Gömleklik Keten Kumaş Satın Alanlar Nerede?

keten kumaş satın alan yerler,ham kesen kumaş nereye satılır,gömleklik keten kumaş satın alanlar,gömleklik keten kumaş alan yerler,gömleklik keten nereye satarım,ham gömleklik keten,

Keten kumaş satın alanlar çok eski bir elyaftır. Bugün, ekolojiye odaklanma ve hafif endüstri ile moda endüstrisinin doğallığa olan ilgisi de dahil olmak üzere, popülerlik ona geri dönüyor. Kumaş alan bunun kanıtı, kitle pazarının ve üst düzey mağazaların vitrinlerinde geniş bir keten ürünleri yelpazesidir.

Keten, pamuğun aksine bir çalı değil, 1 metre yüksekliğe kadar büyüyen bir çimdir. Lif, bitki sapının saksı tabakasından (dış tabaka ile çekirdek arasında) alınır. Ana işlevi su iletmektir, bu nedenle keten çok higroskopiktir.

HAM KETEN KUMAŞ SATIN ALAN YERLER…

Pantolonluk Keten Kumaş,Keten Kumaş Elbiselik,Pamuk Keten Kumaş,Ham Keten Kumaş,Yazlık Keten Kumaş,Keten Kumaş fiyat,Pamuk Keten Kumaş Elbiselik,Desenli Keten Kumaş,

Gövde bitkinin oldukça kırılgan bir parçasıdır, kırılırsa artık kendini düzeltmez, bu nedenle keten kumaş da çok kırışır. Keten lifi, küçük bir uzunlamasına hava kanalına sahip uzun bir koni şeklindedir, bir tarafta diğerinden çok daha incedir. Hava kanalının küçük boyutu nedeniyle, elyaf ısıyı zayıf tutar.

Keten, kuzey nemli ikliminin oldukça iddiasız bir bitkisidir. Her türlü kötü hava koşullarına dayanır ve özel saha uygulaması gerektirmez, çeşitli haşere ve mantarlara karşı çok dayanıklıdır. Çevre dostu ve temiz bir malzemedir. Keten yetiştirmek, pamuk gibi çevre için tehlikeli değildir. Dünyada kullanılan tüm pestisitlerin %20’ye varan kısmı pamuk tarlalarına dökülmekte ve büyük miktarda su kullanılmaktadır, hem toprak hem de yeraltı suları bundan zarar görmektedir. Keten çok daha ekonomik, daha güvenli ve daha çevre dostudur.

KETEN KUMAŞ NEREYE SATILIR

Kumaş üretimi

Keten hasadı yaz sonunda başlar. Biçerdöver, bitkinin saplarını yere yakın keser ve üç hafta boyunca tüm tarla alanı üzerinde uzun dar sıralar halinde yayar. Olgunlaşma sırasında yağmur ve güneşin etkisiyle samanın biyolojik arıtımı gerçekleşir, lifi ahşaba yapıştıran maddeler yok edilir ve liflerin gövdeden ayrılması daha kolay olur.

Beyaz Keten Gömlek, Beyaz Keten Gömlek Kadın, Beyaz Keten Gömlek Erkek, Beyaz Gömlek Erkek, Beyaz Keten Gömlek Mavi, Beyaz Gömlek Kadın, Yazlık Keten Gömlek Erkek, Siyah Keten Gömlek,

İthal astar satın alanlar. Bitkide keten yoğrulur, odun gövdeden çıkarılır. Ayıklandıktan sonra elyaf dokunur, taranır ve iplik kadar ince olana kadar çekilir. Daha sonra pişirme, ağartma veya boyama için gönderilir. Daha sonra eğirme makinelerinde ondan bitmiş iplik yapılır. İplikli rulolar, bir dokuma tezgahında enine ipliklerin dokunduğu kumaşın temelini oluşturan bir yapıştırıcı – patates veya mısır nişastası ile işlenir.

İTHAL KETEN SATIN ALANLAR

Böylece 4 haftada bir keten bitkisinin sapından keten kumaş elde edilir.

Keten Avantajları

Yüksek aşınma direnci

Keten ağır yüklere dayanabilir ve uygun özenle uzun süre dayanır. Bu dayanıklı bir malzemedir, bu nedenle teknik amaçlar için de kullanılır.

Higroskopiklik

Keten havayı mükemmel şekilde geçirir, nemi emer ve sera etkisi yaratmaz. Bu nedenle yazlık giysiler, banyo aksesuarları, yatak ve masa örtüleri için ideal bir malzeme olarak kabul edilir.

İTHAL KUMAŞ ALANLAR

Hijyen

2023 Moda Trendleri,2023 moda renkleri,2023 Kış Modası,2023 2024 moda Trendleri,2023 kadın modası,2023 2024 moda Trendleri,2022 2023 moda renkleri,2023 Kış Sokak Modası,

Keten elektriklenmez, bu nedenle diğer kumaşlara göre daha az kirlenir, daha az toz ve diğer lifler ona yapışır.

Tıbbi özellikler

Keten, içerdiği silika veya çürümeyi ve fermantasyonu önleyen silikon dioksit nedeniyle antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Keten içinde yürürseniz veya çarşaf üzerinde uyursanız, küçük sivilceler ve yaralar çok daha hızlı iyileşir. Keten kesinlikle hipoalerjeniktir.

Yorum Yap