Gelinlik Kumaşı Nasıl Olmalı? Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

Gelinlik kumaşı satın alan,gelinlik kumaş kim alır,gelinlik kumaş nereye satarım,gelinlik kumaşı alan,gelinlik kumaş nereye satabilirim,gelinlik kumaş alıcısı,

Gelinlik Kumaşı Nasıl Olmalı? Kumaş Çeşitleri Nelerdir?

GELİNLİK İÇİN TÜM KUMAŞLAR: SEÇME KILAVUZU

Gelinlik seçerken, en önemli yönlerden birini ihmal ederek model ve renge odaklanıyoruz: gelinlik kumaşları! Kumaş olmasaydı, hiçbir elbise bu olamazdı. Düşünün gelinler, modeli çizmeden ve çizgisini seçmeden önce bile, her stilist her gelinlik için hangi kumaş türünün kullanılacağına karar vermelidir.

Yine de, oynadıkları önemli role rağmen, gelinlik kumaşları gelinler arasında çok iyi bilinmemektedir, ipek ve saten mikado ve düşes arasında ve görünüşte benzer kumaş türleri arasında ayrım yapmak genellikle zordur. birbirinden farklı. Gelinlik için birçok kumaş türü vardır , bazıları belirli modeller için diğerlerinden daha uygundur ve genellikle georgette yerine şifon kullanma seçeneği, vual kumaş alan yerine tül, büyük ölçüde gelinlik için vermek istediğiniz çizgiye bağlıdır ve onu giymek isteyen geline iletmek zorunda kalacağı şey.

Tabii ki, güvenilir atölyenize gittiğinizde danışmanlar emrinizde olacak ve tüm soruları mükemmel bir şekilde cevaplayabilecek ve meraklarınızı karşılayabilecek, ancak her gelin hazırlanmak ve neye bahis yapılacağını ve nasıl emin olabileceğini bilmek istiyor doğru seçimi yap.

GELİNLİK İÇİN HER TÜRLÜ KUMAŞ

Akıcı, yapılandırılmış, değerli, romantik, temel, her gelinlik yapıldığı kumaşlarda değerli müttefikine sahiptir, ancak dikkatli olun, sevgili gelin arkadaşlar, bu teklifler ve alternatifler denizinde yolunuzu bulmak o kadar kolay değildir. Bu nedenle, bir kumaş ile başka bir kumaş satın alan arasındaki farkları anlamanıza yardımcı olacak bir rehber yazmayı düşündük, gelinlik için farklı kumaş türlerini hemen tanımanıza izin veren bir sözlük oluşturmaya çalıştık.

Ancak devam etmeden önce bir açıklama yapmak gerekir. Her bir kumaşın onu benzersiz kılan özelliklere sahip olduğunu ve geleneğe göre bazılarının belirli elbise türleri için diğerlerinden daha uygun olduğunu söylemiştik. Bununla birlikte, yıllar boyunca kurallar değişti ve daha önce kullanılması düşünülemeyecek gelinlik kumaşları, bugün çok yaygın seçenekleri temsil ediyor.

Ama şimdi, en popüler gelinlik kumaşlarını ve farklı varyasyonlarını birlikte görelim. En çok kullanılan, kesinlikle mevcut gelinlik kumaşlarının en fazla sayıda temel bileşeni olan dantel ve ipek kumaş alan. Sonra daha sonra göreceğimiz bir dizi süreç var.

İPEK, ZARİF VE DEĞERLİ GELİNLİK İÇİN KUMAŞ

Birçok gelinlik için kullanılan saf ipek doğal,parlak, dayanıklı, elastik, çok yumuşak, hafif ve her şeyden önce değerli tekstil elyafıdır.

