İstanbul Örme Kumaş

İstanbul örme kumaş alanlar, İstanbul toptan kumaş alan, İstanbul karışık kumaş alan, İstanbul penye kumaş alanlar, istanbul triko kumaş alan,

Örme kumaş alan bir tekstil yapısı üretmek için önce ilmekler halinde oluşturulan ve daha sonra birbirine bağlanan ipliklerden yapılan elastik bir malzemedir. Örme kumaşların örgüsü yoktur. Ancak, diğer kumaş türleri için geleneksel olan atkı ve çözgü iplikleri sistemi korunmuştur. Trikoların özelliği, boyut ve şekil değiştirebilen ilmekler sayesinde istediğiniz gibi esneyebilmesidir.

Örgü kumaşların ana hammaddeleri ipek, keten, pamuk, yün, viskon, suni ipek ve daha fazlasıdır. Üreticiler, kalite ve dayanıklılığın en iyi kombinasyonunu elde etmek için çeşitli sentetik malzemeler ekler.

PARTİ PENYE KUMAŞ SATIN ALAN

Zeytinburnu kumaş pazarı Zeytinburnu kilo ile kumaş Zeytinburnu kumaş toptancıları Zeytinburnu kumaş pazarı nerede Zeytinburnu kumaş fiyatları Zeytinburnu kumaşçılar çarşısı nasıl gidilir Zeytinburnu dokuma kumaşçıları Kumaşcılar Çarşısı.

Örgü kumaş çeşitleri ve kullanımları, artıları ve eksileri, trendler ve uzun zamandır hayalini kurduğunuz bir elbise veya kazak yapmanıza yardımcı olacak yaşam tüyoları hakkında konuşalım.

Örme kumaş üretiminin iki ana yolu vardır: çözgülü örme (dikey iplik seti) ve atkı örme (yatay iplik seti).

Yollar, örme işlemine göre farklılık gösterir. Çözgülü örmede her ipliğin iğnesi vardır ve kumaş uzunlamasına (dikey) örülür. Atkılı örme kumaşlar, yatay olarak birbirine kenetlenmiş bir iplikten yapılır.

Çözgü örme kumaşlar:

Raşel. Kumaşın ajur deseni ve üç boyutlu yüzey efekti vardır.

Triko . Kumaş, doğal ve sentetik malzemelerin bir karışımıdır. Sağ tarafta uzunlamasına nervürler ve yanlış tarafta çapraz nervürler bulunur. Triko örgü kumaş yumuşaktır ve iyi dökümlüdür.

Milano örgüsü. Kumaş iki takım iplikten çapraz olarak örülür. Yumuşak, hafif ve koşmaya karşı dayanıklıdır.

İNTERLOK KUMAŞ ALAN YERLER

örgü kumaş alanlar örme kumaş alanlar interlok kumaş alanlar süprem kumaş satın alan polar kumaş alanlar jarse kumaş alanlar örme kumaş nereye satılır parça örme kumaş satın alanlar

Atkılı örme kumaşlar:

Jersey veya düz dikiş. Sağ tarafta dikey nervürler ve yanlış tarafta yatay nervürler bulunan iki farklı kenarı vardır. Kumaş sağ tarafa doğru kıvrılır. Jersey, çeşitli renkleri, desenleri ve kullanışlı tüketici özellikleri nedeniyle en popüler örgü kumaş türüdür – rahat, yumuşak ve esnektir.

Jarseden farklı olarak, interlok örgünün her iki tarafı da uzunlamasına ribanalıdır ve aynı şekilde görünür. Kumaş, iyi şekil tutma, orta veya ağır ağırlık, pürüzsüz dokuya sahiptir.

HAM RİBANA ALANLAR

Her iki tarafında görünür dikey kaburgalara sahiptir. Kumaş mükemmel bir çapraz streç ve yumuşak bir his sunar.

Kumaş çift yüzlüdür ve 2 yönlü esneme özelliğine sahiptir (çapraz, uzunlamasına). Kumaşın uzunluğu boyunca uzanan sütunlar oluşturan örgü ve ters dikişlere sahiptir.

Jersey Örme Kumaş

Jersey örme kumaş, doğal (pamuk, yün, viskon, keten, ipek) veya sentetik liflerden yapılmış tek bir örgü kumaştır. Jersey örme kumaşın başlıca avantajları çok yönlülük, kırışmaya dayanıklılık, dayanıklılık, yumuşaklık ve elastikiyettir. Bu nedenle forma erkek, kadın ve çocuk giyiminde son derece popüler bir kumaştır.

SÜPREM KUMAŞ SATIN ALAN

Jerse kumaş satın alanlar örgüler geniş bir renk yelpazesine sahiptir. İşte bu sezon için en iyi moda renk rehberimiz. Ultraviyole olmazsa olmazlardandır; yılın rengidir. Klasik palet lacivert, gri, bej ve beyaz renkleri içerir. Şenlikli tonlar arasında sulu sarı, zengin kırmızı, zümrüt yeşili, gök mavisi, pembe lavanta, bej-pembe ve çikolata kahvesi bulunur.

Yorum Yap