İstanbul Kumaşçılar İstanbul’da Kumaş Kimler Alır?

Kumaşçı İstanbul,İstanbul kumaşçı,kumaşçılar İstanbul,İstanbul kumaşçılar,istanbulda kumaş kim alıyor,

Kumaş alanlar.

Kumaş Nasıl Yapılır? Süreci 3 Adımda Antalım.

Biz kumaş sanatçılarıyız değil mi? İyi günlerimizde en azından kumaştan ne olursa olsun güzel yorganlar, giysiler, cüzdanlar, şapkalar yapıyoruz. Fakat kendimize ne sıklıkla sormayı kesiyoruz… kumaş nasıl yapılır?

Son zamanlarda böyle bir an geçirdim. Aslında tişörtümü yüzüme kadar tuttum ve yüksek sesle, “Ne ?! Bunu nasıl yaptılar!” Evet, çılgın bir insana benziyordum çünkü bunu yaparken bir lokantadaydım, ama çok ciddiydim. Bir tişört giyiyorsanız, ona iyi bakın. Küçük bir sallanan sandalyede otururken küçük örme iğneleri olan küçük bir peri gibi görünüyor (Bir şeyin nasıl yapıldığını bilmediğimde genellikle efsanevi yaratıklara varsayılan olarak ayarlıyorum.

PARÇA KUMAŞ SATIN ALANLAR…

istanbul penye kumaş,zeytinburnu penye kumaş,penye kumaş zeytinburnu,süprem kumaş zeytinburnu,süprem kumaş istanbul,penye kumaş satın alan,kumaş nereye satarım,
penye kumaş istanbul zeytinburnu penye kumaş istanbul penye kumaş

Pamuk

Pamuk, pamuk bitkisinden gelir. Bunu zaten biliyor olabilirsiniz. Pamuk alınır, daha sonra tohumları çıkarmak için yuvarlanır, daha sonra balyalara ayrılır.

İpek

İPEK BİR KELİMEDEN GELİR! Evet, bunu zaten iş parçacığının nasıl yapıldığına dair yazıda ele aldık , ancak bu daha az yapmıyor. İpekböceğinin kozası hasat edilir, daha sonra ipek astar tek bir iplik olarak çıkarılır, bu da kumaş içine dokunmadan önce diğer ipliklerle birlikte bükülmelidir.

KARIŞIK VİSKON ALAN

Yün

Teşekkürler koyun. Keçe koyun postu kesilir, yıkanır ve kare bir elyaf mat haline getirilir, kumaş-a-ma-tized olmaya hazır (gerçek kelime.

Bunlar büyük doğal liflerdir, ancak iyi ole insanlık için yeterli değildi. Biz kendi bazı yapmak için karar verdi. İşte insanlar tarafından üretilen en popüler lifler (sentetik olarak da adlandırılır):

Reyon

Gaziantep kumaş satın alan, Gaziantep kumaş nereye satılır, Gaziantep kumaş alanlar Gaziantep parça kumaş alan, Gaziantep kumaş alan yerler, Gaziantep kumaş kimler alır
Gaziantep kumaş satın alan, Gaziantep kumaş nereye satılır, Gaziantep kumaş alanlar Gaziantep parça kumaş alan, Gaziantep kumaş alan yerler, Gaziantep kumaş kimler alır

1800’lerde icat edilen bu nispeten yenidir. Bunu fakir adamın ipeği gibi düşünün. Selülozun bir spinneret makinesinden geçmesi ile yapılır. Selüloz mu diyorsun? Bu bir bitki şekeri. Tuhaf, biliyorum. Spinneret, öyle mi? Benim için de yeni bir şeydi. Bir duş başlığı gibi ve selülozu sıvı bir formdan katı bir şeride dönüştürüyor. Bütün bu kumaş yapımı süreci, periler olmasa bile beklediğimden çok daha ilginç.

Naylon

Naylon çoraplarda olduğu gibi, “Ugh! Naylon çoraplarımda bir koşum var! ” Eminim bunu bilmiyordunuz: Naylon kömür ve petrol yan ürünlerinden yapılır, su ve hava ile suni ipek ile benzer bir işlemle karıştırılır. Bunun geldiğini görmedim.

ŞİFON KUMAŞ SATIN ALANLAR

Polyester

Sentetiklerin en güçlü ve çok yönlü olanı da spinneret tarzında yapılır … ancak alkol türevleri ile. Ne?! Biz insanlar alkolümüzle yaratıcı olduklarından eminiz.

İşte kaynak-itirafımın bir özeti. Zaten çok şaşırdım ve henüz üretim sürecine bile girmedik. Hadi oraya gidelim! Elyaflarınız solucanlardan geliyorsa veya duş kafalarından içeri girerse de, kumaş parçası alanlar durumuna ulaşmadan önce üç temel adımdan geçecekler.

3 Adımda Kumaş Üretim Süreci

İplik Oluyor. Her fiberin iplik alanlar olma hayali budur, çünkü bu onların büyüme ve parça kumaş olma şansına sahip oldukları anlamına gelir. Ham elyaf nasıl iplik tellerine dönüştürülür? Aynı şekilde uyluklarımı dönüştürmeye çalışıyorum: titiz bir spin sınıfı. Elyafları teknik olarak elle döndürebilirsiniz, ancak bunun için kimsenin vakti yok. Çoğu eğirme, benim gibi bir çocukken tekrar tekrar Uyuyan Güzel’i izlediyseniz aşina olabileceğiniz bir çıkrık üzerinde gerçekleşir. Modern olanlar biraz daha az küçük ve sonsuz uyku uyandırıcı görünüyor.

POLAR PARÇASI SATIN ALAN YERLER

Birlikte katılmak. Konular… birleşin! “ Stok Kumaş oluşturmak için ipliklerin bir araya getirilmesi” aslında “dokuma” olarak adlandırılır ve bu da daha kolay söylenebilir. Burada iki iplik seti, çözgü ve atkı, bir dokuma tezgahı üzerinde birbirine dokunmuş veya ilmek yapmıştır… ve bildiğimiz ve sevdiği şekilde şekillenmeye başladığı şekilde kumaş.

Kumaşçı İstanbul,İstanbul kumaşçı,kumaşçılar İstanbul,İstanbul kumaşçılar,istanbulda kumaş kim alıyor,

İşleme. Tezgahtan taze dokunan iplikler kumaşa çok benzese de, bazı tuhaf renk değişimleri ve safsızlıkları, tohum parçacıkları ve diğer önemsiz şeyler de var. Taze, temiz ve keskin bir beyaz tabaka elde etmek için biraz temizlik gerekir. Çoğu kumaş, çoğu elyafta doğal olarak oluşan yağları ve balmumunu gidermek için kimyasallarla işlemden geçirilir. Dostum, kumaş! Çok şey yaşadın!

HAM KUMAŞ ALAN YERLER

Şimdi, kendinize soruyor olabilirsiniz, peri örgüsüne benzeyen tişörtü ne olacak? Harika bir soru! Forma olarak da bilinen örgü kumaşlar aslında dokunmazlar… örülürler.

Kumaş alan yerler. Bazı jarse kumaşlar el örgüsüdür, ancak bu küçük örgülerin çoğu makineler tarafından yapılır. Bu resimde, ilmek ören dikişler ile dokuma dikişler arasındaki farkın altında görebilirsiniz. Klasik kapitone pamuk, keten, kot, kapitone işlemlerinde kullanılabilecek diğer kumaşlar dokunmuştur.

Yorum Yap