✓İpekten, yapılandırılmış mikadodan romantik tül ve yüzen şifonlara kadar iyi bilinen gelinlik için bir dizi kumaş elde edilir. Sadece değil. İpek kullanılarak yapılabilecek en ünlü kumaşlar:

✓brokar : kabartma süslemeli ağır ipek (çiçek motifleri veya soyut tasarımlar);

✓cady : ipek işleme ile karıştırılmış kumaş (veya yün, ancak gelinlik için daha az sıklıkta);

krep kumaş satın alanlar : bir kumaştan daha fazlası, gerçekte ipek liflerinin belirli bir işlemidir. En ünlü ve aynı zamanda en güzel krep biri diğerinin karşısında, son derece yumuşak, ince taneli ve hafif şeffaf olan bükülmüş ipek ipliklerin iç içe geçmesinden elde edilen gelinlik için bir kumaş olan krep georgette’dir. Georgette şifon kumaş kim alır? şeffaf ve hafif, ancak biraz kıvırcık, şelale etkisi olan gelin elbiseler için mükemmel. George’un yanında, krep de ilk kabarık ve kompakt krep marokainden, ikinci ağır ve nervürlü, kesinlikle gelinlik için kumaş olarak daha az kullanılan krep marokainden bahsetmek gerekir;

gazlı bez : genellikle gelinlik detayları için kullanılan çok yoğun bir dokuya sahip ipek iplik kumaş;

gazar : genellikle boyun, bilek ve gelinlik süslemeleri için kullanılan organzaya çok benzeyen sert, sağlam ve hafif şeffaf kumaş;

lama : gümüş veya altın ipliklerle dokunan ipek ipliklerden oluşan olağanüstü parlaklık işçiliği;

moiré : yanardöner dalgalar veya çizgiler etkisi olan ipeksi kumaş;

shantung : hafif düzensiz şişlik ile çok sıkı dokuma ipek kumaş; bu kumaşın özel olarak işlenmesi başkaları tarafından kopyalanması zor bir renk oluşturur;

ipek tafta : saten ile çok benzer, sıkı ve hafif sert bir yapıya sahip çok pürüzsüz, parlak ve kompakt kumaş; tafta, yuvarlak şekillerle gelin siluetini şekillendiren gelinlik yapmak için mükemmeldir;

vual : şeffaf ipek kumaş, hafif ve impalpable, eterik ve romantik gelinlik için mükemmel; belirli bir vual işlemi, lekeli veya oval mikro torpidolar şeklinde küçük kabartmalı nakış sağlayan plumetis’tir.

Bu kumaşların bazıları sentetik elyaflarla da yapılabilir.

Tül mikado şifon organze ve saten de ipek liflerinden türetilir , ancak bunlar özellikle değerli ve önemli kumaşlar olduğundan, onları biraz daha ayrıntılı bir şekilde işlemek gerekir.

DANTEL, ROMANTİK VE DEĞERLİ GELİNLİK İÇİN KUMAŞ

Gelinlik için en çok kullanılan kumaşlar arasında şimdiye kadarki en değerli ve zarif dokulardan biri olan dantel buluyoruz. Dantel farklı tasarımlara sahip bir nakış, doğal elyaflar ya da sentetik yapılabilir ve iğne veya bobin olabilir.

TÜL, GELİNLİK PEÇE VE ETEK KUMAŞ

Biri tül düşündüğünde , zihin hemen gelin perdesine gider . Gerçekte, hepsi genellikle gelinlik için kumaşlar arasında kullanılır ve genel olarak, kullanılan ipliğe bağlı olarak az ya da çok yumuşak olan altıgen motifli çok küçük deliklere sahip bir ipek ipliğidir.

Düğün peçe ek olarak, tül gelinlik de hacim vermek için elbise jüpon kullanılır. Tülün en yaygın süreçleri arasında nokta nokta , kabartmalı nakış lekeli, oval tasarımlar veya mikro dikdörtgenler şeklinde buluyoruz .

MİKADO, YAPILANDIRILMIŞ VE ÖNEMLİ GELİNLİK İÇİN KUMAŞ

Mikado bile ipekten türetilmiş bir dokudur, ancak önemi ve değeri göz önüne alındığında, kullanılan giyim kumaşları ve en güzel gelin arasında özellikle ele alınması uygundur.

İşlemesi dokuyu biraz grenli, ancak özellikle parlak ve parlak hale getiren çok ağır ve tam gövdeli ipek bir saten kumaştır. Mikado olan kumaş için mükemmel gelinlik sert yapılı, yani sargı ve gelinin silüet şekillendirecek.

