Keten Kumaş Nasıl Yıkanır? Keten Kumaş Nasıl Ütülenir?

Keten koltuk kumaşı nasıl yıkanır,keten kumaş çeker mi,sentetik kumaş nasıl yıkanır,100 polyester kumaş nasıl yıkanır,keten koltuktan leke nasıl çıkar,keten koltuk lekeleri nasıl çıkar,keten kumaş lekesi nasıl çıkar,keten kumaş koltuk temizleme,polyester nasıl ütülenir,ütü tutmayan gömlek nasıl ütülenir,ütüyle açılmayan kırışıklıklar,ütü tutmayan kumaş nasıl ütülenir,polyester dantel nasıl ütülenir,tafta kumaş nasıl ütülenir,viskon nasıl ütülenir,

Keten koltuk kumaşı nasıl yıkanır,keten kumaş çeker mi,sentetik kumaş nasıl yıkanır,100 polyester kumaş nasıl yıkanır,keten koltuktan leke nasıl çıkar,keten koltuk lekeleri nasıl çıkar,keten kumaş lekesi nasıl çıkar,keten kumaş koltuk temizleme,polyester nasıl ütülenir,ütü tutmayan gömlek nasıl ütülenir,ütüyle açılmayan kırışıklıklar,ütü tutmayan kumaş nasıl ütülenir,polyester dantel nasıl ütülenir,tafta kumaş nasıl ütülenir,viskon nasıl ütülenir.

Keten çamaşırlarınızı yıkamak için ipuçları.

İnsanlar binlerce yıldır keten kıyafetleri takdir ediyorlar. Keten bitkisinin liflerinden yapılan keten, kendine özgü özellikleri olan doğal bir kumaştır. Farklı milletlerden, yaşlardan ve demografilerden insanlar, bu muhteşem kumaşın sunduğu birçok fayda sayesinde keten kıyafetleri sever. Çünkü harika görünen ve harika hissettiren kıyafetlerden daha iyi olan nedir?

Keten kumaş iyi nefes alır, cildinizden nemi emmenin yanı sıra vücut sıcaklığınızı düzenlemenize yardımcı olur. Bu sezon ne olursa olsun rahat kalmanız anlamına gelir . Ayrıca pamuklu kumaştan daha güçlüdür, bu da giyim ve yatak çarşafları, keten masa örtüleri ve keten havlular gibi diğer ev tekstili için popüler hale getirir. İster tatilde olun, ister ofise doğru gidin, keten, çok denediğiniz gibi görünmeden anında şık görünmek ve bakmak için mükemmeldir. Zahmetsizce zarif ve zamansız güzel, çağdaş gardırop için her zaman akıllı bir seçim.

Keten kıyafetlerin cazibesine düştüğünüzde, bakımlarının ne kadar kolay olduğunu keşfetmekten mutluluk duyacaksınız. Ancak ketenlere hak ettiği dikkati vermek de önemlidir, bu nedenle keten kıyafetlerinizi nasıl yıkamanız gerektiğine dair bazı ipuçlarımız var. İyi bakım, çarşafların güzel görünmesine ve lüks bir şekilde yumuşak hissetmesine yardımcı olacaktır.

Keten çamaşırları nasıl yıkadığınız nedir?

Keten giysilerinizi veya diğer keten çamaşırlarınızı yıkamadan önce her zaman etiketteki yıkama talimatlarını kontrol etmenizi öneririz. İşte nedeni:

Keten, farklı boya renkleriyle etkili bir şekilde çalışır ve diğer malzemelerle iyi bir şekilde birleşerek her gardırop için çok yönlülük sunar. Ancak bu harmanlanmış kumaşlar özel bakım gerektirebilir.

Tüm saf keten elbiseleri, tunikleri, pantolonları ve gömlekleri bir çamaşır makinesinde yıkayabilseniz de, dikiş, trim veya astar için kullanılan diğer malzemeler kuru temizleme gerektirebilir. Bu tavsiyeyi görmezden gelmek veya farkında olmamak, giysinizi mahvedebilir.

Düşük kaliteli keten kumaş alanlar giysiler daha ince çamaşırları olduğu kadar yıkamamalıdır. Giysilerinde en kaliteli keten kumaşı kullanan saygın bir perakendeciden satın almak, giysilerinizin daha iyi yıkanacağı ve daha uzun süre dayanacağı anlamına gelir.

