Astar Nedir? Astar Kumaş Fabrikaları

Polyester astar alınır. 170 tel astar alınır. 190 tel astar kumaş alanlar. Jarse kumaş alanlar. Denye kumaş satın alanlar. 70 denye astar alanlar. 50 denye astar nereye satılır?

Astar nedir?

Kumaş alan. Polyester astar alınır. 170 tel astar alınır. 190 tel astar kumaş alanlar. Jarse kumaş alanlar. Denye kumaş satın alanlar. 70 denye astar alanlar. 50 denye astar nereye satılır? 70 denye jarse astar satın alanlar. 50 denye jarse astar satın alan yerler. Astarlar, giysilerdeki kumaşın iç katmanlarıdır. Astarlar genellikle metre ile satılır. İç astar, tabiri caizse, dış kumaşta iki katına çıkar. Bu, dış kısımda giysinin dikildiği asıl ana kumaşı görebileceğiniz anlamına gelir.

Astar daha sonra içeride. Giysi neredeyse iki kez dikilir. Bir kez dış kumaştan ve ikinci kez astardan. Daha sonra iki kat kumaş ters çevrilir ve elle veya makine ile birbirine bağlanır. Astar kumaş her zaman dış kumaşa dikilir, tersi değil. Eski astar malzemelerine astar veya astar da deniyordu. Bir giysinin iç astarının, dış kumaş için koruyucu bir kabuk veya kaplama olduğu da söylenebilir.

Toptan astar kumaş fabrikası Şırnak. Toptan astar kumaş fabrikası Tekirdağ. Toptan astar kumaş fabrikası Tokat. Toptan astar kumaş fabrikası Trabzon. Toptan astar kumaş fabrikası Tunceli. Toptan astar kumaş fabrikası Uşak. Toptan astar kumaş fabrikası Van. Toptan astar kumaş fabrikası Yalova.Toptan astar kumaş fabrikası Yozgat. Toptan astar kumaş fabrikası Zonguldak.

ASTAR KUMAŞ FABRİKASI

Satın alabilirsiniz. Renk paletimiz geniş. Bizimle kesinlikle giysiniz için doğru iç astarı bulacaksınız.

Kumaş satın alanlar. Astarları yüzde 100 polyesterden yapılmıştır. 145-150 santimetre genişliğinde uzanırlar. Bu kumaş metre ile mevcuttur. Astar kumaşları çok hafiftir. Metrekare başına sadece 50 gram ağırlığındadırlar. Yumuşak ve akıcı düşerler. Kumaş ipek gibi parıldar ve parlar, bu da özellikle zarif görünmesini sağlar.

Polyester nedir?

Polyester lifler suni ve sentetik liflerdir. Eriyik eğirme işlemi denilen yöntemle üretilirler. Polyester, polikondenzasyon veya polimerizasyon yoluyla karboksilik asitten elde edilir. Bu sentez işleminden sonra, elde edilen malzeme kimyasal bir işlemde daha fazla işlenir. Polyester lifleri elde etmek için kütle eritilir veya memelerden preslenir. Bazen polyester de gerilir ve kesilir. Daha sonra bir kumaşa dönüştürülmek üzere kullanılabilecek iplikler ve lifler bu şekilde üretilir.

ASTARLIK KUMAŞLAR

Konya etek astar fabrikaları. Kütahya etek astar fabrikaları. Malatya etek astar fabrikaları. Manisa etek astar fabrikaları. Mardin etek astar fabrikaları. Mersin etek astar fabrikaları. Muğla etek astar fabrikaları.
Konya etek astar fabrikaları. Kütahya etek astar fabrikaları. Malatya etek astar fabrikaları. Manisa etek astar fabrikaları. Mardin etek astar fabrikaları. Mersin etek astar fabrikaları. Muğla etek astar fabrikaları.

İki aydan fazla bir süre sonra bile bu lifi ütülemeniz gerekmez. Giysi uzun süre giyildikten sonra bile buruşmaz. Bu satış noktasında kesinlikle bazı gerçekler var. Polyester elyaftan yapılan kumaş, kırışmaya meyilli olmadığı için gerçekten ütülenmesine gerek yoktur. Aylarca süren yıpranmadan sonra kumaşı yıkamanız gerekmiyor mu yoksa daha iyisini mi yapmak istiyorsunuz, başka bir konu…

Polyesterin özellikleri nelerdir?

Polyester lifler çok dayanıklı ve yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Polyester elyaflardan yapılan kumaşları, kumaşta herhangi bir acı çekmeden son derece yüksek sürtünme seviyelerine maruz bırakabilirsiniz. Bu, polyesteri astarlar için en uygun elyaf yapar. Astarların aşınmaya karşı dayanıklı olması gerekir çünkü dış kumaşı sürtünme ve aşınmaya karşı korumaları beklenir. Genel olarak polyester liflerinin pamuk liflerine göre beş ila sekiz kat daha dayanıklı olduğu söylenebilir.

DENYE ASTAR FİYATI

Polyester astar lifler ısıyla sabitlenir. Bu, kırışmadıkları ve ısıya maruz kaldıklarında bile küçülmedikleri anlamına gelir. Polyester kumaş yıkanıp eğrildiğinde polyester elyaflar keçeleşmez. Örneğin, nem, ısı ve hareketin etkileşimi nedeniyle yün çok hızlı bir şekilde keçeleşir. Polyester elyaflar kesinlikle dayanıklıdır ve küf oluşumuna meyilli değildir. Ayrıca polyester kumaşlar doğrudan güneş ışığına çok iyi dayanabilmektedir. Güveler bu lifi sevmezler. Böylece polyester astar malzemenizin aniden güvelerin neden olduğu delikler açacağından endişelenmenize gerek yok. Polyester lifler hem ıslakken hem de kuruyken eşit derecede dayanıklıdır. Polyester kumaşlar nemi çok az emer veya hiç emmez. Polyester kumaşlar çok çabuk kurur.

Polyester kumaşların aslında ütülenmesi gerekmez. Bununla birlikte, termoplastik özelliği nedeniyle, yıkama döngüsünden sonra kumaşta hala görülebilecekleri şekilde kırışıklıklar kalıcı olarak ütülenebilir. Bu kumaşı ütünün ikinci kademesinde ütüleyebilirsiniz. Kumaşlar çamaşır makinesinde 30 derecede yıkanabilir.

Neden kıyafet besliyorsunuz?

Astar kumaş satın almanız için birkaç neden var. Bir yandan, giysinin içinde göze hoş gelmeyen dikiş paylarını gizlemek için bir astar dikebilirsiniz. Açıkta kalan dikiş payları genellikle hoş görünmez. Ne kadar temiz çalışırsan çalış. Ek olarak, astar, dikiş paylarının cilt üzerinde çok daha az fark edilir olduğu anlamına gelir. Öte yandan, bir iç astar, giysinin vücutta daha iyi kaymasını sağlar. Kumaş takviyelidir ve giysi hareketler sırasında vücuda sıkışmaz. Örneğin iç astar yaparak bir eteğin veya ceketin yukarı çıkmasını engelleyebilirsiniz.

190 TEL POLYESTER ASTAR KUMAŞ. 170 TEL POLYESTER ASTAR. JARSE ASTAR. 70 DENYE ASTAR. 50 DENYE ASTAR. MERTER ASTARCILAR. ZEYTİNBURNU ASTARCILAR. BURSA ASTAR ÜRETENLER. İSTANBUL ASTAR FİRMASI. POLYESTER ASTAR FİYATI.
190 TEL POLYESTER ASTAR KUMAŞ. 170 TEL POLYESTER ASTAR. JARSE ASTAR. 70 DENYE ASTAR. 50 DENYE ASTAR. MERTER ASTARCILAR. ZEYTİNBURNU ASTARCILAR. BURSA ASTAR ÜRETENLER. İSTANBUL ASTAR FİRMASI. POLYESTER ASTAR FİYATI.

ASTARLIK KUMAŞ SATIŞI

Astarlı giysiler ısıyı çok daha iyi tutar. Ceket yapmak için hafif bir dış kumaş kullanabilirsiniz. Bu kumaşı astarlı bir kumaşla birleştirirseniz, ceket sadece güzel görünmeyecek, aynı zamanda sizi harika bir şekilde ısıtacaktır.

Genel olarak, astarın her zaman dış kumaşla eşleşmesi gerektiği söylenebilir. Örneğin, streç bir giysi diktiyseniz, iç astarı da elastik olmalıdır. Aksi takdirde dış kumaşın elastik özellikleri iç astar tarafından iptal edilir. İnce bir dış kumaş kullandıysanız, astarı da ince olmalıdır. Kalın ceketler veya montlarla daha kalın bir astar kullanmak daha iyidir. Tabii ki, bir elbisenin üzerine mont giymek istiyorsanız, aşınma, çıkıntılı düğmeli bir blazer üzerine giyilen bir kabana kıyasla çok daha küçük olacaktır. Blazer ceketin düğmeleri kesinlikle astar ile doğrudan temas edecektir. Herhangi bir hareket sürtünmeye neden olabilir. Bu nedenle, astar dayanıklı ve biraz daha kalın olmalıdır.

Astarlar genellikle dış kumaşın rengine uyacak şekilde seçilir. Ancak aksanları bir astarla da ayarlayabilirsiniz. Pembe astarlı siyah bir blazer düşünün. Zaman zaman pembe astar yanıp söner. Bununla birlikte siyah pantolon da giyebilirsiniz. Zincir ve ayakkabıyı pembe iç astar ile koordine edebilirsiniz. Ve zaten pembe aksesuarlı bir blazer ve pantolondan oluşan ve kesinlikle göz alıcı bir iç astardan oluşan sade, zarif bir kıyafetiniz var.

Astarı ne zaman kullanmalıyım?

Abiye ve şenlikli giysiler aslında her zaman astarlıdır. İç astar elbisenin çok daha güzel ve yumuşak görünmesini sağlar. Astar kumaşları ceket, kaban, etek, elbise ve pantolonların astarlanması için uygundur. Ancak ceket veya pantolon cepleri için cep çantaları astarlı kumaştan da yapılabilir. Elbette şeffaf bir kumaşı iç astarla daha opak hale getirebilirsiniz. Hala şeffaf dış kumaştan görebilirsiniz. Ancak çıplak ten görünümü iç astar tarafından engellenir.

Astar kumaştan iç astar dışında başka bir şey dikebilir miyim?

Dış kumaşın ek olarak güçlendirilmesini istemiyorsanız, elbette sadece dikiş paylarını, örneğin bir ceketi sarabilirsiniz. Düzgün görünüyor ve astar malzemesiyle kenarlar oluşturarak harika renk efektleri elde edebilirsiniz. Etek kenarları, yüzler, boyun veya kol delikleri de genellikle astar kumaşla çevrelenir.

Kumaşın kenarlarını sınırlamak için, astar kumaştan mümkün olan en uzun biye şeritlerini kesersiniz. Bunu yapmak için, astar kumaşını birbirinin üzerine dik açılarda, sağ taraflarla birlikte yerleştirin. Sonra katlanmış kenar boyunca kesin. Bu nedenle, kesilen kenar kumaşın kenarına dik açılarda uzanmalıdır. Başka bir deyişle, verev şeritler damara dik açılarda kesilir. Sonuç olarak, şeritler son derece esnektir ve bordürlenecek kumaşın kenarlarına harika bir şekilde oturur. Eğim şeridini damara tam olarak dik açılarda kesmezseniz, bunu daha sonra kenar işleme sırasında göreceksiniz. Ardından çapraz şerit kumaşın kenarına sarılacak, ancak göze hoş gelmeyen enine kırışıklıklar oluşturacaktır.

ASTARLIK KUMAŞ FABRİKALARI

Genel bir kural olarak, çapraz şeritler, bağlamak istediğiniz kumaşın tüm kenarından biraz daha uzun kesilmelidir. Bu durumda, biye şeritlerini uzatmaya gerek yoktur. Bununla birlikte, çapraz şerit çok kısaysa, istenen uzunluğa ulaşılana kadar ayrı çapraz şeritleri birlikte dikin. Önyargı şeritlerinin dik açılarda birlikte dikilmesi zorunludur. Bunu yapmanın en iyi yolu, şeridin uçlarını dik açılarda kesmek ve iki kesilen kenarı birbirinin üzerine yerleştirmektir, böylece iki diyagonal şerit tekrar dik açı oluşturacaktır. Bunu yapmazsanız, çapraz şeridin elastik özellikleri ortadan kalkar. Kulağa karmaşık mı geliyor? Hiç de değil. Sadece bir dene. Çok kolay olduğunu göreceksiniz!

Eğim şeridi ile kumaşın kenarını kesmeden önce, çapraz şeridi hafifçe çekerek ütüleyin. Bu, şeridin esnekliğini biraz azaltır ve daha sonra çapraz şeridin dikiş kenarı etrafına sarılmasını kolaylaştırır.

Eğim şeritleri hazırlandığında şeridi, iki kumaş kenarı aynı hizada olacak şekilde bağlanacak kumaşın sağ tarafına yerleştirin. Ardından iki kat kumaşı ayak genişliğinde üst üste dikiyorsunuz. Kapitone işleminden sonra, kumaş ve astarın pürüzsüz bir yüzeyini oluşturmak için şeridi yukarı doğru ütüleyin.

Merter ipek astar firması,Zeytinburnu astar kumaş satanlar,İpek Astar Kumaş,İpek Astar Fiyatları,İpek astar kumaş özellikleri,Ham Viskon Kumaş Fiyatları,Pamuklu Astar,Pamuklu Astar kumaşı,ipek astar kumaş firmaları,ipek astar fabrikaları,bursa ipek astar fabrikası,

Ardından biye şeridini, biye şeridinin açık tarafı kumaşın ters tarafında olacak şekilde kumaşın kenarı etrafında katlayın. Böylece artık sağdan çapraz şeridin açık kenarını göremezsiniz. Önceden oluşturulmuş dikişi tekrar dikerek çapraz şeridi sağdan kör olarak dikebilirsiniz. Eğim şeridinin kenarının kumaşın yanlış tarafında görünmesini istemiyorsanız, çapraz şeridi katlayabilir ve elle dikebilirsiniz.

İşte astarla ilgili en önemli gerçekler:

Astar kumaş satın almadan önce iç astarın hangi işlevlere sahip olması gerektiğini düşünmelisiniz. Sık giyeceğiniz elbiseler için daha kalın bir astar kumaş seçin. Astarın rengi dış kumaşa ve astarın dekoratif bir detay olup olmamasına bağlıdır. Gördüğünüz gibi, astar malzemeleri iyi seçilmelidir! Kumas.org’de kesinlikle doğru adrestesiniz!

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!