Denye Astar

Denye Kumaş Satın Alanlar. Denye astar nedir? Denye astar nerelerde kullanılır? Denye kumaş ne demek? Astar alırken nelere dikkat edilmeli?

En iyi astar kumaşı nedir? Kumaş alanlar.

Astar kumaşları geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir ve geniş bir ürün yelpazesi ile temsil edilmektedir. Birçok yönden kıyafet giyme rahatlığını ve kullanım ömrünü belirleyen astardır. Çünkü ana görevleri şunlardır:

  • Temel malzemenin esneme ve aşınmaya karşı korunması;
  • Dekoratif tasarım ve iç dikişlerin gizlenmesi sayesinde giysinin düzgün görünümünün korunması;
  • Bir parça giysiyi kolayca giyip çıkarabilirsiniz;
  • Giysilerin alt katmanlarına ve diğer parçalara kumaşın yapışmasını önleme;
  • Aşırı nemin emilmesi.

Astar için yalnızca iç dikişleri güvenilir bir şekilde koruyan kalın kumaşlar uygundur. Malzeme ağır yüklere maruz kalır, bu nedenle dayanıklı olmalıdır. Ayrıca pürüzsüz ve kaygandır, bu da kıyafetleri çıkarmayı kolaylaştırır. İyi bir astar kumaşı, yıkamaya ve kuru temizlemeye karşı dayanıklıdır ve ayrıca pratik olarak çekmez.

ASTARLIK KUMAŞ ÇEŞİTLERİ, ÖZELLİKLERİ VE KAPSAMI

Tafta (tafta)

Abiye ve gelinlik dahil olmak üzere jüpon ve elbise dikiminde kullanılır. Dekorda, yani perdelerin dikilmesinde uygulama bulundu. Tafta üretimi için kullanılır: pamuk sentetikler ve ipek. Malzeme yumuşak ve hafiftir, statik elektrik biriktirmez.

Elbise ve eteklerde hafif tafta kullanılmıştır. İyi boyutsal kararlılık sağlamanız gerekiyorsa, daha sert seçenekler seçin.

Viskon kumaş satın alanlar

İyi kayar ve ucuz bir malzemedir. Genellikle pamuk veya polyester ile viskon karışımı kullanılır. Kumaş özellikleri itibariyle pamuğa benzese de. Aynı zamanda malzeme nemi emmez ve kolayca lekelenebilir.

Viskonun evrensel bir uygulaması vardır – gündelik kıyafetler, eşofmanlar, perdeler.

Asetat ipek

Malzeme, kimyasallar kullanılarak selülozdan yapılır. Ucuz, ancak zarif ve hoş bir dokunuşlu kumaş ortaya çıkıyor. İpek nefes alabilir özelliklere sahiptir, ancak nemin geçmesine izin vermez ve ıslandığında kırılır. 30 dereceye kadar sıcaklıklarda sadece hassas modda yıkayabilirsiniz, ancak çabuk kurur.

Astar kumaşına aşınma direnci için artan gereksinimlerin olmadığı durumlarda asetat kullanılır.

Şifon

Bükülmüş ipliklerden elde edilen ipek grubuna ait bir diğer malzeme. Bluz, etek, elbise, erkek takım elbise ve montların astarlanmasında kullanılır. İşlemenin karmaşıklığı nedeniyle yeni başlayan terziler için önerilmez. Öncelikle yarı saydam yapısı nedeniyle çok düzgün dikişler yapmak gerekiyor.

Atlas

Saten kumaş en iyi astar malzemelerinden biri olarak kabul edilir. Pürüzsüzlük, yüksek yoğunluk, şeklini koruma yeteneği ve aşınma direnci ile karakterize edilir. Bu nitelikler, geniş bir kumaş kapsamını önceden belirlemiştir:

Kapitone kumaş

Farklı elyaflardan 4 ipliğin birbirine geçmesiyle elde edilen yüksek mukavemetli kumaş. Orta fiyat segmenti nedeniyle malzeme, çanta, ayakkabı , mont ve diğer dış giyim türlerinin astarlanmasında aktif olarak kullanılmaktadır . Aynı zamanda, kumaş iyi bir kayganlığa sahiptir ve iyi bir yalıtım görevi görür.

Polyester Astar Çeşitleri

toptan astarlık kumaş astarlık kumaş fiyatı ceplik kumaş fiyatı

Güç ve fiyatın mükemmel bir kombinasyonu. Malzeme aşınmaya karşı dayanıklıdır, bu nedenle dış giyimin dikiminde yaygın olarak kullanılır. Çabuk kuruduğu için ilk sezon ve spor giyim dikimine uygundur. Aynı şey naylon için de geçerli.

TOPTAN DENYE ASTAR

Polyester genellikle farklı ağ boyutlarına sahip ağlarda kullanılır. Ayrıca kumaş, hücrelerin boyutu değişmeyecek şekilde dikilir. Daha fazla yumuşaklık için sentetikler, küçük oranlarda doğal liflerle karıştırılır. Ağ şeklini iyi korur, cildin nefes almasına izin verir, ancak ısıyı tutar. File malzemesi genellikle yazlık ve plaj giyiminde kullanılır.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!