ŞİFON, HAFİF VE YÜZEN GELİNLİK İÇİN KUMAŞ

Şifon ipek iplik oluşur rağmen, Mikado’dan gibi, kendi başına bir bölümünü hak ediyor. Hafif ve ince işçiliği, yumuşak, kaygan ve kabarık gelinlikler için yapılandırılmadan en uygun kumaşlardan biri olmasını sağlar.

Şifon genellikle tül yerine, elbisenin üst katmanı için kullanılır, gelinlikler hafifçe kabarır ve şeffaf bir kumaş alan ama bütün gelinlik etek için şifon tasarlandığını olağandışı değildir Impalpable ve yüzen etkisi, çok doğal ve zarif.

ORGANZE, YUMUŞAK VE HACİMLİ GELİNLİKLER İÇİN KUMAŞ

Hatta ‘ organzeler olsa biraz sert, hafif ve hassas ustaca işlenmiş dokuma ipek iplik alanlar. Özelliği sedef tonları ile hafif şeffaflıktır ve pürüzsüz veya hafif buruşuktur. Organze gelinlik etek katmanlarının gerçekleştirilmesi için çok sık kullanılır, çünkü hacim bağışlamak için iyi bir ödünç verir, ancak sert bir yapı oluşturmadan, büyük bir genel etki için, ancak son derece romantik ve eteriktir.

KAYGAN VE ŞEHVETLİ GELİNLİKLER İÇİN SATEN VEYA SATEN

Biz geldi saten olarak da bilinen, saten aslında kendisi saten özel bir işleme olmasına rağmen. İpek saten kumaş alan yumuşak, tam gövdeli çok parlak ve pürüzsüz, mükemmel başka dokuda olarak duracak değerli ayrıntıları, uygulamak, en değerli türüdür. Saten, çalıştığı ipek liflerine bağlı olarak saf ipek, düşes saten olabilir, ancak giyilebilirliğini ve yumuşaklık gereksinimlerini asla kaybetmez. Bu son iki yön, sateni, ince bir çizgiye ve kıvrımlı ve orantılı şekillere sahip gelinler için vücut boyunca çok şehvetli ve sofistike bir şekilde kayan gelinlikleri için mükemmel bir kumaş haline getirir.

İpek satenin özel bir işlemesi dokunmaya karşı sert ve yapılandırılmış, çok hassas ve pürüzsüz bir kumaş olan düşesdir tam da bu nedenle, özellikle vücuda kaymayan, ancak gelinlerin şeklini şekillendirebilen gelinlikler için uygundur. .

Gelinlik için daha az kullanılan kumaşlar arasında, kapitone efektli kabartmalı bir kumaş, kadife, nervürlü, pürüzsüz, damask, keten, varyasyonunda Batista, gelinlik için bir kumaş kimler alır? olarak farklı uygulamaları bildiğini görüyoruz. gelin, pamuk ve yün, çok az kullanılmış.

GELİNLİK İÇİN KUMAŞ İMALATI

Gelinlik kumaşı satın alan,gelinlik kumaş kim alır,gelinlik kumaş nereye satarım,gelinlik kumaşı alan,gelinlik kumaş nereye satabilirim,gelinlik kumaş alıcısı,

Bireysel özelliklerin ötesinde, gelinlik için tüm kumaşlar, orada gerçekleştirilen işlemlere bağlı olarak farklı şekiller ve varyasyonlar alabilir. Tabii ki, tüm kumaşlar tüm işleme türleri için uygun değildir, ancak kesinlikle en yaygın olanları listeleyebiliriz.

Düşüşler gelinlik için çok değerli ve zarif kumaşların elde edildiği ipek liflerinden süreçlerden bahsettik, şimdi daha az bilinen, ancak eşit olmayan diğer işlem türlerine geçiyoruz önemli ve kullanılmış:

Unutmayın, sevgili yeni evliler, her gelinlikte şimdiye kadar görülen kumaşların her birini tek başına bulabileceğiniz, ancak diğerleriyle daha sık kombine edildiğini ve elbette mevsime, vücudunuza ve İsterseniz, bir dahaki sefere konuşacağımız bir kumaş çeşitlerinde buluşmak umudu ile saygılarımla selamlıyorum.

Tüm Makale Linkler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın