Gabardin Alan

gabardin alan,gabardin alanlar,parti gabardin,stok gabardin,spot gabardin,parça gabardin,

Gabardin Alan.

Gabardin malzemesi – bileşim, açıklama, çeşitleri, özellikleri

Peki gabardin kumaş nedir? Başlangıçta, üretimi için sadece saf yün ipliği vardı. Üretimi pahalıydı ve yalnızca zengin vatandaşlar satın alabilirdi. Fiyat önemliydi, bu nedenle üreticiler gabardin bileşimine başka lifler eklemeye ve denemeye başladı. Bir asırdan fazla bir süre geçti ve bugün bu türlere sahibiz (açıklama):

Gabardin kumaş ve çeşitleri

Yün – sadece doğal yün dahildir yoğunluğu farklı olabilir. Daha kalın iplikler daha yoğun ve dolayısıyla daha sıcak kumaşlar üretir. Demi-sezon erkek ve kadın paltoları, trençkotları, ceketleri ve pahalı mobilya döşemeleri ondan dikilir.

Yarı yün – viskon veya keten, polyester yün eklenir, yüzde bileşimi tamamen belirli üreticiye bağlıdır. Lifler, saf yün gabardin gibi ön tarafta ince bir “yara” oluşturarak, karmaşık bir dimi ile iç içe geçmiştir. Bu malzemenin kartviziti, kadınlar ve erkekler için iş kıyafeti.

gabardin kilo ile alan,kiloluk gabardin alan,kiloyla gabardin alan,kilo ile gabardin alan

Ştapel – su itici emprenye ile üretilir, kısa uzunlukta lifler kullanılır. Yünlü ve yarı yünlüden daha ucuzdur ve aynı zamanda güç bakımından onlardan daha düşüktür. Daha ucuz bir seçenek, ancak mükemmel bir görünüme sahip. Yağmurluk, masa örtüsü dikmek için ideal kompozisyon.

Pamuk – bükülmüş pamuk lifleri, çapraz bir örgü içinde sıkıca dokunur. Bu seçenek daha hafif, oldukça dayanıklıdır, doktorlar için etek, pantolon, bluz, gömlek, elbise, steril kıyafet dikmek için uygundur.

İpek – Hemen doğal ipeğin bununla hiçbir ilgisi olmadığını söyleyeceğim. Suni ipek ipliğinin merkezinde, genellikle suni ipek (doğal ahşaptan elde edilir) ve polyesterden oluşur. İplerin güçlü bir şekilde bükülmesiyle yumuşak bir ipek parlaklığı, zayıf olanla mat saten görünür. Hafif ve dayanıklı tekstiller, ondan perdeler, şık gece elbiseleri dikmeyi severler.

Sentetik tamamen polyester veya küçük viskon kumaş alanlar veya yün katkı maddeleri ile malzeme. Maksimum çekme mukavemetine sahiptir ve ağır kir ve aşınmaya maruz özel giysilerin dikilmesinde kullanılır. Ayrılmak iddiasız.

Streç, yün, viskon ve elastan (likra) karışımından yapılmış plastik ince bir tekstildir. İyi uzanır, dokulu pürüzsüz, güvenilirliğin gerekli olduğu her yerde kullanılır, şekle kadar çevresi. Örneğin, çocuk kıyafetlerini dikerken şapkalar.

Kiloyla kumaş mersin,mersin kilo ile kumaş,mersin kiloluk kumaş satanlar,kilo ile kumaş satışı mersin,mersinde kilo ile kumaş satanlar,mersinde kumaş satanlar,kiloyla kumaş satan mersin,

Gabardin Alan. Karışık, yukarıdaki elyafların herhangi bir karışımını herhangi bir yüzde olarak içerebilen bir “gabardin kumaş alan” grubu için çok genel bir tanımdır. Kompozisyon için etiketlere bakın.

Gabardin bakımı: nasıl yıkanır ve ütülenir

Gabardin kumaş çeşitleriİlk bakım kuralı – yün içeren paltolar, ceketler, gabardin takımlar, kuru temizlemeye gidin. Evde böyle şeyler servis edilmez. Önce etiketteki kompozisyonu okuyarak daha kolay şeyler evde yıkanabilir.

Yıkama. Ürünleri ters yüz ediyoruz. Kompozisyon yün içeriyorsa, 30 dereceden yüksek olmayan bir sıcaklıkta suda bir makine yöntemiyle yıkarız, mod yumuşaktır, rengi ışıktan ayırırız. Tozumuzda ağartıcı olmadığından emin oluruz. Sapla da yıkanabilir. Pamuk ve sentetikler için sıcaklığı 40 dereceye kadar yükseltebilirsiniz.

Arabada sıkılamazsın, ellerinle ve hafifçe yapmak daha iyidir. Kurutma sırasında su iyi tahliye olur.

Özel bir termo kurutucuda kurutmak imkansızdır (günümüzde moda olan bir kurutma makinesi). Bunu düzelttikten sonra gölgeli bölgedeki havada yapmak en iyisidir.

Gabardin Alan. Ütüleme. Gabardin eşyaların ütülenmesi zor değildir, malzeme mükemmel bir şekilde düzleştirilmiştir, ancak bir ütü (ıslak bir gazlı bez veya kumaş parçası) kullanmak ve yalnızca içten dışa ütülemek önemlidir. Bu, kumaşın parlamasını önlemek içindir. Kumaşın bileşimine göre sıcaklığı seçiyoruz. Zor bölgeleri düzleştirmek için özel bir pedin olması faydalıdır.

Gabardinin özellikleri nelerdir, avantajları

Gabardinin genel özellikleri, bileşimdeki farklılıklara rağmen, tüm türlerinin aynı dokuma ipliği yönteminden kaynaklanmaktadır.

gabardin alan,gabardin alanlar,parti gabardin,stok gabardin,spot gabardin,parça gabardin,

Gabardin kumaşların yoğun olmasına rağmen yumuşak ve hafiftir.

Böyle bir malzemenin hava geçirgenliği ortalamadır, hava dokumadan oldukça serbestçe geçer.

Gabardin Alan. Yüksek nem direnci – su damlacıkları, malzeme tarafından emilenden daha hızlı yuvarlanır. Ek emprenye ile gabardin tamamen nemden korunur.

Hafifçe buruşur, önceki şeklini kolayca geri yükler.

Kolayca örtülür, karmaşık terzilik görevini basitleştirir.

Gabardin kumaş dayanıklıdır ve uygun bakımla uzun yıllar dayanır.

Streç gabardin dışındaki tüm türler gerilmez veya deforme olmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın