Karışık Parça Kumaş Satın Alan Yerler

Kaç çeşit kumaş biliyorsunuz

Kumaş alanlar. Hazır giyim satın alan yerler. İster bilinçli alışveriş yapmayı seviyor olun, ister moda stilisti becerilerinizi zenginleştirmek için bilgi edinmek isteyin, farklı kumaş türlerini tanımak iyidir. Spor giyim kumaşları, hem görünüm hem de diğer nitelikler açısından yüksek moda için kullanılanlardan farklıdır. Daha fazlasını bilmek ister misiniz? Giyim için en iyi kumaş nedir? Çeşitli kumaş türleri nelerdir? Sürdürülebilir ve organik kumaşlar da dahil olmak üzere giyim için çok çeşitli kumaş türleri vardır.

En çok kullanılan kumaşlar nelerdir?

Her şeyden önce, doğal kumaşların pamuktur, en yaygın ve yaygın olanı pamuk bitkisinin liflerinden elde edilir, yumuşaktır, nefes alır, hafiftir, çok yönlüdür, ucuzdur ve yıkanabilir. Kumaş olarak kullanımı tarih öncesi çağlara kadar dayanmaktadır. Tişörtler, ceketler, pantolonlar, etekler ve trençkotlardan çoğu giyim kategorisi için favori bir kumaştır. Bir stil ipucu ve boğulmayı önleme, kesinlikle büyük beden giysiler giymektir. Beyaz pamukta bolluk ve bunaltıcı sıcağa karşı tahammülsüzlüğün tüm engelleri aşılacaktır. Pamuk dayanıklıdır, bu nedenle günlük giyim için mükemmeldir ve hem elde hem de çamaşır makinesinde yıkanması kolaydır. Organik ve geri dönüştürülmüş pamuk, bu kumaşın daha sürdürülebilir ve çevre dostu versiyonlarıdır.

Yün sıcak tutması, dayanıklı olması, nefes alabilmesi ve kazaklarda, uzun ve kısa elbiselerde, triko yünlü kabanlarda ve daha özel giysilerde bulunması nedeniyle kışlık giysilerde yaygın olarak kullanılan, bazı hayvanların kürklerinin bükülmesinden elde edilen diğer bir doğal kumaştır. desenler, kareli desenler, her sonbaharda/kışta her zaman süper önerilen ve trend olan özel dikim montlar.

Pamuk: Her mevsim için uygun

Kumaş alan. Pamuk en çok yönlü kumaşlardan biridir ve her mevsim kullanılır. Nemli bahar günlerini karşılamak için mükemmel bir elyaf, sizi terletmez ve kesinlikle nefes alabilir. Ancak kurutma makinesinde aşırıya kaçmamaya dikkat edin çünkü pamuklu giysi çekilebilir. %100 doğal kurutmayı tercih etmek için güzel güneşli günlerden yararlanın!

Geçmişte özellikle moda olan denim benzeri dokuma bir kumaştır. Nefes alabilir ve giyilmesi oldukça hafiftir, terlemeyi en aza indirir.

 Viskon suni ipek:  kuru ısı için ideal

Yaz yaklaştığında ve hoş sıcak ve kuru sıcaklıklarla boğuşurken, suni ipek özellikle uygundur: ağaçların selülozundan elde edilen bir elyaftır ve dokusunun nasıl oluştuğuna bağlı olarak ipek, keten dokunuşuna benzer. Pamuğa göre açık renkli ise ışığı daha iyi emer ve daha ferah bir his uyandırır. Naylondan farklı olarak suni ipek ayrıca suyu emerek kumaşların giyilmesini çok daha rahat hale getirir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!