Ürünün yıkama talimatlarına uyulmaması, kumaşın büzülmesine veya zayıflamasına neden olabilir.

Keten çamaşır yıkamak: bilmeniz gerekenler

Keten çamaşırlarınızı daima makinenizin yumuşak döngüsünde yıkayın . Çamaşır makinesinde su seviyesini seçmek mümkünse, her zaman önerilen maksimum miktarı kullanın. Kıyafetleriniz serbestçe hareket etmelidir.

Çamaşır makinesini aynı anda çok fazla ürünle doldurmayın. Bu, keten kumaşı bükebilir veya çekebilir.

Çamaşır makinesindeki diğer öğelerin renk, ağırlık ve yıkama talimatları açısından keten kıyafetlerinize benzediğinden emin olun.

Eğer varsa yıkama keten elbise el asla sıkın, bükülme veya kumaş fırçalayın – yalnızca hafif bir hışırtı hareketlerle silin. Elde yıkama, çok kirli olmayan giysiler veya gevşek dokumaya sahip keten kumaşlar için önerilir. Bu, makinede yıkama sırasında daha kolay hasar görebilir.

Keten giysiler, diğer tüm keten ev tekstili gibi, ılık sıcaklıklarda yıkanmamalıdır – asla soğuk veya sıcak suda yıkanmamalıdır.

Keten koltuk kumaşı nasıl yıkanır,keten kumaş çeker mi,sentetik kumaş nasıl yıkanır,100 polyester kumaş nasıl yıkanır,keten koltuktan leke nasıl çıkar,keten koltuk lekeleri nasıl çıkar,keten kumaş lekesi nasıl çıkar,keten kumaş koltuk temizleme,polyester nasıl ütülenir,ütü tutmayan gömlek nasıl ütülenir,ütüyle açılmayan kırışıklıklar,ütü tutmayan kumaş nasıl ütülenir,polyester dantel nasıl ütülenir,tafta kumaş nasıl ütülenir,viskon nasıl ütülenir,

Keten çekiyor mu? Evet, özellikle çok sıcak sıcaklıklarda yıkarsanız (40 ° C’nin üzerinde önerilmez). Keten çamaşırlarınız önceden yıkanmamış olarak satıldıysa, kullandığınız su sıcaklığı ne olursa olsun, ilk yıkamadan sonra biraz küçülmesini beklemelisiniz.

Yıkama için hafif bir deterjan kullanın ve kurumadan önce kalıntıların kıyafet parçasından tamamen durulandığından emin olun.

Keten çamaşırların kurutulması

Keten giysiniz üretim işlemi sırasında önceden yıkanırsa, çamaşır kurutma makinesinde kurutmak güvenlidir. Kurutma sıcaklığını düşürün ve hala hafif nemliyken giysiyi çıkarın parça kumaş alanlar.

Her zaman keten çamaşırlarınızı düz bir şekilde kurutmaya çalışın. Askılar veya mandallar kumaş üzerinde izlere neden olabilir ve giysinin orijinal şeklini kaybetmesine neden olabilir.

Keten kumaşın doğal kırışıklıklarını seviyoruz, ancak keten kıyafetlerinizi ütülemeniz gerekiyorsa, biraz nemli olduklarından emin olun.

Keten kıyafetlerinizi iyi değerlendirin ve yıllar boyunca muhteşem görünmeye devam edecekler. Bu da onları hızlı moda soluklarına karşı mükemmel bir panzehir yapar.

Keten döşemeleriniz nasıl temizlenir

Çamaşır döşemenizin kuru olarak kurutulması gerekip gerekmediğini veya kapakların makinede yıkanıp yıkanamayacağını görmek için ekteki bakım talimatlarını kontrol edin.

Etiket yoksa veya kumaşa nasıl bakılacağından şüpheniz varsa, profesyonel bir keten döşeme temizleyici kiralayın. Uzmanlık bilgisine sahip olacaklar ve mobilyalarınızı veya kapağını buharla temizleyebilir veya elle yıkayabilirler.

Gres izleri, keten döşemelerde sık karşılaşılan bir diğer sorundur. Az miktarda benzin veya trikloretilen yardımıyla çıkarabilirsiniz. Lekeleri dablayın, sonra bölgeye talk sürün ve iyice fırçalayın. Uygulama yapılan alanı suyla iyice durulayın ve kurumaya bırakın. Açıkça, evde yanıcı sıvılar kullanırken dikkatli olmanız gerekir.

Keten döşemenizin daha kapsamlı bir yıkamaya ihtiyacı varsa, bakım talimatlarına izin veriyorsa, elle yıkayın veya çamaşır makinenizi kullanın. İçin önceden yıkanmış döşeme (küçülmez olan) beyaz dahil olmak üzere açık renkli kumaşların yıkanması için sıcak su kullanabilir. Daha koyu renkler için soğuk su kullanın. Ilık suda seyreltilmiş hafif bir deterjan kullanabilirsiniz. Tüm sabun kalıntılarını tamamen temizlemek için yıkamadan sonra iyice durulamak önemlidir.

Doğru bakım ile güzel keten döşemeniz, evde uzanmanız veya sosyalleşmeniz için sonsuz günler boyunca harika görünmeye ve rahat hissetmeye devam edecektir.

Keten Pantolon ve Gömlekleri Ütülemeyle İlgili İpuçları

Keten çamaşırları ütülemeden en az beş veya on dakika önce, onlara düz soğuk su ile iyi bir spritz verin. Gömlek yakalarına, parti kumaş alanlar cep kapaklarına ve düğme yuvalarına özellikle dikkat edin. Giysiyi gevşek bir şekilde döndürün ve nemin keten liflerine nüfuz etmesine izin verin.

Set buharlı ütü üzerinde pamuk keten ayarı veya yüksek ısı. Ütünün koruyucu çerçevesinin ve su tankının temiz olduğundan ve tankın suyla doldurulduğundan emin olun.

Ütü masası kapağınız ince giyiyorsa veya ağır lekeleniyorsa, keten altında eski bir havlu kumaş havlu kullanın. Bu, yüzeyi kaplayacak, giysi üzerindeki herhangi bir düğmeyi koruyacak ve size temiz bir son verecektir.

Keten üzerinde nakış varsa dolgu özellikle önemlidir. Daima yanlış tarafa ütüleyin ve önce işlemeli alanı ütüleyin.

Önce gömleğin veya pantolonun daha ağır alanlarıyla (yakalar, manşetler, bel bantları) başlayın ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek için gerekirse biraz daha su kullanın.

Kavurmayı önlemek için ütüyü sürekli ve sorunsuz hareket ettirin. Bir yerde çok uzun süre kalmak bir felaket getirebilir.

Ütü yaparken, giysiyi yavaşça kare köşelere ve hatta kenarlara gerdirin. Kumaş nemli ve sıcakken, buruşuk alanları yeniden şekillendirebilirsiniz.

Keten kıyafetleri yanlış tarafa bastırın veya parlak noktaları önlemek için bir pres bezi kullanın. Bu özellikle koyu renkler için önemlidir.

Özellikle gevrek olmasını istediğiniz yaka ve manşet gibi alanlar için püskürtmeli nişasta veya kumaş boyutlandırma kullanın. Nişasta ayrıca çamaşırları lekelerden korumaya da yardımcı olur.

Ütüleme tamamlandığında, giysiyi tamamen kuruması için boş bir yere asın. Liflerin soğuması ve gevşemesi için yeni ütülenmiş parçayı takmadan önce en az on ila on beş dakika bekleyin. Nemliyken keten giymek aşırı kırışmaya neden olur.

Keten Giysileri Ütülemekten Kaçının 5 İpucu

Rahat bir görünüm benimseyin. Keten ne kadar sık ​​giyilir ve yıkanırsa, o kadar yumuşak ve esnek olur.

Çamaşır kurutma makinesini atlayın. Keten çamaşırlar yıkayıcıdan çıkarıldıktan sonra, kırışıklıkları gidermek için iyice çalkalayın. Yastıklı bir askıya asın veya giysiyi bir havluya düz olarak yerleştirin. Kumaş ıslakken, dikişleri, kenarları ve kıvrılmış kenarları gibi şekilsiz alanları yumuşak bir şekilde çekin.

Bir çamaşır makinesi kullanın. Net bir görünüm elde edemezsiniz, ancak buhar kesici keskin kırışıklıkları ve ağır kırışıklıkları giderir.

Kullanmadan önce daima iç kısımdaki kırışıklık giderici kumaş spreylerini test edin. Bazıları keten üzerinde, özellikle koyu renklerde lekelenmeye ve lekelere neden olabilir.

Keten çamaşırları katlamaktan kaçının. Kırışmanın aşırı kalabalık olmasını önlemek için bol miktarda oda bulunan bir dolaba asın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın