Kadife Kumaş Alımı Yapanlar

kadife kumaş alımı yapan,kadife kumaş nasıl yıkanır,kadife nasıl yıkanır,kadife makinada nasıl yıkanır,kadife kumaş elde nasıl yıkanır,

Kadife Kumaş Alımı Yapanlar

Havlı kumaşlar, dokunuşa yumuşaklık hissi veren tüyleri olan kumaşlardır, birçok havlı kumaş yünden yapılır, ancak kadife gibi her zaman yün olmayan ama tüylü bir kumaş vardır. Hangisi kadife sağ yön kıyafet yapmak için kullanılır? Muhtemelen birisi, “Kullanmanın doğru yolu saçın yönüne bakmak ve onu aşağı çevirmektir” diye cevap verecektir. Doğru gözlem söylemeye cesaret edebilirim, ancak bu her zaman çok açık değildir.

Her çeşit kadifemiz var, yün, pamuk, ipek, sentetik elyaf, son zamanlarda saçın yönünün bile olmadığı düz kesimli kadifeler var, diğerleri daha belirgin ve bu nedenle saçın nasıl yönlendirileceğine karar vermek gerekiyor. .

Kadifenin doğru yönü nedir?

bir elbise için doğru kadife yönü İki düşünce ekolü vardır, bunlardan biri tüm dokulardaki kılların kapatılması gerektiğini söyler. Ve onu yukarı doğru yönlendirecek ikinci okul. Gerçekte, iki parça kadife alırsanız ve birini saçı yukarı doğru çevirirseniz, diğeri ters yönde konumlandırırsanız, yani saç aşağıdayken önemli bir fark göreceksiniz.

Saçı yukarı doğru döndürülen parça kumaş alanlar ikinciden daha parlak, daha opak ve koyu olacaktır. Yani, gördüğünüz gibi, hiç de açık değil. En iyisi, paketlenecek giysiye göre doğru yönü seçmektir. Abiye veya belirli elbiseler için parlaklık tercih edilir. Kadife kullanımının daha kolay aşınmaya maruz kalacağı ve daha görünür olacağı, daha az önemli olmayan başka bir faktörü de hesaba katmak gerekecektir.

Kadife Kumaş Nedir? Kadife Kumaş Parçası Alınır.
Kadife Kumaş Nedir? Kadife Kumaş Parçası Alınır.

Ters yönü doğru şekilde kullanırsak, yani saçları aşağıya doğru kullanırsak, renk daha sıcak ve daha az parlak olur, ancak giysi daha uzun süre dayanır. Her iki durumda da elbiseyi oluşturan tüm parçalar seçilen yönde kesilmeli, bu nedenle özel dikkat gösterilmelidir.

Parlak ve lüks kalması için kadife yıkamanın en iyi ipuçları

Pahalı bir yatırım olduğundan, kadife kumaş kim alır? ürünlerinize düzgün bir şekilde bakmak önemlidir. Size yardımcı olmak için, parlak ve lüks kalmasını sağlamak için kadife yıkamanın bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Başlamadan önce, seçtiğiniz temizleme yönteminin üzerinde çalıştığınız kadife türü için güvenli olduğundan emin olmak için, sahip olduğunuz kadife kalitesini ve türünü ve ayrıca giysi bakım talimatlarını bilmek önemlidir. Kadife yıkarken en önemli şey narin kestirmesinin yumuşak dokusunu korumaktır. Temizleme yönteminin istenen temizleme efektlerini sağladığından emin olmak için her zaman önce küçük bir alanı test edin.

Kadife çeşitleri

✓Kadife, ipek gibi diğer liflerden yapılan bir örgüdür ve zengin, kadifemsi parlaklığıyla bilinir.

✓Kadife ne kadar pahalı olursa, yığın veya kestirme o kadar kalın ve temiz olur.

✓İpek kadife, en pahalı kadife türüdür ve genellikle lüks önlüklerde ve diğer gece kıyafetlerinde kullanılır.

✓Kadife giysiniz boncuk veya diğer süslemeler içeriyorsa, bunlar temizleme sürecini zorlaştırabilir.

✓Sadece bir lekeyi tedavi etmediğiniz sürece, bu giysileri yıkamak en iyisi profesyonellere bırakmaktır.

✓Pamuk (kadife olarak bilinir) ve polyester ve suni ipek gibi sentetik kumaşlar oldukça yaygındır ve daha ucuzdur.

✓Bunlar tipik olarak elde yıkanabilir veya makinede nazikçe yıkanabilir.

Kadife yıkama

Elde kadife yıkarken:

Yıkamadan önce, düz tarafı tutabilmek için ürünü ters çevirin.

✓Hassas çamaşırlar için soğuk suyla tasarlanmış az miktarda – bir çay kaşığından fazla olmamak üzere – sıvı çamaşır deterjanı kullanın.

✓Sabunlu suya bastırın, ardından iyice durulayın.

✓Kuruması için asın veya düz bir şekilde yatırın.

Makinede kadife yıkarken:

✓Çok fazla çalkalanmayı önlemek için giysiyi tek başına veya hafif bir yükle yıkayın.

✓Soğuk veya soğuk su ayarlarını kullanın.

✓Narin kestirmesini bozabilecek çamaşır suyu ve yumuşatıcılardan kaçının.

✓Döngü bittikten hemen sonra çıkarın.

✓Kuruması için asın veya düz bir şekilde yatırın.

Lekeleri tedavi etmek

Lekelere karşı en iyi savunmanız onları hemen tedavi etmektir. Ortaya çıktığında tedavi edemezseniz, daha erken bir zamanda çıkarma şansınız olduğunu unutmayın. Gibi:

Fazlalıkları silin.

Lekeyi nazikçe ovalamak için nemli bir bez kullanın. Şekerlemeye zarar vermemek için hareketi tek yönde tutun.

Gerekirse, küçük bir damla hassas çamaşır deterjanı kullanın.

✓Durulamak için, sabun kalıntısını temizlemek için ıslak bir bez kullanın.

✓Kuruması için temiz bir havluyla kurulayın.

Kırışıklıklar ile başa çıkmak

kadife kumaş alımı yapan,kadife kumaş nasıl yıkanır,kadife nasıl yıkanır,kadife makinada nasıl yıkanır,kadife kumaş elde nasıl yıkanır,

✓Kadife nasıl düzgün yıkanacağını öğrenme süreci olan adımlardan biri, kadifede havları düzleştirebilecek kıvrımlar ve kırışıklıklar ile uğraşmaktır. Bunların çıkarılması çok zor olabilir.

✓Yığını gerektiği gibi kaldırmak için el tipi bir buharlayıcı kullanın. Elde taşınan bir buharlayıcınız yoksa buhar ayarında giysinizden birkaç inç uzakta bir ütü tutun.

✓Sentetik ve pamuklu kadifeler için, kurutucuya hızlı bir atış, kestirmeyi tazelemelidir.

✓Kadifeyi saklarken katlamamaya dikkat edin. Kırışıklıkları önlemek için kağıt mendil kullanın. Kadife ceketleri yastıklı askılara asın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın