İpek Nasıl ve Ne Zaman Giyilir?

ipek kumaş kilo ile ipek kumaş kiloluk ipek kumaş parça ipek kumaş alan ipek kumaş alan ipek kumaş satan ipek kumaş satın alan yerler ipek kumaş nereye satarım ipek kumaş satın alan kişiler

İpek Nedir?

KUMAŞ ÇEŞİTLERİNİ SATIN ALIYORUM… İpek, esaret altında yetiştirilen dut ipekböceği larvalarının kozalarından elde edilen bir kumaştır. Liflerin yapısı kumaş alanlar prizma benzeri olduğu için elde edilen, ışıltılı bir görünüme sahip doğal bir protein lifidir. İpek kumaş, gelen ışığı farklı açılardan kırarak farklı renkler üretir.

Bugün piyasada gördüğümüz ipek kumaşa gelince, bu genellikle güve tırtıllarından gelir.

İpek son derece incedir, tipik olarak çapı sadece 5-10 mikrondur. Pürüzsüzdür ancak kaygan değildir ve en güçlü doğal liflerden biridir.

Parti kumaş alanlar. Bununla birlikte, herhangi bir gerilmesi yoktur (gerilmiş ipek genellikle bu şekilde kalır) ve nemi özellikle iyi tutmaz. Son olarak, ipeğin uzun süre güneş ışığına maruz kalması rengini bozabilir ve ona zarar verebilir.

Kumaşın Tarihi

Elbise kumaş türleri,Yazlık kumaş isimleri,Hangi kumaştan ne dikilir,Ütü istemeyen kumaş isimleri,İpekli ve pamuklu kumaş isimleri,Kumaş türleri ve kullanım alanları,En kullanışlı koltuk kumaşı hangisi,Eski kumaş isimleri,

İpek, ilk örnekleri 8500 yıl öncesine dayanan Çin’de geliştirildi. Lüks kumaş başlangıçta Çin İmparatorları için kendi kullanımları için ayrılmıştı, ancak kumaş sonunda kitlelere doğru yol aldı ve çok sayıda ipek tüccarı kumaşı Asya’da (ya da aslında herhangi bir yerde) alıp satarak geçimini sağladı. Çinli bir ipek tüccarı alabilir).

Kumaş yüksek talep gördü ve sanayi öncesi dönemde inanılmaz derecede popüler oldu. Aslında ticaret, Çin’den Hindistan alt kıtasına kumas.org Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’ya ve Avrupa’ya kadar uzanıyordu. Bu büyük ticaret yolları dizisi İpek Yolu olarak tanındı.

Hindistan, Tayland, Bangladeş ve çeşitli Orta Doğu ülkeleri gibi diğer ülkeler, tarihlerinin çeşitli noktalarında ipek ticareti yaptılar.

Günümüzde ipek erkek giyimde birçok farklı uygulama için kullanılmaktadır ve bir sonraki bölümde ele alacağız.

İpek Nasıl ve Ne Zaman Giyilir

Kumaş satın alınır. Düzenli olarak takım elbise ve/veya kravat takan bir erkekseniz, oldukça sık ipek giyersiniz. İpek gördüğümüz en yaygın yerler aşağıdadır.

Astarlar

Kilo işi kumaş. Malzeme cilt üzerinde harika bir his verdiği için ceket ve pantolon astarları bazen ipekten yapılır. Eskiden astarlar her zaman ipekten yapılırdı kumas.org ancak modern teknoloji, viskon ve asetat gibi sentetik liflerin, maliyet düşürme nedenleriyle ipeğin yerini aldığını gördü.

Olduğu gibi, ipek,  sentetik versiyonun aslında doğal olandan daha güçlü olduğu tek elyaftır.

Ne olursa olsun, malzeme cilt üzerindeki hissi nedeniyle astar için mükemmel bir seçimdir, aynı zamanda gömleğinizin üzerinde kolaylıkla hareket etmesine izin veren pürüzsüzlüğü nedeniyle.

Takım Elbise ve Spor Mont

Takım elbise kumaşları nadiren %100 ipekten yapılır, ancak kumaş üretiminde ipek bulmak çok yaygındır. Genellikle ipek/yün ve ipek/keten karışımları görürüz ve bunun nedeni ipeğin tifiğe benzer bir parlaklık katması, ancak tiftiğin sahip olmadığı pürüzsüz bir his vermesidir.

Üretiminde ipek olan takım elbiseler ve spor paltolar, ilkbahar ve yaz gardıropları için en iyi sonucu verme eğilimindedir ve genellikle hazır olanlardan farklı olarak özel giysiliklerde bulunur kumas.org. Maliyeti, çoğu zaman en üst düzey kumaş alan perakendecileri tarafından üretilmesini engeller

Parça kumaş. Aksi takdirde, genel olarak spor montlar veya takım elbiseler hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, spor mont rehberimiz ve takım elbise ana sayfamız başlamak için harika yerlerdir.

Kravat İmalatı Üzerine Bir Not

Karşılaştığınız herhangi bir ipek kravatın etikette “%100 ipek” yazması çok muhtemeldir ucuz kumaş bir beraberlikten bahsetmiyorsanız, bu doğru olmayan bir ifadedir.

Kadife nasıl bir kumaştır,En iyi koltuk kumaşı nedir,ipek kadife nedir,Kadife ne demek,Kadife kumaş özellikleri,Polyester kadife kumaş,Fitilli kadife kumaş özellikleri,Islak Kadife Kumaş,Pamuklu Kadife Kumaş,Fitilli Kadife Kumaş,Likralı Kadife Kumaş, Saten kumaş nasıl anlaşılır,Saten kumaştan neler yapılır,Saten kumaş çeşitleri nelerdir,Pamuk saten kullanışlı mı,

Parça kumaş satın alanlar. Kravatın dışının gerçekten %100 ipek olduğu doğru olsa da, bu kravat ona vücut ve ağırlık veren bir kumas.org astara sahiptir, ancak kesinlikle ipek değildir. Bu, birçok kravat üreticisi için maliyet düşürücü bir önlemdir ve önemli bir önlemdir. Onsuz, birçok erkek kravat almaya parası yetmeyecekti.

%100 ipek olan kravatlar tipik olarak yedi katlı kravatlardır, yani kravat, bir kravatın iyi görünmesi için gereken kalınlık ve ağırlığı sağlayacak şekilde kesilmiş ve katlanmış büyük bir ipek şerididir. Yukarıda belirttiğimiz gibi, bu lüks için cömert bir ödeme yapacaksınız.

Yorum Yap