İplik Alım Yapan Yerler Toptan İplik Alan

Kumaş alanlar. İplik alımı yapanlar dikiş ipi alanlar kot ipi alımı yapanlar iplik alımı yapanlar kumaş parçası alımı yapanlar penye kumaş alımı yapanlar spot iplik alımı yapanlar stok ip alımı yapanlar kumaş alımı yapan yerler 120 numara ip alanlar çorap pi alanlar çözgü ipi alanlar. Asetat – Pamuk ve/veya dut ağaçlarının odun hamurundan rafine edilmiş bir selüloz bileşiğinden oluşan imal edilmiş bir elyaf. Bu malzeme daha sonra asetik asit ile birleştirilir ve bir düzeden ekstrüde edilir ve ardından sertleştirilir.

Akrilik – Poliakrilonitrilden türetilen imal edilmiş bir elyaf. Başlıca özellikleri arasında yumuşak, yün benzeri bir tutuş, makinede yıkanabilir ve kurutulabilir, mükemmel renk tutma yer alır. Solüsyonla boyanmış versiyonlar güneş ışığına ve klor bozulmasına karşı mükemmel dirence sahiptir.

İPLİK ALIMI YAPANLAR

Bambu Kumaş – Bambu bitkisinin hamurundan yapılan doğal bir tekstil, sürdürülebilir kabul edilir, çünkü bambu bitkisi hızla büyür ve gelişmek için herbisitlerin ve böcek ilaçlarının kullanılmasını gerektirmez. Bununla birlikte, bambu elyafı selülozik işlemle üretilir. Bambu kumaş, nemi ciltten uzaklaştıran mükemmel fitilleme yeteneği de dahil olmak üzere, bir bitki ile aynı niteliklerin çoğunu korur. Aynı zamanda antibakteriyel niteliklerini koruyarak, genellikle giysilerde gelişen ve hoş olmayan kokulara neden olan bakterileri azaltır.

Bengalin – Hacimli, kaba, katlı iplikler veya kauçuk iplikten oluşan belirgin çapraz nervürlere sahip sağlam, çözgü yüzlü bir kumaş. Malın arkasında ve yüzünde dolgu belli olmaz. Hindistan, Bengal’de ortaya çıkan bu ürün, esas olarak kaplamalarda, yas topluluklarında ve kadın şapkalarında kullanılır. Şerit genişliğinde kesildiğinde grogren olarak adlandırılır.

DIKIŞ İPİ ALANLAR

Buklet – Genellikle süngerimsi bir etkiye benzeyen karakteristik ilmekli veya örgülü yüzeye sahip örme veya dokuma kumaş. Terim ayrıca çeşitli ilmekli, kıvrılmış veya şantuklu iplikler için de geçerlidir. buklet, “tokalı” veya “halkalı” anlamına gelir.

                Örgü – Onu kırpmak veya bağlamak için kullanan elbise üreticileri tarafından veya spagetti olarak adlandırılır. Genellikle dokuma veya örülmüş düz, yuvarlak veya boru şeklinde dar kumaşları ifade eder.

Patiska piyasadaki en eski temel pamuklu kumaşlardan biri. Genellikle beyaz veya zıt zemin üzerine düz renklerde yapılmış, sık dokunmuş ucuz bir kumaş. Genellikle aşındırma veya rezistans baskılı olan eşyanın ön yüzünde genellikle küçük çiçek desenli bir, iki veya üç renk görülür. Ağırlıklı olarak önlükler, elbiseler, çılgın yorganlar, spor giyim için kullanılır. Genellikle 80 karelik pamuk olan değiştirilebilir.

PARTİ İPLİK ALANLAR

Kanvas – Endüstriyel veya ağır hizmet amaçları için ağır ve sıkı ipliklerden oluşan temel bir düz dokuma ile yapılmış pamuk, keten veya sentetik kumaş. “Tuval” terimi genellikle daha ağır, daha kaba yapılarla ilgili olmasına rağmen “ördek” olarak da anılır.

Şönil – 1. Bir tırtılı andıran, her taraftan çıkıntı yapan bir hav ile karakterize edilen özel bir iplik. İplik, önce pamuk veya keten çözgü ve ipek, yün, suni ipek veya pamuk dolgulu bir kumaşın dokunmasıyla üretilir. Çözgü iplikleri, çok yakından dövülmüş, sıkı dokunmuş dolgu iplikleri grupları halinde bantlanmıştır. Dokuma işleminden sonra kumaş, iplik grupları arasında şeritler halinde kesilir.

viskon kumaş alım yerleri şifon kumaş alım yerleri parça kumaş alım yerleri

Her kesim, daha sonra bükülerek şönil ipliği oluşturan ve ipliğin her tarafında hav görünümü veren sürekli bir şönil ipliği üretir. Şönil ipliği ağırlıklı olarak dekoratif kumaşlar, nakışlar, püsküller ve kilimler için kullanılır. 2. Şönil ipliğinden dokunan kumaş.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!