Denim Nasıl Dikilir? Zeytinburnu Likralı Kot

Gömleklik kot kumaş,etek için kot kumaş,kalın kot kumaş,işçi elbisesi için kot kumaş,likralı kot kumaş satanlar,Zeytinburnu likralı kot kumaş,likralı denim kumaş İstanbul,

Kot Kumaş Satın Alanlar. İğneler – Daha hafif kotlar için normal boyutta 80 iğne muhtemelen kesinlikle iyi olacaktır. Parti kot kumaş alan. Yaklaşık 10 oz ve daha fazlasına girdiğinizde, belirli bir kot iğnesi daha iyidir. Kumaşın içine kolayca kaymalarına yardımcı olan çok ince bir uçları ve çok sayıda kalın kot tabakasını dikerken ekstra stabilite için güçlendirilmiş bir şaftları vardır.

KOT KUMAŞ

İplik – dikiş yerleri için tüm ipliği düzenli olarak dikmek en iyisidir. Polyester ip alanlar 0536 336 43 43 kullandım. Dekoratif üst dikiş için çok daha kalın olan normal üst dikiş ipliğini kullanabilirsiniz. Daha kalın iplikle başa çıkmak için daha büyük bir gözü olduğundan, bu ipliği kullanırken bir üst dikiş iğnesine ihtiyacınız olacak. Masurada yine normal normal iplik kullanacaksınız.

kot kumaş Zeytinburnu,merter kot kumaş,istanbul kot kumaş üreticileri,parça kot kumaş Zeytinburnu,ham kot kumaş Zeytinburnu,kırpık kot alanlar,kırpıntı kot satın alan İstanbul,kot firesi alan Çerkezköy,

Kalite Denim ipliği kullanabilirsiniz, bu normal iplikten daha kalındır ancak geleneksel üst dikiş ipliği kadar kalın değildir. Bu ipliği özel bir üst dikiş iğnesine ihtiyaç duymadan normal kot iğnesi ile kullanabilirsiniz.

Presleme ve ütüleme – daha kalın kotla çalışıyorsanız, ilerledikçe kumaşa presleme ve ütüleme yapmak projenizde güzel ve canlı bir yüzey elde etmenize gerçekten yardımcı olacaktır. Çok sayıda katmanın olduğu ve biraz hantal olduğu alanlar için ahşap bir tokmak yardımcı olabilir. Kumaşı bastırıp ütüledikten ve buharla sıcak ve nemli hale getirdikten sonra, kumaşın üzerindeki tokayı bastırarak kumaşı sabitleyin ve çok daha düz hale getirin.

LİKRALI KOT NASIL DİKİLİR?

Kottaki esnemeyle başa çıkma – esnek olan kotla çalıştığınızda, ona herhangi bir normal dokuma kumaş gibi davranmaya devam edersiniz. Yani normal düz dikiş dikişleri iyidir.

DENİM KUMAŞ NASIL DİKERİM?

Akılda tutulması gereken en önemli şey, kumaşın siz giydikçe biraz esneyip torbalanmasıdır. Bunun nedeni, kumaşların farklı miktarlarda geri kazanıma sahip olabilmesidir. Bu, kumaş bir kez gerildiğinde, orijinal şekline ne kadar iyi geri döndüğü anlamına gelir. Buna iyi bir örnek, bir giyside bol dizler almaktır. Bu, kumaşlar iyi bir şekilde toparlanmadığında gerçekleşir. Onları orijinal şekline geri döndürmek genellikle bir yıkama gerektirir.

Kot kumaş Zeytinburnu,denim kumaş Zeytinburnu,denim kumaş İstanbul,denim kumaş merter,denim kumaş bursa,İstanbul denim kumaş firmaları,merter denim kumaş firması,İstanbul denim kumaş üreticileri,

Streç denim kullanmadan önce kot pantolon yaptığımda, kot pantolonu giymeye başlar başlamaz kumaşın rahatlayıp biraz esneyeceğini bildiğim için, yerleştirme aşamasında gerçekten güzel, rahat ve iyi oturduğundan emin oldum.

Terzilik için neden denim kumaşı seçmelisiniz?

Daha önce onunla dikiş yapmamış olsanız bile kottan yapılmış giysileriniz olma ihtimali oldukça yüksektir – yani yaptığınız her şeyden çok fazla yıpranacağınızı bilirsiniz!

Çalışması oldukça kolaydır, daha hafif kotları bile kontrol etmesi ve dikmesi kolaydır. Basın iyi ve kullanımı kolaydır.

Daha önce kot pantolon yapmayı düşündüyseniz kesinlikle tavsiye ederim. Daha önce kot pantolon yapımıyla ilgili birkaç gönderi yaptım ve gerçekten düşündüğüm kadar zor olmadı ve dikiş özgüvenimi büyük ölçüde artırdı. Çok kot pantolon giyen biri olarak, yaptığım bir şeyi bu kadar eskitmek gerçekten çok güzel!

Bu gerçekten çok yönlü bir kumaş ve onunla çok çeşitli giysiler yapabilirsiniz, gerçekten herkes için bir şeyler var!

Denim çeşitleri ve onlarla ne yapılacağı

Bu listeyi, ev terzisi ve kumaş mağazalarından satın alınabilen yaygın denim kumaş türleri için elimden geldiğince ilgili tutmaya çalıştım.

Projeniz için doğru denim kumaşı seçerken göz önünde bulundurulması gereken iki ana nokta vardır: Kumaşın

Kalınlığı veya ağırlığı. Ons cinsinden ağırlık en yaygın olarak 4,5/5 ons ila 20 ons arasındadır. Sayı, kumaşın bir yarda karesi tartılarak hesaplanır. Bu, ağırlığı ölçmenin emperyal yoludur. Metrekare başına gram (GSM) metrik ölçülerine de rastlayabilirsiniz. Mağazada, çoğu zaman ağırlığı ons olarak biliyoruz, bu yüzden buna oldukça sık rastladığınızı göreceksiniz. Açıkçası, sayı ne kadar yüksek olursa, kumaş o kadar kalın ve sağlam olacaktır.

Farklı ağırlıklardaki denimler esnek veya esnek olmayabilir. Elyaf içeriğini ve elastan veya spandeks gibi esnek bir elyaf içerip içermediğini kontrol edin. Gerekirse, örneğin skinny veya bedene oturan kot pantolon gibi, deseninizin esnek bir kot gerektirmesi muhtemeldir.

4,5 oz – 8 oz ince kot

Bu kot, en yumuşak ve en esnek kumaş türüdür. Doğrudan sıfırdan giymek rahattır ve gömlekler, elbiseler, etekler ve bazı üstler için harikadır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!