Jarse Kumaş Üreticileri

jarse astar üreticisi denye astarlık kumaş satan yerler jarse kumaş satan firmalar

Astarlık kumaş satın alanlar. Tüm tekstil malzemelerinin veya ürünlerinin (kumaşlar, örme kumaşlar, dokusuz kumaşlar, kurdeleler, danteller vb.) ana yapı elemanları tekstil lifleri ve iplikleridir. Polyester astar alanlar. Tekstil malzemelerinin üretimi için kimyasal bileşim, yapı ve özellikler bakımından farklılık gösteren çok sayıda lif ve iplik kullanılır.

bir metre astar fiyatı astarlık kumaş fiyatı deney astar kilo fiyatı kiloluk astar satan yerler

Tekstil liflerinin ve ipliklerinin sınıflandırılması, kökenlerine (üretim yöntemi) ve kimyasal bileşimlerine dayanmaktadır. Menşe olarak, tüm lifler doğal ve kimyasal olarak ayrılır.

Doğal lifler , insanın doğrudan katılımı olmadan doğada oluşan bitki, hayvan ve mineral kökenli lifleri içerir . Doğal bitki lifleri selülozdan oluşur. Bitki tohumlarının yüzeyinden (pamuk), saplardan (keten, jüt, rami, ), yapraklardan elde edilirler. Hayvansal kökenli doğal lifler, keratin proteinlerinden (çeşitli hayvanların yünü) veya fibroinden (ipekböceği ipeği) oluşur.

DENYE ASTAR ÜRETİCİ FİRMALAR

Ama elbette dikiş okulundaki malzeme bilimi dersi belirleyici bir rol oynadı. Çok güzel bir kurstu, çok yardımcı oldu. Şimdi, internette bir yerde “% 100 kadife” veya “% 100 şifon” yazısını gördüğümde, gerçekten gülmüyorum, şaşkınlıktan kırışıyorum. Cehaletten mi böyle yazıyorsun yoksa kasten insanlara saçma sapan şeyler mi söylüyorsun? Çünkü senin kadife ya da şifonun ne – ha? Katı polyestere geçin.

JARSE ASTAR ÜRETİCİLERİ.

Kadife, şifon, organze, kadife, saten ve hatta dimi – bunların hepsi kumaş isimleri, dokuma ve işleme şeklidir ve bu ipliklerin bileşimi değişebilir. Yani, önemli olan ipliklere bağlı olacaktır: kumaşın nasıl göründüğü değil – bu genel olarak açıktır, ancak nasıl giyileceği ve aşınma sürecinde nasıl davranacağı.

Ve hatta bir zımba teli bile bir kompozisyon değil, iplik üretimi için bir yöntemdir. Evet, genellikle bu elyafta viskon bulunur, ancak teorik olarak farklı olabilir.

İpliklerin bileşimine bağlıdır:

1. Kumaş elektriklenecek mi? Tüm sentetik elyaflar (polyester, akrilik) kesinlikle olacaktır. Ve yün – de. Bu, örneğin bir etekse, taytın üzerine giymek için bol miktarda antistatikle ıslatmanız gerektiği anlamına gelir. Bir bluz veya hırka ise, o zaman her şey yapışır ve parlar. Elbette bir çıkış yolu var – eteği astarın üzerine koymak, ancak yalnızca astar kumaşı en azından viskoz olmalıdır (ipek astar iyidir, ancak pahalıdır). Çünkü astar yine polyester ise, o zaman pek bir anlamı olmayacaktır. Her şey astar ile birbirine yapışır.

astar kumaş üretisici denye astar üreticileri polyester astar üreticileri 170 tel polyester astar üreticisi
astar kumaş üretisici denye astar üreticileri polyester astar üreticileri 170 tel polyester astar üreticisi

2. Bunda rahat edecek misin? Bunların hepsi, elbette, bireysel hassasiyet meselesidir: Bazıları saf sentetik normlara sahipken, diğerleri zaten% 10-15 safsızlık bile kaşındırır ve terler. Ancak genel olarak, koğuşta ortalama olarak, doğal liflerden (pamuk, keten, yün) yapılan kumaşlarda veya doğal liflerin oranının en az% 70 olduğu karışık kumaşlarda uzun süre hepimiz kendimizi iyi hissederiz.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!