Gömleklik Kumaş Alanlar

Gömlek hangi kumaştan olur. Yazlık gömlek kumaşı ne olmalı. Kumaş çeşitleri isimleri nelerdir Kırışmayan gömlek kumaşı nedir.

Gömlek İmalatında Kullanılan Kumaşların Listesi:

Parti kumaş alanlar spot gömlek kumaşı alan stok gömlek kumaşı alanlar parça gömlek kumaşı alanlar gömlek kumaşı satan firmalar gömleklik kumaş imalatçısı gömlek kumaş üreticileri gömleklik üretici firmalar parti gömlek kumaşı. Konfeksiyon imalatında temel malzeme kumaştır. Dokuma kumaş veya örme kumaş olabilir. Bir giysi ihracat siparişi verdikten sonra, giysi alıcısı giysi satıcısına gerekli kalemlerde kullanması gereken kumaş türleri hakkında bilgi verir. Kumaş alan bu makale, dokuma gömlek imalatında kullanılan farklı kumaşlar hakkında kısa bir tartışma göstermiştir,

Dokuma Gömlek İmalatında Kullanılan Farklı Kumaş Türleri:

Dokuma gömlek imalatında yaygın olarak kullanılan birçok dokuma kumaş vardır. Bunlardan aşağıda bahsedilmiştir:

POPLİN KUMAŞ SATIN ALAN FİRMALAR

Poplin kumaş veya çuha,Kot kumaş,Oxford kumaş,Nokta atışı oxford kumaşı,Kadife kumaş, Krep kumaş,flanel kumaş,armürlü kumaş,Gabardin kumaş,melanj kumaş,Keşmir ipeği,oxford kumaşı,Balıksırtı kumaş.

Tüm kumaş türleri aşağıda tartışılmıştır

1. Poplin kumaş veya çuha:       

Genel olarak çuha, poplin kumaşlar olarak anılır. Poplin, ince bir atkı nervürüne sahip orta ağırlıkta bir pamuklu kumaştır. İnce çözgü ipliği ve kaba atkı ipliklerinin kullanıldığı düz dokuma dokuma kumaşlardır. Normalde düz renklerde boyanır.

2. Kot kumaşı:

Geleneksel olarak, çözgü ipliği sarı, mavi veya siyah renklerde ve atkı ipliği beyaz renkte olan, çözgüsü yüzlü pamuklu dimi kumaşlardır. Kot gömlek imalatında kot kumaşların çok daha yumuşak ve hafif olanları tercih edilmelidir.

3. Oxford kumaşı:

parça oxford kumaş ısmarlama oxford gömlek kumaşı
parça oxford kumaş ısmarlama oxford gömlek kumaşı

Oxford kumaşları, biraz daha ağır bir iplik ve daha gevşek bir dokuma kullanması dışında noktasal oxford kumaşlarına çok benzer. Oxford kumaşlar biraz daha pürüzlü bir dokuya sahiptir ancak diğer kumaşlara göre daha dayanıklıdır. Bir ipliğin iki ipliği geçebileceği asimetrik bir sepet örgüsünden oluşur.

4. Oxford kumaşını kesin olarak belirleyin:

 Oxford kumaşıyla aynı dokumaya sahiptir. Daha ince bir iplik ve daha sıkı dokumalar kullanmasına rağmen. Oxford kumaşlardan daha resmi, ancak çuha kumaştan daha az resmidir.

5. Kadife kumaş:

Düz renklerde mevcut olan kesik tüylü bir kumaştır. Kesilen hav lifleri yüzeyde nervür şeklinde görülür.

6. Krep kumaş:

Krep kumaşlar, orijinal olarak çözgüde veya atkıda veya her ikisinde yüksek oranda bükülmüş ipliklerin oluşturduğu buruşuk, buruşmuş bir yüzey ile karakterize edilen ipek bir kumaştır.

7. Flanel kumaşı:

Flanel kumaşlar, çoğunlukla fırçalanmış dimi veya fırçalanmış poplin kumaşlar olan sıcak, tüylü bir kumaştır. Genellikle bu kumaşa yapılan frezeleme nedeniyle hacimli bir kumaş görünümündedir. Flanel kumaşlar, daha yüksek yumuşaklıkları nedeniyle temizlik kumaşları olarak popülerdir.

8. Armürlü kumaş:

Bazı armürlü kumaşlar, kalınlık ve ağırlık bakımından çuhaya benzerken, diğerleri daha kalın olabilir veya neredeyse dimi gibi görünecek şekilde dokunabilir. Unutulmamalıdır ki birçok armürlü kumaş çizgili dokumaya sahiptir ve diğerleri düz renklidir. Armürlü kumaşlarda, düz renkler, temel kumaşla aynı renkte dokunmuş soluk şeritlere veya noktalı desenlere sahip olma eğilimindedir.

9. Gabardin kumaş:

stok gabardin alan firmalar parti gabardin alan firmalar ham kumaş akan firmalar saten kumaş alan firmalar parça kumaş alan firmalar toptan kumaş alan firmalar

Gabardin kumaşlar, çeşitli doğal ve sentetik elyaflardan yapılmış bir dimi dokuma kumaştır. İnce ipliklerden yapılmış orta ağırlıkta bir kumaştır. Gabardin kumaş, atkı ipliklerine göre daha fazla sayıda çözgü ipliği içerir.

10. Melanj kumaş:

Melanj kumaş melanj ipliğinden yapılır. Melanj kumaşlar poplin, twill, royal oxford kumaş gibi her dokuma türünde olabilir ve çok renkli iplikler kullanılarak dokunur. Melanj kumaşlar kumaşlardan farklıdır.

11. Keşmir ipeği:

Düz dokumada üretilen ipekli bir kumaştır. Burada kullanılan motifler Keşmir ipeğinin özelliğidir.

Balıksırtı kumaşı:

12. Balıksırtı kumaş adı, ringa balığının kemiklerine benzerliğinden gelir. Bu tür bir kumaş, esasen bir tür şerit, “V-şekilli” görünüm oluşturmak için dokunduğunda yansıtılan bir dimidir.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!