Gömleklik Kumaş

Gömlek kumaşı,gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş,stok gömleklik kumaş,spot gömleklik kumaş,stok gömlek kumaşı,parti gömlek kumaşı,spot gömlek kumaşı,ucuz gömleklik kumaş,gömlek kumaşları,

Gömleklik Kumaş.

Gömleklik kumaş, öncelikle gömlek yapımında kullanılan bir tür pamuk veya pamuk karışım bezidir. Bu kumaşlar nefes alabilen, dayanıklı, dokunmaya duyarlı ve tüm yıl boyunca rahat giyilebilir olmalıdır. Bu nedenle, yüksek iplik sayımı ve spot iplik boyalı yapı, gömleklik kumaşların temel özellikleridir.

Tüm dünyadaki gömleklerin popülaritesi, yaptıkları kumaşların çeşitliliğine büyük katkı sağladı: dokuma çeşitleri, elyaf seçimi, tasarım ve desen motifleri. Parti Gömleklik kumaşların çeşitliliği büyüleyici. Saf pamuklu, spot keten veya suni ve sentetik elyafları seçebilir, daha ince veya daha kalın seçenekleri tercih edebilir, canlı veya pastel tonları tercih edebilir veya çizgiler, çekler ve çiçekler deneyebilirsiniz. Gömleklik kumaşlar hem resmi hem de gündelik kıyafetlerde kullanılır.

Pamuk veya keten?

Gömlek kumaşı,gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş,stok gömleklik kumaş,spot gömleklik kumaş,stok gömlek kumaşı,parti gömlek kumaşı,spot gömlek kumaşı,ucuz gömleklik kumaş,gömlek kumaşları,
Gömlek kumaşı,gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş,stok gömleklik kumaş,spot gömleklik kumaş,stok gömlek kumaşı

Genel inanca göre, elbise spot gömlek kumaşları temel olarak pamuktan yapılır. Neden? Birçok sentetik malzemeden farklı olarak, pamuk değerli özelliklerin bir bolluğunu sağlar: bu lif yumuşaklığı, üstün hijyenik özellikleri ve iyi nem emiciliği ile ünlüdür. Bununla birlikte, elyaf performansı açısından, liderliği sorgulanabilir – özellikle bize doğanın bize verdiği keten olan başka bir kumaşla karşılaştırıldığında. Pamuklu kumaşlar, resmi gömlekler segmentinde en yüksek popülerliğe sahiptir. Aynı zamanda, gündelik stile gelince, keten birçok önemli kritere göre üstün bir elyaf gibi görünmektedir.

İlk olarak, stok keten bakteri yok edici özelliklere sahiptir, yani bakteri veya mantardan korkmaz.

İkincisi, çamaşırların bakımı daha kolaydır. Pamuktan farklı olarak, keten lifleri daha da güçlenir ve her yıkamada daha iyi temizlenir. Bunları yıkamanın en iyi yolu, makinenizdeki yumuşak yıkama rejimini ve ılık su sıcaklığı ayarlarını seçmek ve lifleri hasara daha az eğilimli hale getirmek için yumuşak bir deterjan kullanmaktır. Keten lifi pamuktan iki kat daha dayanıklı, yünden dört kat daha dayanıklıdır.

Üçüncüsü, keten ‘daha yeşil’ bir seçenektir. Büyüme için çok daha az su gerektirir, bununla birlikte nem emme kabiliyetleri pamuğa göre çok daha yüksektir, bu da daha uzun süre çamaşır giyebilmenizi sağlar. Her iki nokta da çevreye duyarlı tüm insanlar için iyi bir artı gibi görünüyor.

Bu dünyada ideal olan hiçbir şey olmadığı için, çamaşırların da zayıflığı vardır, bu da kırışıklığa karşı kırılganlığıdır. Görünüşe göre, bu keten bir iş kıyafeti için oldukça pratik bir eşleşme olarak kabul edilmesinin ana nedenlerinden biri. Ketenlerin bir diğer dezavantajı liflerinin kalınlığıdır: dayanıklılık kazancıyla, pürüzsüz olmayan el hissi bakımından pamuğa yol açar.

Sonuçta, her iki kumaş alanlar da nefes alabilir, hipoalerjeniktir ve iyi bir el hissine sahiptir. Hangisini seçmeli? İhtiyaçlarınıza göre ve özellikle gibi lüks çeşitlilikteki lüks uzun ve ekstra uzun elyaf kumaşlar ile karşılaştırılamaz. Bununla birlikte, eğer bir şirket kıyafet kodu sınırlandırıcı bir faktör değilse, keten bir stok gömlek kumaşı birçok bakımdan umut verici bir seçenektir.

Ütü özellikleri

Gömlek kumaşı,gömleklik kumaş,parti gömleklik kumaş,stok gömleklik kumaş,spot gömleklik kumaş,stok gömlek kumaşı,parti gömlek kumaşı,spot gömlek kumaşı,ucuz gömleklik kumaş,gömlek kumaşları,

Ütülenmesi gerekmeyen bir gömlek? Bir mucize gibi geliyor, değil mi? Şey, bu iki ucu keskin bir kılıç: Zaman kazanıyorsun, ama daha önemli bir şeyle kaybediyorsun – sağlığını ütü dışı’ olayının numarası, bir insan organizması için tehlikenin fazla açıklanması gerekmeyen formaldehit ile özel bir parti kumaş muamelesidir. Ayrıca, bu tür kumaşlar dayanıklılık açısından iyi performans göstermezler ve daha da sinir bozucu olan, yıkama ve giyme sırasında hala kırışmaya meyillidirler. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu gibi tartışmalı teknoloji genellikle düşük maliyetli gömleklik kumaş segmentinde kullanılır.

Dürüst olmak gerekirse, bazı demir içermeyen spot kumaş markaları, kumaşlarına kırışmayı önleyen doğal temelli elementlerle muamele ederek kimyasallar uygulamadan iyi geçmeyi başarmaktadır. Dahası, bu tekstiller ayrıca uzun elyaf pamuktan da üretilmiştir – sağlık için arzu edilen kumaş güvenliğidir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!