Etek Astarı Nasıl Dikilir?

Kapitone astar kumaşı,astarlık kapitone,etek kumaş astar,palto astar kumaş firması,tafta astar kumaş satanlar,astarlık tafta kumaş,astarlık kapitone kumaş,astarlık polar kumaş,

Kumaş alanlar toptan 190 tel astar kumaş, Tekirdağ toptan 190 tel astar kumaş, Tokat toptan 190 tel astar kumaş, Trabzon toptan 190 tel astar kumaş, Tunceli toptan 190 tel astar kumaş alan, Uşak toptan 190 tel astar kumaş, Van toptan 190 tel astar kumaş, Yalova toptan 190 tel astar kumaş, Yozgat toptan 190 tel astar kumaş, Zonguldak toptan 190 tel astar kumaş.

Kumaş alanlar. Ceket astarı satan yerler ceket astarı nerede satılır Ucuz ceket astarı ceket astarı takım elbise astarlık kumaş takım elbise astarı toptan ceket astarı bursa ceket astar fabrikası adana ceket astarı mersin ceket astarı kayseri ceket astarı Manisa ceket astarı Konya ceket astarı denizli cekete astarı.

Astarın Oluşturulması

  1. Hafif ve pürüzsüz olan astar kumaşı seçin. Desen bir astar içeriyorsa, o zaman ne kadar astar kumaş satın almanız gerektiğini gösterecektir. Bu miktarda kumaş satın alın. Değilse, etek için ihtiyaç duyduğunuz miktarda astar kumaşı satın alın. İyi astar kumaşlar arasında suni ipek, saten ve pürüzsüz pamuk bulunur, ancak etek kumaşına veya taytlara yapışmadığı sürece istediğiniz her şeyi kullanabilirsiniz.

Astar kumaş eteğin dış kumaşı için 2 metre (1,8 cm) kumaşa ihtiyacınız varsa, astar için de 2 m (1,8 cmm) gerekir.

70 DENYE JARSE ASTAR

Önceden yapılmış bir eteği astarlamak istiyorsanız, eteğin en geniş kısmının çevresini ve eteğin uzunluğunu ölçün. Bu uzunluğa 6 inç (15 cm) ekleyin ve bu miktarda kumaş satın alın. Etekteki dikişleri yırtmanız ve düzgün bir astar eklemek için yeniden dikmeniz gerekeceğini unutmayın, bu nedenle bu önerilmez.

İpucu: Astarınızın giysiyle uyumlu olmasını istiyorsanız, eteğinizle aynı renkte astarı tercih edin. Astarın öne çıkmasını istiyorsanız, parlak bir renk seçin veya astar kumaşınız olarak baskı yapın.

  • Kumaşı küçültmek için önceden yıkayın. Astar kumaşınızı önceden yıkamazsanız, giysiyi ilk yıkadıktan sonra büzülebilir ve bu da bitmiş eteğinizi bozabilir. Kumaşı bakım talimatlarına göre yıkayın ve kurulayın. Bu kumaşın cinsine göre değişir.

Örneğin, astar için ipek bir kumaş seçtiyseniz, elde yıkamanız ve kurumaya bırakmanız gerekebilir.

Özel kumaşlar için kumaşı kuru temizlemeye bile ihtiyacınız olabilir.

  • Eteğin dışı için kullandığınız desen parçalarını kesin. Desen parçalarını astar kumaşınıza sabitleyin ve ardından keskin bir kumaş makasıyla kesin. Astar malzemesini, desenin gösterdiği gibi aynı dart, çentik ve diğer özel işaretlerle işaretlediğinizden emin olun.

Astar parçalarınızın eteğinizin parçalarıyla tam olarak aynı boyut ve şekilde olması gerekir. Ancak eteğiniz cep gibi özel detaylar içeriyorsa bunları dışarıda bırakabilirsiniz.

POLYESTER ASTAR TOPTAN FIYATI

Kapitone astar kumaşı,astarlık kapitone,etek kumaş astar,palto astar kumaş firması,tafta astar kumaş satanlar,astarlık tafta kumaş,astarlık kapitone kumaş,astarlık polar kumaş,

Parçaları deseninize göre dikin. Eteğinizin astar parçası zaten 1 parça ise, birlikte dikmenize gerek yoktur. Ancak, bağlamanız gereken birden fazla parça varsa, bunları deseninizde belirtildiği gibi iğneleyin ve dikin.

Etek bir fermuar içeriyorsa , bu sırada onu da eteğin dış katmanına eklemeniz gerekecektir.

  • Astarı ve eteği birbirine sabitlemeden önce dikişleri ütüleyin. Eteğinizin astarı için birden fazla kumaş parçasını birlikte diktiyseniz, astardaki dikişleri ütülemek isteyebilirsiniz. Bu, dikişlerin düz durmasını sağlayacak ve bitmiş eteğinizin görünümünü iyileştirecektir. Kumaşı, yanlış tarafları yukarı bakacak şekilde yatırın ve ardından dikişleri nazikçe ayırmak için parmaklarınızı kullanın. Ardından, düz durmaları için ütüyü açık dikişler boyunca çalıştırın.

Kumaşınız ipek veya saten gibi hassassa, ütünüzde en düşük ayarı kullanın ve ütülemeden önce kumaşın üzerine bir havlu koyun.

Astarı Eteğe Dikmek

  1. Parçaları, yanlış tarafları birbirine bakacak şekilde birbirine sabitleyin. Bel bandının kenarlarını etek ve astar parçalarına hizalayın. Ardından, her iki kumaş katmanından geçen bel bandının kenarları boyunca pimleri yerleştirin.

Astar kumaş parçalarını birbirine tutturmak çok önemlidir, çünkü dikmezseniz, dikerken astar yerinden kayabilir. Bununla birlikte, kumaş saten gibi kolayca zarar gören bir kumaşsa, bunları bir arada tutmak için küçük bağlayıcı klipsler kullanmak isteyebilirsiniz.

  • Parçaların beli boyunca düz bir dikiş dikin . Dikiş makinenizi düz dikiş ayarına getirin. Ardından, iğneyi astar ve etek kumaşının ham kenarlarından 0,5 inç (1,3 cm) uzağa yerleştirin. Dış ve astar parçalarını birbirine sabitlemek için kenarlar boyunca düz bir çizgi dikin

Astar kumaş ve dış kumaşın kenarlarını dikmeyin. Şimdilik sadece kemer boyunca dikin.

Elastik bir bel oluşturuyorsanız, bel bandının sonuna kadar dikin.

Fermuar ekliyorsanız, uçtan 1 inç (2,5 cm) dikmeyi bırakın. Bu, astarı alttan katlamak ve fermuar şeridini dikmek için yeterli gevşekliği sağlayacaktır.

JARSE ASTAR 50 DENYE

İpucu: Fermuarlı etekleri oluşturmak fermuarsız eteklere göre biraz daha zordur, bu nedenle yeni başlıyorsanız elastik belli bir etek tercih etmek isteyebilirsiniz.

  • Bel bandını oluşturmak için eteğin üst kenarını katlayın ve dikin. Eteğin dış ve astar katmanlarını birbirine bağladıktan sonra, basit bir bel bandı oluşturmak için eteğin dışının üst kısmını 0,5 inç (1,3 cm) katlayabilirsiniz. Ardından, sabitlemek için kattan yaklaşık 0,25 inç (0,64 cm) düz bir dikiş dikin.
Polyester astar satan yerler,polyester astar üretenler nerede,merter astar satanlar,bursa astar satanlar,adana astar satanlar,denizli astar satan yerler,İstanbul astar satanlar,samsun astar satan yerler,Maraş astar satanlar,
Polyester astar satan yerler,polyester astar üretenler nerede,merter astar satanlar,bursa astar satanlar,adana astar satanlar,denizli astar satan yerler,İstanbul astar satanlar,samsun astar satan yerler,Maraş astar satanlar,

Dikiş deseniniz bel bandı oluşturmak için farklı talimatlar içeriyorsa, bunun yerine bunları izleyin. Bazı desenler, eteğin üst kenarı boyunca yerine dikmeniz gereken bel bandı için bir parça içerecektir.

Etek Bitirmek

  1. Eteğin ve astarın arka dikişlerini ayrı ayrı sabitleyin ve dikin. Astarı ve dış parçayı bel hizasında birleştirmeyi bitirdikten sonra, eteğin dış kenarlarını hizalayın ve yanlış tarafları birbirine bakacak şekilde sabitleyin. Ardından, dış parçanın ham kenarlarından 0,5 inç (1,3 cm) düz bir dikiş dikin.

Astar için bunu tekrarlayın, ancak astarın arka dikişini dış parçaya dikmeyin. Onları ayrı bırakın.

  • Astarın kenarlarını eteğinizdeki fermuar bandına dikin. Eteğiniz bir fermuar içeriyorsa, arka dikişi dikmeden önce eteğinizin astarının kenarlarını da fermuar bandının kenarlarına dikmeniz gerekecektir. Astar kumaşın kenarlarını fermuarın kenarlarının altına katlayın. Ardından, kumaşı yerinde tutmak için fermuarın her iki tarafına birkaç iğne yerleştirin. Birbirlerine sabitlemek için fermuarın ve etek astarının kenarları boyunca bir zikzak veya düz dikiş dikin.

Bunu yaparken eteğin dış tabakasını dikmediğinizden emin olun.

İpucu: Astar kumaş ve eteğin dış kısmına ayrı ayrı erişmeyi kolaylaştırmak için, dikişe başlamadan önce dış katmanı yukarı ve dışarı çevirin.

Etek astarı nasıl dikilir, yırtmaçlı etek astarı nasıl dikilir, Seyyar etek astarı dikimi, Evde astar dikimi.

Yorum Yap

  • error: Content is protected !!