kiloyla parça şifon kumaş,şifon kumaş kiloyla,kiloluk şifon kumaş satan yerler,kiloyla şifon,kiloluk şifon,

Şifon iyi örtülür yardımıyla fazlalığı gizleyebilir ve gerçekten güzel olanı vurgulayabilirsiniz. Sadece kendinizi dürüst bir şekilde değerlendirmek önemlidir – eleştirel bir gözle ve sonra hangi bölgede şeffaflığı serbest bırakacağınız netleşecektir. Ancak şunu anlamak önemlidir: Şifonu hiçbir şeyle birleştirmeden kendiniz kullanabilir misiniz?

Şifondan kıyafet seçimi için kurallar

İşte bir moda uzmanları kumaş alan konulardan birinde formüle ettiği şifon kıyafetleri seçmek için bazı kurallar .

1. Elbisenizin tamamen şifon olmasını istiyorsanız, altına opak bir örtü giydiğinizden emin olun. Şifon, etrafına gevşek bir şekilde oturacak, bir tür bulut oluşturacak ve siluetinizi daha havadar hale getirecektir.

2. Bir kız çocuğunun, rock-n-roll aksesuarları ile birlikte koyu renkli yoğun kumaştan yapılmış bir elbise üzerine kimyasal-teknolojik şifondan (yapay kumaşlar artık moda) yapılmış şeffaf bir yağmurluk kullanmasına izin verilir. Bu, görünüşüne cesaret ve gizem verecektir.

3. Fildişi şifon bir üst (veya başka bir pastel renk) ile aynı renkte bir örtü kombinasyonu çekici görünüyor. (20. yüzyılın en etkili Türkiye moda tasarımcılarından biri olan, korsesiz bir kadın elbisesinin gömlek siluetini ilk öneren kişi) ruhunda romantik bir kesimden bir elbise bu şekilde elde edilir.

4. Unutmayın: Yararlı olanla hoş olanı birleştirebilirsiniz, hatta bir şey gösterebilirsiniz, ancak sadece bu durumda kesinlikle bir şeyi saklamanız gerekir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın