Kastamonu Saten Kumaş Satın Alan

Saten kumaş satın alan Kastamonu,Kastamonu saten kumaş,Kastamonu kumaş satın alan,Kastamonu parça kumaş satanlar,Kastamonu kumaş pazarı,Kastamonu kumaş satanlar,

Kastamonu Saten Kumaş Satın Alan.

Saten veya saten ince bir kumaş, parlak, düzgün, pürüzsüz, yumuşak bir elidir. Saten tarihsel olarak en zarif kumaşlardan biri olarak kabul edilir ve nedenini anlamak zor değildir. Bu lüks ve zarif kumaş, giyildiğinde herhangi bir harekete derinlik veren son derece parlak bir yüzeye sahiptir.

Örgüsü, baskın olarak bir çözgü örgüsü ile karakterize edilir ve atkılarla bağlanma noktaları seyrektir ve ardışık olmayan bir sırada geniş bir şekilde düzenlenir. Kumaş satın alan daha güzel ve karakteristiktir, bağlanma noktalarını daha az görebilirsiniz. Saten kumaşlar çeşitli adlar başlangıçta ipek ve aldı. Seçtiği malzeme ipekdir, ancak suni ipek gibi suni elyaflar veya polyester gibi sentetik elyaflar; Öte yandan, pamuktan yapılmışsa, parlak bir görünüm vermek için bir kaplama olarak bir perdahlamaya tabi tutulmalıdır.

KUMAŞ DÜKKANI ZEYTİNBURNUN’DA

Tarihi, binlerce saten için ipekle yakından bağlantılıdır. Saten, giyim ve mobilya için kullanılan çok ince bir kumaştı.

Saten kanvas ve dimi ile birlikte temel zırh biridir; Uzun atkı bağlarına sahiptir, sağda belirgin bir çözgü etkisi ve arkada atkı vardır, yüksek indirgeme ve ipeksi ipliklere sahip kumaşlarda daha iyi sonuçlar verir. Çözgü tarafından kapsanan üniteden daha yüksek bir hareket sırası (çarpıcı) izler. En küçük saten zırhı 5, en büyük 9 gücü (çözgü ipliğini hareket ettirmeye yarayan tezgahın bir kısmı; iplerin geçtiği kuşgözü dikişleri içerir) gerektirir.

Saten kumaşın avantajları :

dönerken parlayan; hipoalerjenik; dokunuşa hoş; perdelik akışkanlık; kırışıklık direnci;

Dezavantajları saten kumaş

Saten kumaşlar

Saten 5 saten dokuma pamuklu kumaş kim alır? orta ağırlıkta, çok pürüzsüz; damask : saten bir arka plana sahiptir; brokar : brokar dokular adı verilen ek dokular vardır. 10. yüzyıldan beri bilinen, çok değerli eski kumaş nereye satılır? 16. yüzyılda maksimum yayılmasına ulaştı. İpekten yapılmış tasarımı oluşturan ek örgülerle saten bir arka plana sahiptir, genellikle altın ve gümüş dokularla zenginleştirilmiştir. Ağır ve kompakt, mobilyalar için tasarlanmıştır.

Saten kumaş nasıl üretilir

Saten kumaş satın alan Kastamonu,Kastamonu saten kumaş,Kastamonu kumaş satın alan,Kastamonu parça kumaş satanlar,Kastamonu kumaş pazarı,Kastamonu kumaş satanlar,

Saten zırh binlerce yıldır kullanılan ilk 3 zırhtan biridir. En yaygın saten versiyonları 5 veya 8 iplik üzerinde düzenli bir örgü oranına sahiptir. Düzensiz örgüler 4 veya 6 oranına sahiptir. Bağlama noktaları diğer örgülerden (kanvas veya dimi) çok daha serpilir ve sonuç olarak çiziksiz mükemmel pürüzsüz bir yüzeye sahip farklı bir görsel efekt vardır. Atkıların ve çözgülerin iç içe geçme şekli bu kumaşı çok parlak ve değerli kılar.

Saten kumaş kullanımı

Saten, kravat, iç çamaşırı, gömlek ve kadın kıyafetlerinin paketlenmesi için uygundur, ancak genel olarak döşemelik, astarlar ve mobilyalar için de uygundur. Tüm saten dokuma sentetik elyaf ile yapılır onları daha rahat hale getirmek için giysi, iç katman olarak kullanılabilir. Saten kumaş nereye satılır? düğünler veya gala yemekleri gibi durumlarda özellikle resmi kadın ayakkabıları için ayakkabı için de kullanılır. Saten kumaş satın alan balerin ayakkabıları için de kullanılır.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın