Isparta Kumaş Alımı Yapanlar

Isparta kumaş satın alan,Isparta kumaş alımı yapanlar,Isparta parça kumaş satan yerler,Isparta kumaşçılar,Isparta kumaş alan yerler,Isparta kumaş kim alır,

Isparta Kumaş Alımı Yapanlar

Çamaşırla ilgili sorunlarınız varsa, muhtemelen farklı kumaş türlerinin özelliklerini anlamıyorsunuzdur. Lif içeriği ve kumaşın nasıl üretildiği leke çıkarmada ve giysinin nasıl temizlenmesi gerektiğinde büyük bir fark yaratır.

En iyi çamaşır sonuçları için, kumaşlar hakkında iyi bilgiye sahip olmak iyidir. Bu kumaş türü sözlüğü, giyim bakım etiketlerini yorumlamanıza yardımcı olacaktır.

Asetat

Pamuk filamentlerinden veya odun hamuru ve asetik asitten rafine edilmiş, bir iplik memesinden ekstrüde edilmiş ve daha sonra sertleştirilmiş bir elyaf.

Bambu

Bambu kumaş bambu otunun hamurundan yapılır. Hafif ve güçlüdür, mükemmel fitilleme özelliklerine ve kokuları azaltmak için bazı antibakteriyel özelliklere sahiptir. Bambu kumaş, yaz aylarında kullanıcıyı daha serin ve kışın daha sıcak tutmak için yalıtım özelliklerine sahiptir.

Haşlanmış Yün

Sıcak suda işlenen ve katlar, ceketler ve terlikler için kullanılan çok yoğun bir nihai ürün oluşturmak için keçeleşmiş yün kumaş satın alan.

Buklet kumaş alımı yapanlar

Ucuz kumaş nereden satın alınır,İstanbul`da kumaş nereden satın alınır,ucuz kumaş nerede satılır,ucuz kumaşlar,

Bu kumaş bir örgü veya dokuma olabilir, ancak yenilik ipliği ile yapılır. Bitmiş kumaşın yüzeyde çıkıntılı halkalar veya bukleler vardır. Temizlik sırasında takılmayı önlemek için özen gösterilmelidir.

Şifon Kumaş Alıcıları

İpek, polyester, suni ipek veya diğer liflerden yapılmış son derece şeffaf, hafif, yumuşak bir kumaş. Oldukça bükülmüş filament ipliklerden yapılmıştır.

Fitilli kadife

Genellikle pamuktan yapılmış kadife, uzunlamasına sırtlar, galeri denilen kazığa kesilmiş dayanıklı bir kazık kumaştır. Kadife ayrıca kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olmak için pamuk / polyester karışımı olarak da mevcuttur.

Pamuk

Pamuk bitkisinin tohum tohumunda yetişen doğal bir lif. Lifler tipik olarak yarım ila iki inç uzunluğundadır. Mısır çeşitleri de dahil olmak üzere bir buçuk inçten daha uzun elyaflar, en kaliteli pamuklu kumaşları üretmektedir.

Damasko

Damask, jakarlı dokuma çiçekler veya geometrik tasarımlar oluşturmak için kullanılan örgü tipini ifade eder. Kumaş pamuk, keten, polyester veya harmanlanmış elyaftan yapılabilir.

Çift Örgü

İçinde ayrılamayan iki ilmek tabakasının oluşturulduğu örgü kumaş. Bu yapı için iki komple iğne setine sahip çift örgü makinesi gereklidir.

Faille

Pamuk, ipek veya üretilmiş elyaftan yapılmış parlak, yumuşak, ince oluklu ipek benzeri dokuma kumaş.

Gabardin

Pamuk, yün veya sentetik elyaftan yapılabilen bir dimi örgü ile sağlam kumaş.

İnterlok örgü

Bir kaburga dikiş varyasyonu, interlok dikiş kumaşları tek örgü yapılarından daha kalın, daha ağır ve daha kararlıdır.

Jakar

Yüzeye basılmak yerine kumaşa dokunan bir desene sahip herhangi bir kumaş jakarlıdır. Brokar  ve şam, jakarlı dokuma kumaş türleridir. Kumaş, doğal veya sentetik elyaflarla yapılabilir.

Jakarlı Örgü

Jakarlı bir mekanizmanın kullanıldığı çift örgülü bir kumaş. Bu cihaz iğneleri veya küçük iğne gruplarını ayrı ayrı kontrol eder ve çok karmaşık ve çok desenli örgülerin oluşturulmasına izin verir jakarlı kumaş alımı yapanlar.

Jersey

Isparta kumaş satın alan,Isparta kumaş alımı yapanlar,Isparta parça kumaş satan yerler,Isparta kumaşçılar,Isparta kumaş alan yerler,Isparta kumaş kim alır,

Farklı bir kaburga içermeyen düz örgü kumaş için genel bir terim. Başlangıçta yünden yapılmış olan jarse kumaş ilk olarak Jersey adasında üretildi. Bugün forma birçok farklı tipte elyaftan örülebilir.

Dantel

İpliği elle veya makine ile ilmekledi, bükerek veya örerek yapılan net benzeri bir süs kumaş alımı yapanlar doğal veya sentetik elyaftan yapılabilir.

Keten

Keten bitkisinin odunsu sapının içinden elde edilen liflerden yapılmış bir kumaş. Lifler pamuktan çok daha güçlü ve parlaktır. Keten kumaşlar çok serin ve emicidir, ancak  üretilen liflerle harmanlanmadığı sürece çok kolay kırışırlar. Keten alımı yapanlar, dünyanın en eski tekstil elyaflarından biridir.

Merserize Pamuk

Islak bir terbiye işleminden geçmiş olan pamuk, kumaşın ipliklerini yuvarlak pürüzsüz bir yüzey vermek için şişirir ve pamuğun daha fazla büzülmesini önler. Bu işlem, daha kolay boyanan, daha parlak ve daha derin renkler üreten daha güçlü ve daha parlak bir iplik ile sonuçlanır.

Merinos yünü

Merinos yünü, uzun ve ince bir yün lifi üreten belirli koyunlardan gelir. Sonuç, ince, yumuşak ve lüks bir kumaştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın